Wątek dotyczący artykułu

Polska - Iran: świetny debiut Ferdinando De Giorgiego. Niewygodny Iran rozbity

Bardzo okazale wypadł debiut Ferdinando De Giorgiego w roli selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski. W pierwszym meczu pod jego wodzą Biało-Czerwoni rozbili 3:0 Iran - rywala, z którym zwykle mieli duże problemy.

przeczytaj cały artykuł

jendrula

To tylko tak widać z strony kibica.Oczywiście zmiany zawsze muszą być i zazwyczaj jak przychodzi nowy trener to dobiera sobie zawodników do swojej koncepcji. Najlepiej jak zmiany są stopniowe i nie wymuszone na przykład kontuzjami.Tak na prawdę nie ma złotego środka czy wymiana 90% składu da efekt, czy też pojedyncze zmiany? Moim zdaniem prawda leży po środku, bo powinni grać najlepsi bez względu na wiek.Dobrą rzeczą byłaby kadra B, która skupia młodych graczy oczekujący na grę w kadrze A.Nie mamy w reprezentacji gwiazd światowego formatu za wielu i musimy zapomnieć reprezentacji z 2014 roku która zdobyła MŚ. Teraz trzeba ją zbudować na nowo i to jest rolą nowego trenera Ferdinando De Giorgiego

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Riorwar

Dla mnie ewidentnie ten skład nie jest w 100% autorstwa De Giorgiego, tylko wybrany wspólnie z ekspertami i działaczami z PZPS. Właśnie dlatego związek odmówił Stojczewowi i Berrutto, którzy nie dali by sobie mieszać w składzie. Np. tacy Śliwka, Szalpuk i Buszek ewidentnie najlepsi w Polsce nie są. Tak samo jak Wrona. Większość dobrych zespołów w roku poolimpijskim próbuje znaleźć kilku nowych graczy do kadry, a dopiero w roku MŚ gwiazdy wracają do składu i zaczyna się gra na poważnie. U nas jak widać, zmian nie ma żadnych, a potencjał obecnej kadry widać było idealnie na IO.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jendrula

Z wielu argumentami się zgadzam ale narazie jest skład szeroki ale już na ME będzie to pewnie 12-14 zawodników.Nie wiem na ile ingeruje PZPS w skład ale na pewno najlepsi będą grać. Na początku może być różnie ale potem skład wykrystalizuje.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Igrzyska spartaczył Antiga, który nie potrafił przygotować formy w Rio, ale tytułu MŚ nikt mu nie odbierze. Gdyby nie Stefan to Maniek nie wróciłby do kadry i nie byłoby złotego medalu. Później już się pogubił. Eksperyment z Kurkiem na ataku kompletnie nie wypalił. Brak Możdżonka to jakieś nieporozumienie.
De Giorgi nie ma w składzie zawodników klasy Zagumnego, Wlazłego i Winiarskiego. Musi zrobić z tej grupy drugą ZAKSĘ tylko w lepszej wersji, która będzie w stanie wygrywać wielkie turnieje.

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

Zauważ, że w czwórce w Rio były zespoły, które awansowały tam wcześniej niż Polacy. Nie było żadnych szans przygotować formy na Rio, skoro trzeba było grać w maju ciężkie kwalifikacje (sporo meczów do rozegrania), a jeszcze działacze FIVB w trosce o poziom LŚ zadecydowali, że nie można wystawić na tą imprezę drugiego składu. No i właśnie nie bez powodu Polska, Francja i Iran szybciutko zakończyły grę na IO w fatalnym stylu. Z tym że też nasi zawodnicy nie mają wystarczającego potencjału, żeby pokonać np. Włochów z Zajcewem i Juantoreną w ważnym meczu. Dlatego niezbyt mi się podoba, że nie ma żadnych nowych twarzy w kadrze, tylko grajki jak Buszek czy Wrona mają zapewnione w niej miejsce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
mks89

Jak Leon będzie do dyspozycji a już rozmawiał z trenerem to Zajcew i Juantorena niewiele pomogą Włochom. Włosi nie potrafią grać w meczach o najwyższą stawkę.
Brazylijczycy w finale zrobili z nich spaghetti.
Umiejętności siatkarzy to jedno, a głowa to drugie i z nią Włosi mają problem

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

No na pewno problem z głową ma Juantorena, który w siatkówce zdobył ogromną ilość trofeów w klubach xD. A co do reszty graczy, dla wielu z nich był to pierwszy finał dużej imprezy, więc nic dziwnego, że im nie wyszedł. W swoim pierwszym finale dużej imprezy Wlazły, Winiarski i Zagumny też zostali rozsmarowani po parkiecie przez Brazylię. Dopiero w swoim drugim finale MŚ zdobyli złoto. Poza tym chyba nie sądzisz, że z Leonem w składzie wszystkie trofea same będą wpadać naszym w ręce? Żebyś się nie musiał porządnie rozczarować.

| Odpowiedz
blokuj
obiektywny

O "kurde"! Leon rozmawiał z trenerem! Co tam Zajcew czy Juantorena! Na wieść o tym wydarzeniu wszyscy nasi potencjalni przeciwnicy, rywale (ale nie tylko!) dostają gęsiej skórki! Ligę Światową mamy z głowy! A co później to "strach się bać"!!!

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

ale tak naprawdę nie ma gracza( poza Leonem oczywiście), który by wyniósł tę drużynę na level wyżej, można się zastanawiać czy nie powinni być Włodarczyk, Żaliński, może Orczyk, ale nie oszukujmy się i tak żaden z nich wielkim zbawcą by nie był,jedynego którego naprawdę brakuje to zdecydowanie Popiwczak.. wielki potencjał mają juniorzy(Kwolek, Fornal, Kochanowski, Ziobrowski, Masłowski), ale oni niech na razie zagrają cały pełny sezon ligi w podstawowych składach i wtedy można ich próbować tym bardziej że w tym sezonie mają ważniejszą imprezę..ja tylko mam nadzieję, że jak Mika się porządnie wyleczy to może wróci do formy z MŚ

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

Ja tego nie neguję. Po prostu piszę, żeby zdać sobie sprawę, że nawet z Leonem wszystkiego nie wygramy, bo inne zespoły mają też swoje gwiazdy i też chcą wygrywać. Niektórzy może podadzą przykład Zenitu, tyle że tam poza Leonem jest jeszcze Michajłow, który już drugi finał z rzędu notuje skuteczność ok. 70% oraz Anderson, który też dodaje sporo od siebie. W kadrze takich graczy nie mamy. No i do tego jest też sporo silnych przeciwników. Także niezwykle śmieszą mnie twierdzenia, że jak będzie Leon, to Zajcew i Juantorena nic Włochom nie pomogą.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
dujszebajew

no ale bez Leona o te sukcesy w najbliższej przyszłości(IO, MŚ) będzie jeszcze ciężej z tymi zawodnikami co mamy o ile w ogóle będzie to możliwe..Leon sam nie wygra, ale Polska z Leonem już ma szanse naprawdę spore..Juantorena z każdym rokiem coraz słabszy niestety, Anderson, Zajcew, Leal już też najmłodsi nie są, Francja straciła bardzo ważnego Rouziera a Tille przyciąga niestety sporo kontuzji, także też nie zawsze dostępny..duży potencjał mają Serbowie, tylko Atanasijević musi ustabilizować swoją formę bo strasznie faluje..

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

Ja jestem wielkim zwolennikiem Leona w kadrze, więc nie wiem, po co mi tłumaczysz, że Leon jest potrzebny xD. Co do wielkich gwiazd to jak gracze jak Juantorena, Anderson czy Leal to pojawią się następne. Nie ma co się teraz zastanawiać, co będzie za kilka lat, bo do tej pory pewnie pojawi się wielu świetnych siatkarzy.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.