Wątek dotyczący artykułu

Roland Garros: Venus Williams za burtą, pierwszy raz od 1979 roku nie ma w stawce mistrzyni wielkoszlemowej

Venus Williams przegrała z Timeą Bacsinszky w IV rundzie Rolanda Garrosa. Po raz pierwszy od 1979 roku w stawce nie ma mistrzyni wielkoszlemowej w grze pojedynczej.

przeczytaj cały artykuł

krótka piłka

Timea idzie po tytuł w Paryżu. W poprzednich rundach nie straciła zbyt wiele sił, oddając przeciwniczkom w sumie 8 gemów. Dzisiaj naprawdę niewiele zabrakło do wygranej w dwóch setach, ale Venus od stanu 1:5 w pierwszym pokazała swój najlepszy tenis i "zablokowała" mentalnie Timi na 6 kolejnych gemów. Nie powiódł się serwis na set przy 5:2 i przy 5:4 - z dwoma niewykorzystanymi piłkami setowymi. Od początku seta drugiego sportowa złość Szwajcarki przełożyła się na szybkie przełamanie przeciwniczki, podobnie jak w gemie otwarcia III seta. Bacsinszky grała agresywnie, miała skuteczny serwis (drugi - 63%), wygrywała większość akcji przy siatce i męczyła Venus skrótami (meczówka również wygrana dropshotem). Venus momentami brakowało sił, popełniała masę niewymuszonych błędów (szczególnie z bekhendu) - 45 w całym spotkaniu. Drugi serwis starszej z sióstr nie pomagał - tylko 30% piłek po nim wygranych. Cały mecz na wysokim poziomie, bardzo emocjonujących wymian (epicka w 9 gemie I seta) i pięknych akcji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.