Wątek dotyczący artykułu

Stal Rzeszów może mieć problem. Gollob twierdzi, że za Polonią przemawia coś bardzo ważnego

Polonia Bydgoszcz zdobyła ważny punkt w meczu z Lokomotivem i pokazała, że do końca będzie walczyć o utrzymanie. Prezes Władysław Gollob jest optymistą. Mówi, że jego drużyna będzie z meczu na mecz coraz lepsza, a u rywali może być różnie.

przeczytaj cały artykuł

netoperek

I Polonia i Stal Rz. niewiele mnie obchodzą i przyznam iż nie darzę obu klubów wielką sympatią głównie ze względu na niezasłużone, obelżywe komentarze ich kibiców dotyczące SCKM i nowej spółki Włókniarz.
Dziś to te kluby tkwią w głębokim marazmie.
Tak czy owak moja skromna opinia z powyższych powodów jest neutralna.
Uważam iż lepszą ekipą i korzystniejszym kalendarzem dysponuje Rzeszów. W każdej formacji. I to ten zespół powinien się wybronić. Jedyne co może stanąć na przeszkodzie to sytuacja finansowa lub niedziele "cudów". Historia zna takie wypadki i to wcale nie tak odległe.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|12)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
krakowska49

gollob już w niedzielę ubiegłą bezwstydnie jak dziecko zrobił wynik cudów dopiero po 2 dniach coś zaczyna paplać.To był już pierwszy przekręt wywalić Bydgoszcz i łotyszy z ligi!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kieras

nie do końca tak jest. Sportowe fakty maja to do siebie, ze o jednym meczu przez cały kolejny tydzień gadają. W jeden dzień nazbierają sobie materiału aby przez następne dni kawałkami go częstować nas jak tortem. Wiem co mowie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
netoperek

Powiedzmy to tak: nikt nikogo za rękę nie złapał i zapewne nie złapie.
Faktem jest, że Lokomotiw jest zespołem, który do tej pory robił co mógł aby awansować mając ciągle nadzieję na zmianę stanowiska GKSŻ. Jak się wydaje te nadzieje po jednoznacznym stanowisku polskich włodarzy żużlowych - stracił.
To jednak nadal duża siła która daje możliwość rozdawana kart. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
gieras

a gdzie bylby Twoj klub gdyby podobnie jak Gollob miał spłacic długi?istnielibyscie jeszcze?miej troche honoru jesli wiesz co to jest.Mowisz stal lepsza??chyba w wysylaniu niepełnych skladow i rujnowaniu budzetu przeciwnikow...krece lawiruja i strasza ze wystawia pełną moc na 1 mecz ten z Polonia!!to jest sportowe zachowanie??wiele wskazuje na to ze finanse tam leza czego im nie zycze...a Polonia??jedzie tym czym ma najmocniejszym skladem jakim od poczatku dysponuje i pisanie o podlozeniu sie przez loko jest troche nie na miejscu bylem na meczu i Polonia rownie dobrze mogla wygrac pech w 2 biegu czy wywiezienie kulakova w dechy gdy wychodzilismy na biegowe prowadzenie.Jasne ze Władysław galopuje ze swoimi teoriami no ale ktos musi wierzyc w swoich zawodnikow a jak nie prezes to kto?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
netoperek

To o czym piszesz nie jest tematem artykułu. Jednak Ci odpiszę. Gollob nie spłaca żadnych cudzych długów z własnej kieszeni. On ma sporego węża w kieszeni co udowodnił całą swą działalnością. On tylko nabył klub za symboliczną kwotę i prowadzi go na bieżąco spłacając długi pieniędzmi z miasta których w transzach otrzymuje więcej niż wielkość zadłużenia. Gdyby nikt nie zgodził się prowadzić Polonii to ten dług i tak byłby spłacony ponieważ miasto było wcześniejszym właścicielem i gwarantem kredytów.
Z tego punktu widzenia porównywanie do sytuacji jaka miała miejsce z poprzednią spółką w Cz-wie jest niewłaściwe by nie rzec absurdalne.
PS. A gdzie napisałem o podłożeniu się?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
gieras

ale czy to nie Ty wspominasz ze te kluyby sa w glebokim marazmie?Polonia z takimi dotacjami gdyby 'OLAŁA"DŁUGI pewnie by w 1lidze smigala o gorne pozycje ale uczciwia splacaja i jada tym na co ich stac...Twoj Włokniarz jest w wyzszej lidze ale czy tam awansował?czy spłacil dlugi?nie pisz ze to nowy klub bo jest w tym samym miejscu i praktycznie bez zmian w nazwie...wiesz mozemy zmienic prezydenta ale Polska nie zmieni nazwy i to samo powinno tyczyc sie klubow sa dlugi nie mozna likwidowac a jak likwidowac to nastepca przejmuje zalozmy 70%długow no chyba ze stadion nowy wybuduje i zaczyne gdzie indziej jako nowy klub.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
netoperek

Pisząc o marazmie obu klubów mam na myśli walkę o pierwszoligowy byt. Dodatkowo oba kluby łączy niski budżet i zadłużenie, przy czym Stal musi sobie radzić głównie we własnym zakresie. W zasadzie Polonia powinna być w znacznie lepszej sytuacji bowiem balast zadłużenia obsługuje miasto. Niestety papa Gollob nie jest człowiekiem łatwym we współpracy i nie zwykł dzielić się władzą. Jest wręcz apodyktyczny. To powoduje, że niewiele jest firm skłonnych do sponsorowania tego klubu nijako na bieżąco w większym stopniu.
"Mój" Włókniarz awansował, gdyż zajął trzecie miejsce i wobec istniejących przepisów (Loko) i wobec rezygnacji Orla (brak pieniędzy) miał najwyższą pozycję. Dodam iż w dwumeczu z Łotyszami był lepszy. Zadłużona spółka już nie istnieje a ośrodek żużla w Cz-wie odbył roczną karę przewidzianą w regulaminie.
Co do reszty Twych wywodów to nie będę po raz enty wszystko wyjaśniał. Proponuję zapoznać się z odpowiednimi przepisami, głównie dotyczącymi funkcjonowania spółek akcyjnych. Po tym możesz mi ewentualnie wskazać gdzie Twoim zdaniem zostało naruszone prawo. Wtedy chętnie się ustosunkuję.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.