Wątek dotyczący artykułu

Michał Probierz: Nie przyszedłem do Cracovii dla pieniędzy. Chcę wprowadzić ją na salony

- Prezes Filipiak to człowiek bardzo bogaty, którego będę chciał namówić na to, by zrobił z Cracovii wielki klub - mówi nowy trener pięciokrotnych mistrzów Polski, Michał Probierz. 45-latek w czwartek zaczął rządy przy Kałuży 1.

przeczytaj cały artykuł

Michał Hunter Olczyk

Jest wiele niejasności w tym co mówi Probierz. Mianowicie Probierz to małostkowy człowieczek uciekł z Jagiellonii bo przestraszyła go wizja gry w el LE. Więc mówienie, że szuka wyzwań jest zupełnie nie na miejscu. Druga sprawa to taka, że Probierz mówi, ze 4 razy awansował do pucharów europejskich. To ja się pytam jakie miejsce zajął w grupie LE? Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ten trenerzynka nie przebrną pierwsze rundy el LE. Odpadając z Irkyszem Powładar zespołem, który również nigdy nie awansował do drugiej rundy el LE. Trafili na Jagiellonie i stało się. Mówienie, że Zieliński dostał pocałunek śmierci w postaci pucharów to jest to spore uproszczenie. Nie oszukujmy się, ale pierwsze rundy el LE tj Ja to mówię ( przedwstępna runda kwalifikacyjna do drugiej przedwstępnej rundy kwalifikacyjnej) to grają tam studenci i kierowcy autobusów, czasem pojawi się "profesjonalny" sportowiec czyli nauczyciel w-f szkół podstawowych. Umówmy się, ale takich herosów footballu powinno się łykać schodząc z plaży podczas urlopu. Ok wystarczy tego wywodu. Sądziłem, że tego zakompleksionego do granic absurdu człowieka tylko przez przypadek nazywanym trenerem już nie będzie trzeba oglądać na ławce trenerskiej. Probierz to hamulcowy rozwoju naszej piłki klubowej. Kibice Jagiellonii powinni być zadowoleni, że mają w końcu możliwość ugrania coś w elminacjach i pogrania chociaż do końca wakacji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mariusz7

Gość, który z klubem mającym prawie piętnastokrotnie mniejszy budżet od Twojej Legii prawie zdobywa Mistrzostwo Polski, a cała Warszawa drży o wynik przez dobre 15 minut jest hamulcowym i przypadkowym trenerem? Co za krótkowzroczne myślenie, ale czego się po Tobie spodziewać? Zarząd złotówy sprzedający piłkarzy po jednym dobrym sezonie i ściągający anonimowych grajków, by resztę kasy w dziwny sposób rozprowadzić już dobry tak? Tak działa Polski futbol i to nie jest wina Probierza, bo on z Jagą robił wyniki nad stan. Winą to można obarczać zarządy mniejszych klubów, które każdy mały sukces od razu 'kapitalizują' zamiast spróbować zbudować jeszcze więcej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.