Wątek dotyczący artykułu

Znamy podział koszyków w Lidze Mistrzów. Vive zagra z Mieszkowem, Wisła z obrońcą trofeum

Vive Tauron Kielce trafiło do drugiego, a Orlen Wisła Płock do piątego koszyka przed piątkowym losowaniem grup Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Rozgrywki wystartują między 13 a 17 września.

przeczytaj cały artykuł

handballer

Z tego co piszecie jasno wynika, że Vive nie chce doprowadzić do stanu w którym w klubie nie ma rodaków, czyli do takiego stanu jak w Vardarze, gdzie z wygranej w CL cieszył się ... 1 Macedończyk??? I bardzo mi się to podoba. Jeśli chodzi o Djukicia to na chwilę obecną nie byłoby mi szkoda, gdyby wszedł za niego Moryto, natomiast jeśli odpali w kolejnych sezonach moje odczucie może się zmienić, dużo sobie wyobrażałem po tym transferze ale zobaczymy. No i jestem w szoku, że Vive tak wcześnie zaczyna nawiązywać kontrakty z młodymi chłopakami i daje im szansę ogrania za granicą. Na razie jest głośno o dwóch nazwiskach, a ktoś wspomniał, że to ma być akcja na większą skalę. Ciekawe jak wyglądają zapisy kontraktów w takim przypadku, kwoty na pewno nie są wielkie, ryzyko również, a korzyści mogą być naprawdę wymierne. Pożyjemy zobaczymy :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
z Tumskiego Wzgórza

Djukić miał albo sezon życia, albo po prostu wyróżniał się na tle przeciętnych graczy Besiktasu.
Obawiam się że biorąc pod uwagę ambicje klubu z Kielc są małe szanse że ci chłopacy wrócą do Kielc z wypożyczenia, bo żeby stać się częścią zespołu muszą zbliżyć się poziomem gry do Bombacza, Dujszebajewa, Mamicia czy Cindricia, a to nie będzie takie proste.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballer

Największe, realne szansę na powrót z wypożyczenia do Kielc ma w tym momencie Moryto, w PGNiG pokazał się ze znakomitej strony, grając cały sezon bardzo równo, do tego świetne występy w reprezentacji, natomiast Sićko jakoś mnie nie przekonuje. Przede wszystkim warunkami fizycznymi, zagraniczni rówieśnicy w jego wieku są dużo lepiej zbudowani, bardziej dynamiczni i charakterni. Nie ma co wróżyć z fusów ;)

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Z racji ograniczeń budżetowych i niskich ambicji władz klubu chyba większe szansę na jakąś karierę mieliby w Wiśle, no chyba że wystrzelą na poziom Bieleckiego/Jureckiego to wtedy kielczanie zostawią ich w składzie. Skrzydłowi rzeczywiście mają o wiele łatwiej i Moryto śmiało wystarczy na zmiennika jakiegoś zawodnika z topu.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Z tym rozwijaniem młodych Polaków w Wiśle bym nie przesadzał.
Dużo grają Duarte, Toledo, Racotea, na skrzydle Ghionea. Też jest duża presja na wynik, aczkolwiek nie wiem, czy końcowe wyniki z tego sezonu by się zmieniły gdyby młodzi grali więcej. W lidze raczej nie, w LM ciężko, by było jeszcze słabiej. Podobnie z triumfami juniorów, niewiele z tego potem wychodzi dla klubu.

Ten sezon dla T.Gębali moim zdaniem był stracony, mógł zejść trochę niżej w Superlidze i mieć pozycję jak Sićko w Głogowie i zielone światło, żeby ładować po 10 rzutów na mecz i grać duże minuty. W Lidze Mistrzów też niestety nie pograł za dużo.

Potoczny za Tarabochię to dobry pomysł, ale ani jeden ani drugi to nie jest moc na A/B LM w najbliższych 1-2 latach.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Piotrek głupi nie jest i ma świadomość że bracia nie są jeszcze gotowi do gry po 60 minut, choć i tak dużo pograli jak na pierwszy sezon w Wiśle. Szkoda tylko tych urazów bo mogli pograć znacznie więcej, podobnie jak Loczek który zanim podpisał kontrakt grał niewiele.
Niby jest presja na wynik, ale głównie ze strony trybun, bo zarówno zawodnicy jak i władze klubu mają świadomość że fajerwerków nie pokażą dlatego mogą sobie pozwolić na ogrywanie młodzieży. Na drugie miejsce w lidze wystarczą, na kilka dobrych minut w LM też, a na coś więcej jest zdecydowanie zbyt wcześnie. W Kielcach poprzeczka zawieszona o wiele wyżej, stąd brak gry w pucharach chociażby Vujovicia.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

No więc właśnie, ale czas leci i T.Gębala powinien spróbować sił w nieco słabszej drużynie, bo nie jest już młodzieniaszkiem, a od kilku lat mało gra z seniorami.
Wobec przyjścia Obradovicia będzie miał jeszcze mniej gry.

| Odpowiedz
blokuj
robertvelkosciej

Podczas ostatniego sezonu opuściłem tylko jeden mecz mojego zespołu w Kielcach. Udało mi się też załapać na dwa wyjazdy. Śledziłem wszystkie mecze mojej drużyny podczas transmisji telewizyjnych. Nie wiem dlaczego uważasz, że Djukić miał słaby sezon w Iskrze? Na aklimatyzację w nowej drużynie zawsze potrzeba czasu. Zwłaszcza młodym zawodnikom. Mimo tego Darko podczas ostatniego sezonu był trzecim strzelcem naszej drużyny. Ustąpił w zdobyczy bramkowej tylko Karolowi Bieleckiemu i Manuelowu Strlekowi. Obserwując go w Hali Legionów zarówno ja jak i moi znajomi zbieraliśmy szczękę z podłogi po jego akcjach. Myślę, że w przyszłym sezonie pokaże jeszcze więcej. Jak na debiut to trochę ciężko się do niego przyczepić. W Besiktasie gra była uzależniona w dużej mierze od jego zdobyczy bramkowych a tutaj jednak każdy zawodnik dorzuca swoją cegiełkę.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Nigdzie nie pisałem że miał słaby sezon. Po prostu w Besiktasie jak sam zauważyłeś gra była pod niego i wyróżniał się na tle słabszych kolegów. W Kielcach jest tylko jednym z wielu i gra po prostu dobrze, nie wybija się znacząco ponad resztę. Zresztą jak sam widzisz wielu kibiców z Kielc nie ma problemu żeby zamienić go na Arka.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Nie mówimy że Darko jest słaby, wiesz czemu wolimy Arka? Bo Arek jest Polakiem a chcemy mieć proporcje w zespole by nie było za dużo zagranicznych graczy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.