Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: Szymon Sićko podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

Szymon Sićko podpisał czteroletnią umowę z Vive Tauronem Kielce. Kontrakt reprezentanta Polski zacznie obowiązywać od 1 lipca 2017 roku.

przeczytaj cały artykuł

Dawid Goliat

Czteroletnia umowa to strzał w głowę. Dla mnie to dziwny ruch transferowy. Ani sobie Sicko nie pogra w tym czasie w Kielcach, ani Kielce nie mogą mieć pewności że jego talent wystrzeli nagle jak z procy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dawid Goliat

Zostać w Głogowie jeszcze, żeby ograć się w Superlidze, gdzie jeszcze nie czuł się pewnie i grał bardzo chimerycznie. W momencie gdyby został już pewnie grającym, wybijającym się ponad innych zawodnikiem naszej ligi wtedy mógłby podbijać mocniejsze. wydaje mi się, że Bundesliga to za wysoko zawieszona poprzeczka na tą chwilę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
banan

A ilu w ostatnim czasie tych młodych wybijajacych się zawodników miało szanse wyjechać do Bundesligi? Prawda jest taka że nie ustawia się po nich kolejka i mogą sobie przebierać. Moim zdaniem trzeba wykorzystywać szanse, bo drugiej może nie być. A ilu jest takich juniorów którzy nigdy nie spróbowali nik sie nimi nie zainteresowal i zgineli w szarzyźnie polskiej ligi, albo nawet nigdy nie zagrali w niej i ich karjera zakonczyla się na etapie juniora, bo nie mieli szcześcia przebicia, nie wykorzystali szansy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Dawid Goliat

Pokaż mi Polaka, który w ostatnich kilku latach zrobił furorę w Bundeslidze, który wybił się na ponadprzeciętność? A trafiali tam zawodnicy lepsi niż Szymon. W tej jak to piszesz "szarzyźnie polskiej ligi" występują dwa zespoły grające rok w rok w lidze mistrzów, a jeden nawet jest jej tryumfatorem!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
banan

No wlaśnie nie ma, ale to nie znaczy że mają nie jeździć i nie próbować bo sie nie uda, to wzasadzie po co zaczynać trenować jak nic nie osiągnę .A myslisz że jak by nie wyjwchali to byli by lepsi niz teraz są? Co do ligi jak zauważyleś sam, są w niej dwa zespoły które sa na wysokim poziomie a reszta niestety przecietność. i jedyna szansa młodego zawodnika w polskiej lidze żeby zagrać klasowymi zawodnikami to cztery mecze , a swiadczą o tym wyniki, jak czołowa dwojka nie zlekceważy meczu to wyniki są około 10 +. Ja uważam że lepiej jest być słabszym wśród najlepszych niz najlepszym wśród slabych. I powinni wyjezdzać próbować a może akorat sie uda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Dawid Goliat

Z całym szacunkiem dla Szymona, ale on nie jest najlepszym wśród słabych. I właśnie o to mi chodzi! Jeśli będzie jednym z wybijających się w naszej jak to określiłeś szarej lidze to wtedy powinien iść obszczebel lub dwa wyżej. Teraz każdy mecz ligowy w naszej Superlidze to była dla niego nauka. On jeszcze w niej nie okrzepł i jest wielką nadzieją naszej repreEntacji ale przed nim jeszcze wiele tej nauki. I jeśli w naszej jak to okreslacie słabiutkiej lidze on jeszcze nabtą chwilę sobie nie radzi to tym bardziej nie da rady w dużo silniejszej Bundeslidze. Usiądzie na ławie i straci rok, a może i więcej. Ja uważam, że lepiej grać w słabszym zespole ale grać. A jak będziesz wyrastał ponad przeciętność tego zespołu to wtedy jest dobry moment na zmainę. Ja tej ponadprzeciętności jak na razie nie widziałem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Arkady 241

Gościu, jak Szymon dostał propozycję kontraktu na pewno ktoś z Vive powiedział "słuchaj ale mamy wobec Ciebie takie plany, liga polska nie oszukujmy się, nie jest zbyt mocna, tak naprawdę tylko my się liczymy i Płock, jeśli podpiszesz z nami kontrakt załatwimy Ci staż w najlepszej lidze świata, każdy mecz to bezcenne doświadczenie, jeśli pokażesz na co Cię stać to wrócisz i kto wie może zastąpisz Michała jak już nie będzie dawał rady, wybór należy do Ciebie" tak samo było z Danim, co ktoś Szymonowi przystawiał pistolet do głowy? To jesto wybór, gdybym był na jego miejscu to bym się nie zastanawiał. To jest weryfikacja z jakiej on jest gliny ulepiony. Co innego w Niemczech też jest lepsze szkolenie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
kck

Chrobry ma wg mnie duże braki kadrowe i byłby mocno eksploatowany, duże ryzyko kontuzji. Najlepszym klubem w Polsce dla Szymona mógłby być Kwidzyn, ale oni nie grają w pucharach (mniej meczy o stawkę). Michał Jurecki powiedział w wywiadzie jakieś rok temu, że młodzi powinni jak najszybciej wyjeżdżać za granicę np. do Bundesligi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Olwap

Swoją szansę na pewno dostanie - jeśli to faktycznie talent to ją wykorzysta i za kilka lat będziemy mieli rozgrywającego jak ta lala. A jak po jakimś czasie przyspawa się do ławki to znaczy że wcale takim talentem nie jest. Jak ktoś ma talent to jedyną przeszkodą mogą być kontuzje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Yves

Ale rozumiesz, że w życiu przeważnie gdy człowiek dostaje lepszą ofertę pracy (zarobki, prestiż, perspektywy/praca dla najlepszych), to z takowej korzysta?

Gdyby nie chciał odejść z Głogowa i hipotetycznie zerwał więzadła we wrześniu (odpukać) to wtedy co? Może nigdy by już nie dostał takiej oferty. Kariera zawodowego sportowca trwa 15-20 lat i nie ma miejsca na takie gdybanie, że może jeszcze trochę tu zostanę, nabiorę doświadczenia itp. itd. Jeśli nie mierzysz za wysoko, to mierzysz za nisko.
Dba o swoją przyszłość i bardzo dobrze. A gdzie będzie wypożyczony to decyzja klubu i zawodnika i moim zdaniem Bundesliga to bardzo dobry kierunek.

W Polsce w swoich rocznikach Sićko dzięki warunkom fizycznym zawsze dominował, tam w DE będzie mógł zobaczyć kilku dobrze wyszkolonych kozaków z szansami na karierę jak on, co doda tylko doda mu motywacji do pracy. Wyjazd poza kraj to też test charakteru i szybki kurs dorosłości. Wierzę, że wyjazd wyjdzie mu na dobre i rozwinie umiejętności.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (11|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.