Wątek dotyczący artykułu

ATP Antalya: klęska Dominika Thiema, Fernando Verdasco w ćwierćfinale

Austriak Dominic Thiem przegrał 3:6, 2:6 z Hindusem Ramkumarem Ramanathanem w II rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Antalyi. Natomiast łatwo do ćwierćfinału awansował Fernando Verdasco.

przeczytaj cały artykuł

fyrda

jak Rodżer w Stuttgarcie z Hassem przegrał to nikt tego klęską nie nazwał. obiektywizmu trochę! porażki są w sport wpisane.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Harry.

Bo tu nie chodzi o sam fakt, że Dominik przegrał, tylko JAK przegrał.
Widziałem oba mecze i powiem Ci tak: Roger przegrał po wyrównanej walce, w trzech setach, miał nawet meczbola. Przegrał z bardzo dobrym zawodnikiem, choć obecnie - z wiadomych powodów - nisko klasyfikowanym.
Dominik przegrał z właściwie nieznanym kwalifikantem (ATP 222) i zrobił to w stylu, który wołał o pomstę do nieba. Przecierałem oczy ze zdumienia, jak widziałem partolone piłki przez Austriaka, smecze lądujące w siatce i "kilometrowe" auty.
A Hindus nie zagrał "meczu życia", tylko po prostu grał dobrze. Nieźle serwował, ganiał do piłek (chociaż zlany był potem, jak Rafa) i właściwie więcej nic nie musiał robić, by wygrać mecz.
Stąd zapewne określenie "klęska", z którą ja akurat w pełni się zgadzam.
Na marginesie dodam, że nie jestem fanem Roga, a Dominikowi zawsze kibicuję (no, chyba żeby grał z JJ lub Jaśkiem, to wtedy mu nie kibicuję:-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
grolo

Cenne są uwagi tych, którzy NAPRAWDĘ oglądają mecze i robią to wnikliwie. Warto czytać forum dla niektórych (niestety niewielu!) wpisów. Z najciekawszych i godnych uwagi polecam komentarze @Kamileki. Ostatnio śledziłem jego interesującą rozmowę ze @ Starigniterem https://sportowefakty....k/11544517 . Oby więcej takich. Godne uwagi są spostrzeżenia @Sultana WTA (ostatnio powrócił na SF-u łono), ograniczone niestety do tenisa pań. Kiedyś zaglądałem tu dla @Jankusa, który prowadził też bardzo ciekawy blog, niestety zniknął bez śladu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
grolo

Ramanathan - 22 lata i nr 222. Po raz pierwszy zagrał w głównej drabince ATP w turnieju, do którego przeszedł kwalifikacje. Te występy w Chennai w rodzimych Indiach były możliwe tylko dzięki Wild Card i jedyny wygrany mecz w ATP zdarzył mu się właśnie tam, w zeszłym roku. Teraz udały mu się od razu dwa pod rząd, a ten drugi to było ustrzelenie naprawdę grubego zwierza!
Gość, który nigdy nie wychynął nosa z trzeciej setki pokonał gościa z Top 10, w opinii wielu żelaznego kandydata na przyszły Nr 1.
Całe tenisowe Indie są przeszczęśliwe a sam Ramanathan pewnie tak oszołomiony, że gładko przerżnie następny mecz, ze szczwanym lisem Baghdatisem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
grolo

Ja też mu życzę, niech ma! A tymczasem do niego do ćwierćfinału doszlusował następny kwalifikant, tyle że przegrany. Osiemnastolatek Altmaier po kolejnym meczu horrorze (2,5 godzinny, poprzedni był trzygodzinny) pokonał Turka Ilhana. Pokonanie tubylca przy tamtejszej publiczności łatwe nie było, zwłaszcza że Ilhan to była najwyżej notowana rakieta Turcji i największa nadzieja gospodarzy.
Podobnie jest teraz w Eastbourne - nieoczekiwanie honoru gospodarzy w drugiej rundzie broni jedynie Norrie (3.setka ATP) i wszystko na to wskazuje, że niedługo, bo tym razem trafił na Monfilsa. Poprzednia wygrana tego amerykańskiego Brytyjczyka z Zeballosem (zarazem pierwsza wygrana na turnieju ATP) była miłą niespodzianką dla gospodarzy i brytyjskich kibiców, osładzającą nieoczekiwany wypad Murraya

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|12)
blokuj
grolo

:))) 12 minusów za wpis przybliżający nieznanego zawodnika? a pod innym tematem za wpis (na temat!) o okładce, która stała się naprawdę głośna (w przeciwieństwie do okłądki z Caro). Za wskazanie interesującego artykułu o Serenie. Za informacje, jakich tu brakuje, podczas gdy liczne artykuły w SF rozwodzą się nad duperelami, jak to, co kto powiedział a co kto inny mu odpowiedział itd itd.
Głupkowata gimbaza znów się zmówiła na idiotyczną akcję minusowania? ( Tu pisząc o gimbazie, mam na myśli nie wiek metrykalny lecz stan umysłu). Cóż, muszę was zmartwić, trolle - wcale mnie to nie martwi :)))))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.