Wątek dotyczący artykułu

Koniec transferowej sagi z Odjidją-Ofoe. Legia sprzedała piłkarza do Rosji

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Legia Warszawa porozumiała się w sprawie sprzedaży Vadisa Odjiji-Ofoe. Belg nie będzie grał w Olympiakosie Pireus, a w rosyjskim Krasnodarze.

przeczytaj cały artykuł


Modafi

Kwota transferu to 3,5mln euro ? Jeśli to prawda, to mam pytanie do władz Legii. Czy nie szło opchnąć go za 500tyś euro ? Nie wiem, ale naprawdę odnoszę wrażenie, że gdyby jakimś cudem w Legii grał piłkarz pokroju Messiego to też sprzedaliby go za 2-3 mln euro. I teraz co, w zamian przyjdzie grajek za max 500tyś, a reszta kasy rozpłynie się na bieżące potrzeby klubu tak ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Manetros

Myślisz, że za piłkarza, który został zepchnięty z dwóch w miarę silnych lig i zagrał jeden bardzo dobry sezon, i który jest już trochę starszy jesteś w stanie wyciągnąć więcej? Zauważ, że oprócz umiejętności to najważniejsze czynniki przy ustalaniu kwoty za piłkarza to wiek oraz pozostały czas kontraktu. On miał rok kontraktu, więc gdyby chcieli to by poczekali rok i za rok mieliby go za darmo. Dostaniemy 3,5 miliona euro (wszystko do kasy) oraz ewentualnie 2 miliony gdyby Krasnodarowi udałoby się coś więcej osiągnąć (bonusy) co uważam, że jest to dosyć dobre.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Modafi

Wiesz co, może i bym się z Tobą zgodził, co do tych kwot transferowych. Gdyby to tylko Legia była typowym średniakiem w NASZEJ lidze, do tego sporadycznie grająca w europejskich pucharach..... to tak, i przyznałbym Ci całkowitą rację. Ale jak sam dobrze wiesz, że tak nie jest. Kurcze, Prijovic też odszedł w sumie za drobne. Nikolic, Bereszyński, Bielik tak po prawdzie też. Przez takie zagrywki, i kwoty transferowe za swoich graczy, to Legia jakościowo nigdy nie odjedzie reszcie naszej ligi. Popatrz sobie na jedną ważną rzecz ;) Ostatnimi czasy seryjnie zdobywamy MP, na dokładkę w puchach też coś tam zarabiamy (na nasze warunki są to naprawdę pokaźne kwoty) I odpowiedz mi teraz, ale tak szczerze ;) Czy Legia wykorzystuje do KOŃCA okazję, aby tak naprawdę konkretnie wskoczyć na wyższy poziom ? Moim zdaniem, nie wykorzstujemy nadarzającej się okazji m.in. też dlatego, że gdy tylko ktoś pomacha nam przed oczami paroma euro, my już sprzedajemy na pniu. Ok, można i tak.... Tylko, że później nie ma co się dziwić, że nie potrafimy zdominować chociażby tej naszej słabej ligi, walcząc do ostatniej kolejki o MP z taką Jagiellonią czy Piastem, nie umniejszając oczywiscie tym klubom.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Manetros

Zgodzę się zupełnie z Tobą, ale zauważ, że nie jest to kwestia klubu a problem leży w całej lidze. Dopóki nie będziemy silniejszą ligą to nikt nie zapłaci Ci za zawodnika chociażby dziesięć milinów euro. Kwota 3,5 miliona euro + ewentualne 2 miliony euro to jest kwota rozsądna za Vadisa. Zauważ, że miał tylko rok ważnego kontraktu i gdyby ktoś chciał to by go miał za rok za darmo. Zauważ też, że zarobiła na nim więcej, gdyż pomógł w Lidze Mistrzów oraz znacząco w zdobyciu MP a przyszedł za darmo i jedynymi kosztami jakie Legia poniosła to jego pensja. Jeżeli wziąć to wszystko pod uwagę i fakt, że Legia kogoś sprowadzi a nie zatrzyma te pieniądze to jak najbardziej każda doświadczona osoba Ci powie, że klub postąpił słusznie zyskując wiele pieniędzy za niego. Wracając do tematu piłkarzy sprzedanych wcześniej. Wtedy był trochę inny zarząd z prezesem na czele i klub działał trochę inaczej a teraz zapewne po przejęciu klubu przez Mioduskiego też będzie działał trochę inaczej. Wyjaśnię Ci parę kwestii. 1) Prijović poszedł za tam lekko ponad dwa miliony euro, gdyż po prostu chciał odejść i wiesz co się wyprawiało. Mogli go zatrzymać, ale długofalowo im to wyszło z jednej strony na dobre, bo i tak zdobyli MP i z drugiej to, że po prostu inni piłkarze będą widzieć, że Legia może być dobrym przystankiem w ich karierze. Minusem było to, że stracili dobrego napastnika. 2) Nikolić też młody nie był a przyszedł za darmo i pomógł bardzo drużynie, więc pozwolili mu po prostu odejść i trochę jeszcze zarobić na zachodzie. Może kiedyś jeszcze będzie chciał wrócić, skąd wiesz? Można powiedzieć, że też dzięki jego opinii Nagy się skusił na Legię a widać, że zawodnik jest całkiem dobry. 3) Zgodzę się, że Bielik poszedł trochę za małe pieniądze tym bardziej, że Arsenal biedny nie jest, ale było z tym też związanych parę rzeczy i dodatkowo to wszystko po części jest wina tego, że mamy tak słabą ligę. Powiem Ci jedynie tyle, że jeżeli by nagle sobie za Vadisa czy Nikolicia zawołali po przykładowo 8 milionów euro to uwierz mi, że raczej by się nikt nie zgłosił a oni zostaliby do końca kontraktu na czym by klub wyszedł źle. Może za kilka lat to się zmieni, gdy Legia spłaci wszystkie zobowiązania, rozwinie te projekty, które teraz robią i może trochę nasza cała liga pójdzie w górę - wtedy i zwiększą się ceny za naszych piłkarzy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Modafi

No ja oczywiście też się z Tobą zgadzam, ale po części ;) Bo pamiętam dokładnie w jaki to sposób Wojciechowski negocjował np transfer Mierzejewskiego kilka lat wstecz. Po prostu, postawił sprawę jasno, że za czapkę gruszek "mierzeja" w żadnym wypadku nie sprzeda... Proste ;) Wiesz, ja doskonale też rozumiem, że nasza liga jest słaba. Ale u nas też trafiają się zawodnicy którzy co nieco potrafią, i nasze kluby powinny wreszcie zacząć wołać za swoich graczy godne pieniądze. Tym bardziej teraz, kiedy rynek transferowy szaleje po prostu ;) Zresztą sam piszesz, że jeśli nasza liga pójdzie w górę, to i może zmienią się ceny za naszych graczy. No ale, kiedy ta liga ma pójść w górę, jak wszyscy najlepsi co rundę wieją stąd czym prędzej, przy wydatnej pomocy właścicieli klubów ? Nie wiem czy pamiętasz, ale z 10 lat temu prezesi naszych klubów wieszczyli, że nasza liga ruszy z kopyta, od razu jak tylko zaczną powstawać nowoczesne stadiony. I co.... ? Stadiony są ! Sama liga także pokazywana jest w naprawdę profesjonalny sposób ! Tylko, że prezesi i właściciele klubów, a właściwie ich myślenie się nie zmienia. Po prostu, szybko sprzedać, najlepiej za drobniaki, w zamian za max 500 tyś euro kupić następcę (może wypali, albo i nie) reszta kasy gdzieś się po drodze zapodziewa, i tak do..... następnego transferu. Tak to niestety wygląda ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.