Wątek dotyczący artykułu

Bartosz Zmarzlik nie jest brutalem. Jeździ ryzykownie, bo ciąży na nim wielka presja

Kibice po finale IMP żyją nie tylko wygraną Szymona Woźniaka, ale i biegiem ostatniej szansy, w którym Bartosz Zmarzlik dwukrotnie leżał na torze po atakach na Janusza Kołodzieja. Rywal też ucierpiał. Dominuje ton, że żużlowiec Stali przesadził.

przeczytaj cały artykuł


breti

Do "kolegów" forumowiczów: Unibax 73,Pogromca bydła, 2 PAGKSF, Komentator widmo,Mo 39, Falubaz 791017, MartinezZz, EstadioOlimpico.To nie jest pierwszy atak na młodego utalentowanego żużlowca jakim jest Bartek Zmarzlik.Już dwa lata temu forumowicze z Zielonej Góry , Torunia i Wrocławia pisali na forum o brutalnej i hamskiej jeżdzie Bartka.Polemizowałem z ich wypowiedziami uzasadniając jazdę żużlowców ,którzy coś osiągnęli w tym sporcie i tych którzy są młodymi utalentowanymi jeżdzcami speedwaya i chcą być topowymi zawodnikami tego sportu.Przecież kelnerów i ministrantów nie angażują kluby jako przyszłych zawodników.Bartek Zmarzlik rozpoczął szkolenie w szkółce żużlowej w Wawrowie,mając 16 lat zadebiutował w Stali Gorzów tak jak na początku lat 70 ubiegłego wieku Zenon Plech.Jest to talent mało "brylant" na żużlowych torach a o jego talencie i technice w samych superlatywach wypowiadają się trenerzy z minitorów żuzlowych : z Rybnika, Gdańska i Częstochowy oraz trenerzy klubów Ekstraligi i I i II ligi.Pytam się w/w forumowiczów z wiadomych ośrodków żużlowych w kraju to dlaczego ludzie przychodzą na stadiony i chcą oglądać jazdę B. Zmarzlika, ponieważ jest to talent światowej klasy anie jakiś tam "kelner " .W latach siedemdziesiątych , osiemdziesiątych chodziło się oglądać jazdę Józefa Jarmuły,który na swoim motocyklu/wydłużone siodełko i dużo chromu/pierwszy w Polsce jeżdził na jednym kole,potrafił wygrać start zjechać na koniec stawki i wygrać wyścig.Widziałem to osobiście w Częstochowie w 1979 r na meczu Włókniarz Częstochowa- Stal Gorzów.Za taką widowiskową jazdę J. Jarmuła był karany przez sędziów i odsunięty od Kadry żużlowej PolskiObecnie jazdę na jednym kole prezentują adepci żużla na mini torach.A żużlowiec Janusz Kołodziej niech nie wskazuje winnego Bartka w półfinale mistrzostw Polski ponieważ w 1 wyścigu upadł kiedy Bartek prawidłowo się na niego założył , nie podciął J. Kolodzieja i był 3/4 motoru z przodu ..Bartek to nie jest ....Żaden cham ,nie musi iść do psychiatry nie wysłał żadnego rywala do szpitala a stworzenie niebezpiecznej sytuacji w trakcie jazdy na torze może zdarzyć się każdemu/Proszę w/w forumowiczów wskazać czołowych jeżdzców w kraju i obcokrajowców ,którzy nie uczestniczyli w kolizjach wynikających z różnych sytuacji na torze Jeśli zawodnik chce osiągnąć jakiś sukces to musi jeżdzić ostro ale fair.Tak jeżdzili w Polsce,H,Glucklich,A.Woryna,A,Wyględa,E,Jancarz,Z,Plech ,M.Cieślak ,J.Rembas, A,Huszcza ,H,Olszak,B.Proch,P,Pyszny.A,Pawliczek ,J,SzczakielJ,Jarmula J,Zabik , Tomek Gollob i wielu innych,Pozdrawiam.Breti .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TRN Speed

Bardzo fajnie, można być wielbicielem talentu Bartka, popieram. Tylko jak to się ma do stwierdzenia jednego z "ekspertów", że oceniamy tylko kaski i daną sytuację? Czy możesz mi podać czym ta akcja się różniła od tej Doyle-Miedziński, po której Jabłoński krzyczał "bandyta"?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.