Wątek dotyczący artykułu

Tadeusz Zdunek: Kombinacje wypaczają sport. Zabieranie punktów to bzdura

Tadeusz Zdunek podkreślił, że kluby i kibice nie powinni cierpieć na błędach poszczególnych zawodników, którzy w jego ocenie w Polsce mają za dobrze. Niewykluczone, że przy zielonym stoliku ustalony zostanie zespół, który pojedzie w barażach.

przeczytaj cały artykuł


jaz0n

Kurcze o co nagle chodzi? Jak w przeszłości zabierano klubom punkty za doping lub machlojki sprzętowe to jakoś nie było słychać chóru narzekających na bezlitosny regulamin. Tak bardzo wszystkim zależy żeby Toruń spuścić? Trochę słabe...
Może jeszcze dodajmy Rybnikowi kilkanaście punktów w każdym meczu, według średniej biegopunktowej, żeby im kontuzje zawodnikow zrekompensować? A nie- sorry- wtedy trzeba by również dodać Toruniowi.
Jak zawsze wśrod polskich działaczy- najpierw nikt nie mysli tworząc regulamin, a potem nagle mysli znacznie więcej jak go obejść, bo się czegos nie przewidziało.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
quer

Chodzi o to, ze odpowiedzialnosc zbiorowa to za Hitlera dobra byla.
Juz z Dudkiem i Loktajewem karanie druzyny bylo dranstwem. Ale wiadomo Z-G G-W jest juz lata w stanie wojny, ofiary musialy byc. Jak pojdziemy ta droga to wymordujemy sie nawzajem wszyscy, lacznie z ta cala ekstraliga.
Ciezko powiedziec co zrobic teraz Z ROW-em, jak nie odbierze sie punktow to na lata bedzie placz, ze Mrozek ma chody i zalatwil przy zielonym stoliku. Jak sie odbierze moze sie okazac, ze klub sie nie udzwignie.
Metoda ta doprowadzi, ze co jakis czas moze jakis osrodek upadac a chyba nie o to powinno chodzic.
Po dopingu Laguty Rybnik ma juz juz ogromne problemy (brak lidera rozbil ta druzyne) doszly kontuzje tak ze nie chcial bym byc we skorze Mrozka, ale walcza.
Dziwnie sie sklada, ze dopoki Torunianie realnie nie widzieli zagrozenia spadkiem nie bylo nalatywania kibicow Torunia na klub, na Mrozka czy kibicow. Teraz jak maja naprawde noz na gardle mieszaja wszystko i wszystkich z blotem. Totalna wojna.
Najprawdopodobniej tym razem trzeba bedzie odczekac wynik spotkania Rybnik- Torun by sprawe rozwiazac.
W tej chwili dwa kluby maja noz na gardle Rybnik z winy jednego zawodnika i Torun, tam winy juz nie ponosi juz tylko jedna osoba.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaz0n

Ale żużel jest sportem zespołowym, i wyniki jednego zawodnika często decydują o obliczu zespołu. Jest regulamin- w zasadzie dalsza dyskusja o odebraniu punktów ROW powinna się na tym skonczyć (ewentualnie trwać na temat tego czy odebrać 3 pkt czy 5). A to że dla klubu będzie to wielkim ciosem- kogo to ma obchodzić? I czy dla Torunia czy np. GKM, bo przecież to ciagle mozliwe, będzie to ciosem mniejszym?
Inna sprawa, że dziwnie się sklada że dopoki Toruń mogl przed spadkiem obronic się sam, to nie było jakoś tego płaczu nad ROW. Teraz nagle jak ROW ma szansę na utrzymanie to co chwila czytam opinie o tym jakie to niesprawiedliwe i jak mozna karac biedny Rybnik. Szczytem była ostatnia opinia Synowca, ale Zdunek czy Półtorak tez nagle zrobili się strasznie współczujący.
Żeby nie było- Toruń ze sportowego punktu widzenia zasłuzył na spadek (przyznaję to jako jego kibic), ale spuszczanie go za pomocą regulaminowych kruczków lub łamania regulaminu tylko dlatego że może dopisać nam szczęście kosztem Rybnika nie jest dobre. Ekstraliga nie ma byc kółkiem wzajemnej adoracji, a w przypadku gdyby klub z Torunia spadł przez nieodebranie punktów Rybnikowi, to mam nadzieję że władze klubu pozwą E-ligę o grube miliony, bo sprawa będzie ewidentna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TRN Speed

Jedna poprawka - Toruń zasłużył ma spadek DO TEJ PORY. Uwaga - gdybanie - jeśli wygra z GKM (bonus) i zdobędzie bonus w Rybniku, zasłuży na utrzymanie - przynajmniej od tych dwóch drużyn będzie sportowo lepszy, co udowodni na torze, a nie jakimś zielonym stoliku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaz0n

Można tu dyskutować. Jak dla mnie zespół który u siebie daje radę wygrać jeden (góra dwa) mecze w sezonie, to zasłuzony spadkowicz i tyle, ale fakt- jest szansa aby w dwumeczu być lepszym od GKM i Rybnika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-stanley-

Wyniki mogły by być inne , gdyby zawodnik rybnicki nie jechał na koksie a więc i układ tabeli. Jak by było nie da się dokładnie odtworzyć. Więc nie wiadomo kto byłby na końcu tabeli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.