Wątek dotyczący artykułu

Memoriał Weryńskiego: przeciekający dach przyćmił zwycięstwa Stali Mielec i Azotów Puławy

Azoty Puławy pokonały ZTR Zaporoże 28:23, a SPR Stal Mielec rozgromiła KPR Legionowo 38:25 w drugim dniu Memoriału Antoniego Weryńskiego. Trzecie spotkanie przerwał... przeciekający dach.

przeczytaj cały artykuł


miki

Dzisiejsze wyniki: KPR wygrał z ZTR-em 12:10 grając tylko rzuty karne. Stal przegrała na innej hali z Azotami 28:31 (15:18). Przeciekający dach na w sumie nowej hali jest jakimś nieporozumieniem. Odpowiadają za to wyłącznie władze miasta, a nie klub. Stara hala nie jest użytkowana od dwóch lat, a poza jej rozbiórką nie rozpoczęto jeszcze budowy nowej, co jest mocno niezrozumiałe. Jak tak dalej pójdzie to Stal w nowej hali zagra na 5 lat. Odnośnie samego aspektu sportowego to mielczanie wypadli na prawdę dobrze. Kadra zespołu jest szeroka, a każdy kto wchodzi na parkiet coś wnosi do gry. Obrona 6:0 funkcjonuje bardzo dobrze. Bramkarze grają na swoim poziomie. Zarówno Lipka jak i Wiśniewski regularnie odbijają piłki. Skrzydłowi grają bardzo solidnie. Janyst z Wilkiem od lat dają spokój na prawym skrzydle. Krupa ze Skucińskim wspierani Basiakiem grają widowiskowo, a zarazem skutecznie. Bardzo zaskoczyła mnie świetna postawa Krępy na kole. Zawsze potrafił urwać się obrońcy, ale miał duży problem z zasłonami. Z Zaporożem, czy Legionowem rewelacyjnie stawiał zasłony, a wygrać pojedynek ze Zvievdowem nie jest łatwo. Z Puławami nie było już tak łatwo, ale też radził sobie pozytywnie. Rozegrania również wyglądają dobrze. Po kontuzji Kawki nie ma już śladu. Cudić, Sarajlić i Mochocki dali nową jakość gry. Nawet młody Rusin zagrał rewelacyjnie i odważnie. Jak wróci Wypych to rozegrania będą wyglądać na prawdę okazale. Odnoszę wrażenie, że w tym sezonie mielczanie będą grać bardziej zespołowo, niż w poprzednich latach, bo nie będzie jednego lidera tylko ciężar gry będzie rozkładał się równomiernie. Podoba mi się utrzymanie tempa gry w ataku pozycyjnym po stracie bramki, czy kontrze. Dzięki temu mielczanie po prostu zabiegali Legionowo, które w pewnym momencie pękło fizycznie. Nawet ZTR miał problem z tym tempem gry. Myślę, że Stal jest w stanie powalczyć w tym roku o ćwierćfinał, jeżeli ominą ich kontuzje. Azoty pokazały swoją siłę w tym turnieju. Świetny Bogdanov w bramce, rewelacyjnie biegające skrzydła i robiący znakomitą robotę Panić pokazali, że Azoty poniżej podium w tym roku nie zejdą. Najsłabiej z polskich zespołów wypadł KPR. Widać było, że brakuje temu zespołowi przede wszystkim zmienników. Grają obroną 3:3, ale nie da się grać 60 minut taką obroną nie mając wartościowych zmienników. Raczej nie będą bić się o ćwierćfinał, ale myślę, że kilka punktów urwą, bo jakiś pomysł na grę tam jest tylko brakuje wartościowych wykonawców. ZTR chyba trochę słabsze niż w ostatnich latach, ale dalej trzymają solidny poziom. Dobrą robotę robi tam Nat, który nastawia zespół na mocną obronę i szybką grę w ataku. Motoru nie zdetronizują, ale grają przyjemną dla oka piłkę ręczną.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Abenke

Brakuje tylko drugiego obrotu, gdyby i to było myślę że Stal może bić się o wyższe cele niż w poprzednim sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RAF171

Zapomniałeś dodać, że w pierwszym meczu turnieju Chodara rozgrywał niczym Kirilenko heh co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło szczerze powiem. A właściwie to co z nim? Widziałem w sobotę o kulach chodził. Gra Cuzica mi się podoba tylko mnie martwią trochę te jego częste urazy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.