Wątek dotyczący artykułu

Sparta - Stal: Sundstroem postara się zastąpić Iversena (składy)

W niedzielę Cash Broker Stal Gorzów uda się do Wrocławia na pierwsze spotkanie półfinałowe PGE Ekstraligi z Betardem Spartą. Znane są już składy obu drużyn na ten mecz.

przeczytaj cały artykuł

Epipodio

Przy aktualnej formie Przemka wystawienie go pod jedynka, w parze z Linusem, wydaje sie najbardziej optymalne.
Na powtorke z rundy zasadniczej ciezko bedzie liczyc, nie mniej zyczylbym sobie zeby Stali udalo sie dojechac do przynajmniej 43 punktow. Moim drugim zyczeniem jest normalny tor - czytaj niech sie poscigaja troche chlopaki a nie jezdza w procesji 15 cm od kredy. Nadzieja jakas jest, bo w piatek ma srogo lac w miescie mostow...no i w sobote troszke poprawic.
A tak juz na koniec to zastanawia mnie logika wyboru komisarza toru. Jesli w meczu Stali nie moze byc komisarzem Okupski (bo pochodzi z Gorzowa) to dlaczego Wozniak moze byc komisarzem w meczu, w ktorym jedzie jego syn? To jest oczywisty konflikt interesow.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
speed_koleina

Woźniaków jest jak "mrówków", nie każdy "jest synami tych ojców i ojcami tych synów" mimo, że związani byli obaj z żużlowym Gryfem.
*
Chwalisz ustawienie par, ja mam trochę wątpliwości. Zwłaszcza ustawienie Vaculika pod 4. Mimo wszystko ma lepsze wyjścia spod taśmy niż KK i aż się prosiło aby rywalizował z Janowskim na początku spotkania. Oczywiście wszystko na polach startowych mogą zmienić opisane przez Ciebie opady deszczu, oby na naszą korzyść.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Epipodio

Zgadza sie - z Wozniakami ewidetnie sie pomylilem. Chyba mnie ten Gryf w tym wszystkim zmylil ;-)....

Co do Martina pod 4 to rzeczywiscie moze miec problem spod plotu (w przypadku pierwszego zestawu) w swoim pierwszym biegu, aczkolwiek przywiozl trojke z tego pola w rundzie zasadniczej. Notmiast wydaje mi sie, ze uklad pierwszej serii nie byl decydujacym argumentem przy ustawianiu par. Kluczowa wydaje sie czwarta seria:
Bieg XI - Wozniak + Lebiediew na Linusa i Kej Keja
Bieg XII - Drozdz + Janowski na Rafala i Przemka
Bieg XII - Milik + Tai na Martina i Bartka
(pierwszy wymieniony zawodnik z pary jedzie blizej kraweznika)
I w takim zestawieniu wydaje mi sie, ze Stal wyglada korzystniej. Szkopul w tym zeby tylko nam Sparta za daleko nie odjechala w pierwszy dziesieciu biegach.

Nie mniej, wedlug mnie, kluczowe w calym spotkanie bedzie przygotowanie toru. Spogladajac na prognozy pogody (opady od 01:00 w piatek az do poznego wieczora i do tego lekka poprawka w sobote, a na dodatek chlodno i bez slonca) mysle, ze tor moze nie byc sprzymierzencem lokalnych jezdzcow.

To chyba na tyle jesli chodzi o moje dywagacja ;). W niedziele sie przekonamy jak bardzo (czy wogole) sie myle....

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

No właśnie jak sam napisałeś "szkopuł w tym aby nam Sparta nie odjechała". Ja rozumiem czym kierował się Chomski ustawiając Martina pod 4, jednak w przypadku braku Iversena chyba mimo wszystko postawiłbym na inne rozwiązanie. W przypadku odjechania wyniku zawsze jest możliwość taktycznych. Staszek jak zwykle będzie czekał na z nimi do ostatniej chwili, a biegi o których wspomniałeś są właśnie jednym i z tych ostatnich. Wtedy kim zastąpimy Martina (na pierwszym polu) jeśli pierwsze biegi ze względu na start mu nie wyjdą a ten będzie błądził z ustawieniami? Stąd myślę, że lepiej było ustawić Vaculika po wewnętrznej na pierwsze wyścigi. Oczywiście jeśli opady wystąpią to te pola wewnętrzne mogą mieć mniejszy wpływ na wygranie startu. Jeśli chodzi o pogodę to się z Tobą zgadzam. Krótko mówiąc naszej ekipie ostatnimi czasy zawsze gorzej szło w tej części sezonu gdy temperatury były wysokie co było widać i w tym sezonie. Oby Twoje dywagacje się sprawdziły i to naszym tor sprzyjał ku naszemu zwycięstwu.

| Odpowiedz
blokuj
Epipodio

A co do par to znaczenie tez bedzie miec zestaw startowy. Ja jestem zdania, ze Martin sobie po szerokiej poradzi. W dodatku po obejrzeniu Kej Keja we wtorek, jestem optymistycznie nastawiony co do jego startu w niedziele.

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Krzysiek zawsze był dobrym startowcem. Problemem jego w tym roku jest to, że jeździ bojaźliwie. Odsuwa się od zawodników z którymi rywalizuje, sprawia wrażenie jakby się bał walki w kontakcie. Stali jest potrzebny Kasprzak z 2014, taki który walczył o każdy centymetr toru. Kasprzak który odważnie wchodzi w wiraż, aż miło było patrzeć jak pikował wywożąc rywala pod płotek. To co obecnie prezentuje to jazda bardzo przeciętna (oceniam jego występy w przekroju całego sezonu), nie chodzi o same punkty ale o styl w jakim je zdobywa. Ja liczyłem z jego strony na więcej ale już swoimi występami w sparingach przedsezonowych sprowadził mnie KK na ziemię - niestety. Trzeba mieć jednak nadzieję na jego dobry występ. Oby mnie pozytywnie zaskoczył.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.