Wątek dotyczący artykułu

Marek Bobakowski: Zostawcie Wilfredo Leona w spokoju. Nie nazywajcie go "farbowanym lisem"

Nowy reprezentant Polski ma więcej wspólnego z naszym krajem niż Obraniak, Perquis i Roger Guerreiro razem wzięci. Dlatego podważanie jego prawa do występów w naszej kadrze jest - delikatnie mówiąc - niesmaczne.

przeczytaj cały artykuł

janek007

Panie Bobakowski, przedstawię kilka argumentów za tym, że nie ma Pan racji.
1. Leon reprezentował Kubę w seniorskich rozgrywkach co powinno mu uniemożliwiać zmianę reprezentacji, a to, że przepisy są głupie i na to pozwalają to zupełnie nieistotne.
2. Leon kilka lat temu był Kubańczykiem dającym wszystko dla swojej reprezentacji a teraz jest Polakiem (sic!) oddającym całe serce za grę w biało-czerwonym stroju.
3. Przeciętnie inteligentna osoba potrafi w jeden dzień nauczyć się kilku zdań po wybranym języku, a to, że Leon nie potrafi mówić po polsku jest faktem.
4. To, że prezydent- rezydent dał Wilfredo obywatelstwo jest niesmacznym żartem, spróbuje Pan dostać obywatelstw, np. USA po dwuletnim pobycie tam.
5. Często w dyskusjach ( chyba nie u Pana) przedstawia się argument, że wszyscy tak robią ( patrz, np Włosi), a jest to najgłupszy z możliwych argumentów ( jak ktoś tego nie rozumie to trudno).
6. Jeśli można sobie do woli zmieniać reprezentację to czym ona różnić się będzie od klubu.
7. Chyba jedyny logiczny powód to taki, że to fenomenalny gracz i z nim szansa na sukcesy rośnie, ale wtedy to nie będzie reprezentacja tylko wyżej wspomniany klub.
Jestem zdania, żeby córka Leona jak najbardziej grała w przyszłości w kadrze, ale jej tata zawsze będzie mieszkającym w Polsce Kubańczykiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marek Bobakowski

Zgoda. Jednak nie można Leona winić za to, że legalnie i zgodnie z prawem uzyskał zgodę na grę w reprezentacji Polski. Oczywiście, że nie będzie nigdy człowiekiem, który urodził się w naszym kraju. Ale ma obywatelstwo i ma takie same prawa, jak ja czy pan. Dodatkowo widać, że to obywatelstwo nie jest "marnowane". Leon jest obecnie związany (rodzina, biznes, dom) z Polską bardziej niż z jakimkolwiek krajem na świecie. Włącznie z Kubą. I na koniec, żeby było jasne. Ja też nie pochwalam tego, że można zmieniać barwy narodowe. Też się boję, że to początek końca rozgrywek reprezentacyjnych (bo czym będą się różnić od walki klubowej?). Ale ten tekst jest o Leonie, a nie o zasadach przyznawaniach praw do gry w kadrach narodowych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ZIBI59

Ales sobie wykobinowal corka Leona bedzie Polka a Leon to juz jest be .Nie kochany dla mnie Leon jesli unas mieszka placi podatki i podziela nasze wartosci nasza kulture i ma polskie obywatelstwo ma takie samo prawo jak my wszyscy bez zadnych ograniczen koniec kropka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Olwap

Akurat jeśli chodzi o działania prezydenta to co nas obchodzi USA? Oni mają takie prawo, my mamy swoje, Leon otrzymał obywatelstwo zgodnie z polskim prawem. Argument o tym że inni tak robią - a nie robią? Olejmy Juantorenę - popatrzmy co robią Rosjanie - Kluka - Białorusin, Butko - Białorusin, Muserski - Ukrainiec, Pawłow (były reprezentant) Ukraina. Mało? Ponadto reprezentacji nie można sobie zmieniać "do woli" bo po pierwsze trzeba posiadać obywatelstwo danego kraju a po drugie trzeba odcierpieć 2 lata karencji więc porównywanie do klubów jest ogromną nadinterpretacją stanu faktycznego. Jak nie chcesz to nie oglądaj meczów reprezentacji z Leonem, ja będę je oglądał z czystą przyjemnością i właśnie Wilfredo będę kibicował najbardziej bo wbrew pozorom dla niego to trudna sytuacja bo od niego będzie wymagało się najwięcej a każdy jego ruch na boisku będzie przez kibiców i ekspertów siatkarskich analizowany bardziej niż w przypadku innych Polaków.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|2)
blokuj
janek007

Napisałem już, że argument " inni tak robią" jest jednym z głupszych tak gdzieś na poziomie 8 latka. Prezydent może przyznawać obywatelstwo według własnego widzimisie. Za obywatela polskego może zostać uznany cudoziemiec przebywający w Pl nieprzerwanie 3 lata.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Olwap

Nie tylko taki. Są też inne możliwości, najpierw doczytaj a potem się wypowiadaj. Albo najlepiej już nic nie mów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
janek007

Proszę podaj mi je, bo nie pamiętam a te które podałem były z tego co wyniosłem z WOSu. Powiedzmy sobie jakie są fakty. Leon dostał obywatelstwo, bo dobrze gra w siatkówkę, czyli zastosowano złamanie zasady " równość wszystkich wobec prawa" , bo Saszka z Ukrainy tyrający na budowie może po 10 latach dostanie obywatelstwo. I to Twoje zdanie "najlepiej nic już nie mów", za dużo logicznych zdań i argumentów stosuję i już schodzisz do najniższego poziomu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.