Wątek dotyczący artykułu

Najlepsza obrona i atak Ligi Mistrzów. PGE Vive znów wyróżnione

Do startu tegorocznej edycji Ligi Mistrzów został tydzień. Europejska Federacja Piłki Ręcznej stworzyła ranking zespołów, które powinny najlepiej radzić sobie w obronie i ataku.

przeczytaj cały artykuł

EQ Iskra

Listy, rankingi i inne tego typu zabawy może są i fajne, ale nijak mają się do rzeczywistości. No bo na czym się niby opierali twórcy takiego rankingu? Statystykach każdego gracza oddzielnie? Ogólnym wrażeniu estetycznym? Nikt nie wie. Tak czy inaczej, nadzieje na nadchodzący sezon są ogromne, bo mam wrażenie, że w tym sezonie mamy najmocniejszą drużynę w historii. Tegoroczne transfery wydają się strzałami w dziesiątkę, co prawda Alexa jeszcze nie widzieliśmy, ale zarówno Janc jak i Mamić stanowią duże wzmocnienie na swoich pozycjach, szczególnie w obronie. Ważne też, że wszyscy zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy bez większych urazów. W końcu mamy zdrowego Jurkiewicza, który jak wiadomo świetnie broni. Mnie osobiście bardzo też cieszy odejście Chrapkowskiego, który po pierwsze był za słaby na poziom Iskry, a po drugie po ludzku gościa nie lubiłem i działał mi na nerwy (częściowo z wiadomych powodów). Cieszę się też, że do zespołu dołączył Bartek Bis, który ma życiową szansę, żeby zaistnieć na wysokim poziomie. Ma na to rok czasu i oby mu się udało. Jestem prawie pewny, że po tym sezonie z klubu odejdzie jeden z dwójki Kus - Bis. Mimo dużej sympatii do Mateusza, ja jednak kibicuję młodemu wychowankowi. O ile początek fazy grupowej LM może być ciężki i nawet nie zdziwiło by mnie dość przeciętne miejsce w grupie, o tyle liczę, że w fazie pucharowej nasza forma będzie na poziomie pozwalającym ograć każdego na świecie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Czarcik

Wiesz taki ranking stworzyć nietrudno - statystyki skuteczności ataku i obron w zupełności by wystarczyły. I pewnie one były podstawą. Co do sezonu to oczekiwania są ogromne - zespół ma potencjał, te cztery spotkania pokazały jakie ma możliwości i ile jeszcze potencjału drzemie w drużynie. Czy to wypali - czas pokaże (do pewnego użytkownika - to nie to samo co pokarze....). Na chwilę obecną newralgiczną pozycją wydaje się koło - w razie urazu Julena może być problem. Koło te jedyna pozycja gdzie w ataku nie mamy dwóch równorzędnych graczy. Oby Bartek jak najszybciej wszedł na wyższy poziom - ustawia się dobrze, broni też nie najgorzej - ale ma jeszcze problemy z chwytem piłki w sytuacjach mocnej walki na kole, no i w obronie wychodzi brak doświadczenia. Mateusz Kus w obronie teraz gra wg mnie bardzo dobrze, Talant zaczął go też w końcu dopuszczać do gry na kole - w Azotach normalnie zdaje się grał na tej pozycji, a parę razy pokazał Mati, że grać tam potrafi. Coś mi się wydaje, że w meczach ligowych Julena rzadziej będziemy widzieć na kole, a częściej Mateusza i Bartka - tak jak w meczu z Kaliszem. Mamić w obronie pokazał się w tych czterech meczach bardzo dobrze - jeszcze widać braki zgrania z drugim broniącym na jedynce, ale jest to normalne. Blaz Janc niesamowicie szybki i dynamiczny - parę przechwytów już miał, Alex na razie nie wiadomo, ale spodziewam się też dużego takiego "powera" w jego wykonaniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wiele-bny

Statystyki są jak kobiety w mini, jednak wszystkiego nie pokazują.
Rankingi ''mocy'' w sportach drużynowych to trochę wróżenie z fusów, jakieś tam przesłanki są np. rzucone/stracone ale brak powtarzalności, dyspozycja dnia czy samopoczucie zawodników ''zakłamują'' takie rankingi, fakt mile łechcą ego i prowokują słowotok maxia, ale parkiet pokazuje z reguły inne ''dane'' takie równoległe światy.
Drużyna rzeczywiście prezentuje się bardzo mocno, musi to tylko udowodnić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.