Wątek dotyczący artykułu

Jerzy Janowicz: W Szczecinie zadowoli mnie tylko zwycięstwo

Jerzy Janowicz w dobrym stylu pokonał w swoim pierwszym meczu w Pekao Szczecin Open 2017 Guillermo Durana. - Warunki nie były takie jak lubię, ale najważniejsze jest zwycięstwo - skwitował Polak.

przeczytaj cały artykuł

Allez

Bedzie o to bardzo trudno. Juz w ewtl. cwiercfinale Florian Mayer, ktorego pamietamy z ich bardzo zacietego meczu na Wimbledonie (o rany! to juz 5 lat temu...). Jurek wtedy przegral mimo powadzenia w setach 2-1 i dwoch pilek meczowych w piatym secie (Mayer obronil sie podaniem). Prawie dwa lata pozniej znow szlem, tym razem kort twardy i gladkie 3-0 (AO 2014)
W sumie Niemiec ma z Jurkiem bilans meczow 3-0. Wygral z nim na wszystkich nawierzchniach

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
krnąbrny drwal

Jurkowi trudno idzie w całym sezonie, więc i w Szczecinie trudno liczyć na nagłą metamorfozę, chociaż z drugiej strony mam nadzieję, że wreszcie ma za sobą problemy zdrowotne i - no cóż, jak tu już pisał kol. Cezary Orlik: marzyć można zawsze, może to będzie właśnie TEN turniej Jurka "na przełamanie" złej passy?

| Odpowiedz
blokuj
wawrinka jerzy

Mayer juz nie gra tak dobrze jak te kilka lat temu a w Australii Jurek miał problemy ze stopa i ledwie sie co ruszal. By wrócić do 100 to trzeba tu zajść po półfinału i np w Orleans czy Mons tez podobne wyniki osiągać. Francuza tez nie lekcewazmy boj ak pamietam ze w tym roku udało mu się wygrać z Pairem na ziemii

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Allez

Belgijskiego Francuza nie ma co lekcewazyc. W Como 2 tygodnie temu pokonal Robredo a Jurkowi jak wiemy to się ani razu nie udalo. De Schepper jest tez niewygodny bo leworeczny.
Ciekawa jest jego historia, bo w tenisa zaczal profesjonalnie grac dopiero w wieku 23 lat. Juz rok pozniej wygral swojego pierwszego challengera (w sumie wygral ich 3) oraz zakwalifikowal sie do glownej drabinki Wimbledonu. Dwa lata pozniej doszedl w Wimbledonie do 4.rundy. W sumie 13 razy zaliczyl glowne drabinki wielkoszlemowe, w kazdym ze szlemow co najmniej dwa razy - ktory z Polakow poza Janowiczem i Kubotem moze to o sobie powiedziec?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.