Wątek dotyczący artykułu

Jest odwołanie ROW-u Rybnik od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej. Klub domaga się zwrotu punktów

ROW Rybnik przesłał do Ekstraligi Żużlowej odwołanie od jej komunikatu weryfikacyjnego z 15 września. Organ zarządzający rozgrywkami powinien je przekazać Trybunałowi PZMot. Nie musi jednak tego robić. Może oddać punkty.

przeczytaj cały artykuł

klops

Idzie w zaparte Mrozek. Pomijając fakt, że Laguty startował z meldonium w organiźmie, co pomogło mu w mniejszym stopniu niż przestawienie jednej zębatki, to ja się tam cieszę że Mrozek wali w tą ekstraligę jak w bęben. To jest tak Poj$bana organizacja, z takim bałaganem, tak niespójnym regulaminem który sama łamie jak chce i tyle razy już się skompromitowali, że mam nadzieję, że Row wygra tą batalię. Kibicuję bardzo mocno żeby po pierwsze oddali punkty i jeszcze zapłacili karę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hmm

Dwa typy osób popierają działania władz Rybnika:
- osoby , które mają kompleks Torunia
- osoby z psychozą czyli z zaburzeniami postrzegania rzeczywistości

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zbeer

Z jednym się zgodzę - organa zarządzające itd to żałosne, betonowe twory. Regulaminy i przepisy mają chore.
Niemniej - Grisza jechał na szprycy, czy mu to coś pomogło nie ma znaczenia. Za alko też jest kara, a trudno przypuszczać, że jazda na kacu w czymś pomaga.

No i najważniejsze; jeśli Mrozek by to wygrał, to będzie precedens jakich mało! Pół EL jedzie po takiej decyzji w okresie przygotowawczym pośmigać na crossie. A nóż... (albo raczej igła)? Żartuje oczywiście, przygotowano by odpowiednie zapisy w przepisach i regulaminach do nowego roku. W sam raz, aby wozić regulamin przed sobą w taczce co mecz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
klops

Ja abstrahuję od przewiny Laguty, wszystko już napisano. Chodzi mi o to, że moim zdaniem Mrozek będzie walczył na paragrafy. Będzie wyszukiwał każdej podstawy prawnej żeby podważyć orzeczenie Ekstraligi. Znając kompetencję tych patałachów i burdel jaki mają we własnych regulaminach, wcale nie stoi na straconej pozycji. Jeśli ogarnie dobrych prawników to moim zdaniem jest realne, że znajdzie podstawę prawną dla swoich poczynań i ma szansę na sali sądowej wygrać z Ekstraliga. Bo oni od lat działają na ślepo i we własnych regulaminach jeden punkt jest sprzeczny z następnym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Zbeer

To jest broń obosieczna. Na tę chwilę Mrozek szarżuje, co nie podoba się wielu osobom, a w najgorszym przypadku może storpedować rozgrywki na samym finale. Wiem jaki jest burdel w przepisach, jaka patologia nad tym zasiada. Tyle, że ta patologia lubi mieć rację z powodu wygody. Mogą pójść na wymianę ciosów prawnych, a mając przed sobą ryzyko coraz większego zaburzenia swego istnienia, spokoju, egzotycznych wakacji czy co tam jeszcze, zastosują taką samą zagrywkę. Posypią się odwołania itd itp, aż sprawą zajmie się inny organ. Liga oczywiście nie rozstrzygnięta, wizerunek mocno nadszarpnięty, co pośrednio wiąże się z olbrzymimi stratami finansowymi. Nie wiem jaki organ nadrzędny mógłby wyrokować w tej sprawie, ale wątpię, aby odpuścił Łagucie... Mrozek wraz z klubem zostają pociągnięci do gigantycznej odpowiedzialności i w ramach kary mają do spłaty tyle, że lądują w najlepszym przypadku w II lidze. Nierealny scenariusz? Moim zdaniem podobny, jak wygrana Mrozka. Także cyrk na kółkach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
klops

Bardzo możliwe że masz rację i Mrozek polegnie. Ale jak wyobrażam sobie tą patologię w krawatach o której piszesz, te opasłe brzuchy, te spocone twarze - od lat te same i bezużyteczne. Jak słucham ich wypowiedzi pełnych samozadowolenia, mimo że co roku mamy jakiś cyrk...to ja nie mam wątpliwości po czyjej stronie jestem i komu kibicuję w tej batalii. Po prostu mam więcej takiej zwykłej ludzkiej sympatii do Mrozka w krótkich gaciach i naćpanego Laguty niż do krawaciarzy z Ekstraligi. Nic na to nie poradzę :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Zbeer

Spoko, rozumiem ;) Też nienawidzę tego betonu w krawatach. Swego czasu (przy okazji "kastrowania" motorów nowym tłumikiem) próbowałem z nimi walczyć. To walka z wiatrakami, mają swój świat.
Mrozek idzie z nimi na gołą klatę, ale przegra... nie mówię tego jako kibic Torunia, tylko obiektywnie. Tak samo obiektywnie byliśmy najsłabszą drużyną w EL i wątpliwy to zaszczyt utrzymać się (jeśli w ogóle) w ten sposób. Nie zgodzę się jednak z tym, że ta cała farsa z Griszą to ratowanie Torunia. Chodzi o precedens i sam fakt, że Łaguta miał w organizmie co miał. A że zabronione, to jakieś konsekwencje muszą być wyciągnięte. Jeśli by się tak nie stało, dopiero byłby burdel.
Mrozek pokazał jaja, ale EL prędzej go ukarze mandatem za obnażanie się w miejscu publicznym, niż przyznają mu rację. Także ktoś w końcu spasuje, ale zarządzać tym burdelem będą i tak te same osoby. Ciężkie czasy idą dla Rybnika...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Blaszka Torun

Jesli walczyles z betonem o tlumiki i nie wyszlo, to moze latwiej Ci przyjdzie zawalczyc z termosem, zeby odmowil barazy i potulnie udal sie z druzyna do 1 ligi, zebys nie musial sie wstydzic za swoja druzyne... bo w koncu bez oszukiwania zdobyli mniej punktow od Rybnika. Co tam, ze uczciwie, po sportowemu tyle samo co Rybnik i ze w 13 kolejce na torze rozstrzygnela sie sprawa spadku (Rybnik okazal sie slabszy)... malo to istotne przeciez :)

| Odpowiedz
blokuj
Zbeer

Luzuj Blaszka, dlaczego w tej sprawie muszą być tylko dwa obozy? Ja patrzę na to obiektywnie, mimo że za Toruniem od zawsze. Jechaliśmy piach w tym roku, bywało na styku, masa kontuzji. Śmiem jednak w tej sytuacji stwierdzić, że to Łaguta ratuje nas przed spadkiem. Gdyby jechał cały sezon czysty, to pewnie skład na I ligę już byśmy budowali. Wiem, wiem... gdybanie. Ale gdybać można i w drugą stronę, bo niemal cała drużyna toruńska pojechała źle.

Ja na tę sprawę patrzę teraz z perspektywy Mrozek vs beton. Szanse mocno nierówne, a Mrozek stawia teraz wszystko na jedną kartę. Może się bardzo przejechać, ale kto na tym ucierpi najbardziej? Kibice...

A co do walki z tłumikami, to przynajmniej wszedłem z inicjatywą i w parę osób staraliśmy się ogarnąć temat. Nie miejsce na wspominki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Blaszka Torun

Wolnosc slowa i tego nie neguje. Zle sie zwrocilem! Nie zgadzam sie z Toba, gdyz raz, ze jak napisales gdybanie a dwa, ze sytuacja tak sie ulozyla, ze Rybnik mogl sie utrzymac w bezposrednim pojedynku z nami i to w siedmiu przeciwko szesciu. Wowczas byl to czysty, sportowy mecz (nie liczac fauli) i okazalismy sie lepsi. Tabela tez to pokazuje. Nie bylismy najslabsza druzyna -> najbardziej pechowa to sie zgodze :) Czy dzis ktos wspomina rok 1984 i w podobnych okolicznosciach utrzymanie sie Bydzi?

| Odpowiedz
blokuj
zulew

Podziwiam pamięć, ale trudno tutaj o jednoznaczne paralele. Gdyby nie oszustwo zawodników z Leszna, to Bydgoszcz zajęłaby bezpieczne 8 miejsce w lidze. To miejsce i tak jej zwrócono. Gdyby uznano oszustwo, to i tak Bydgoszcz nie spadłaby, gdyż zapewne rozgromiłaby wicelidera II ligi w barażu.

| Odpowiedz
blokuj
Zbeer

Tak, masz swoją (również słuszną) rację. Ale to rozbieranie tego na czynniki pierwsze, bo znowu - w dalszych meczach, gdyby był Grisza (czysty)...
Tutaj już chodzi o patologiczne podejście organów nadzorczych, regulaminy, beton i matematykę. Gdyby (już ostatni raz - nie nadużywając tego słowa "gdyby") nie miały zastosowania te cztery wymienione czynniki, to i tak lecimy... przykro to pisać, ale nakulaliśmy tyle punktów, że w sam raz się sturlać.
Bez spiny - rozumiem Twój punkt widzenia i poniekąd go podzielam, ale ta sprawa ma tyle kontekstów...
Dla Rybnika źle, że Mrozek tak się stawia. Może pogorszyć sytuację. Z drugiej strony jako organ niekompetentny powinien udać się do wyższej instancji. Czy się da? Raczej nie. Jeśli tak, to gdzie? FIM? A wtedy sprawa raczej będzie załatwiona obiektywnie... chociaż przy podobnej indolencji zapewne. Jedyny kierunek jaki znają, to prawym palcem do nosa.

Pozdrawiam i mniej nerwów :) te same barwy nosimy, ale sprawa ma szerszy kontekst i łatwa nie jest.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
CT 1231

A niby co jechało Leszno rok temu? i nawet baraży nie pojechali, ale do Leszna nikt pretensji nie ma. Więc teoretycznie nie zasłużyli na mistrza w tym roku według toku myślenia Rybniczan a są bliżej niż Wrocław.

| Odpowiedz
blokuj
Adam Morawski

Defacto chcesz ich zdegradować w przyszłym roku i jeszcze niech sie wykosztują :)
Starczy,ze Mrozek teraz chce grać adwokata diabla,ciekawe co na to prezydent miasta.

| Odpowiedz
blokuj
klops

Według mojej osobistej opinii powinno być dokładnie tak jak napisałeś. Punkty odjęte ale w następnym sezonie. Wtedy możnaby mówić o dobrej organizacji i uporządkowaniu rozgrywek oraz o adekwatnej karze do przewiny. Teraz dzięki Ekstralidze i panicznej chęci utrzymania Torunia, za wszelką cenę i nieważne jak - mamy to co mamy czyli niezły burdel. Wolą wywrócić tabelę do góry nogami, żeby tylko Toruń został. Dlaczego tylko -3 punkty, a dlaczego nie -5, a może cały sezon Laguty powinni anulować? Nikt niczego logicznie nie argumentuje. Mrożek dobrze ich ciśnie za to, wcale nie jest jednoznacznie "tym złym". No i ma zajebiste spodenki. Jak można mu nie kibicować w walce z krawaciazami? :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
StMtor

A tak to ROW jest skrzywdzony w tej sytuacji, a patrząc inaczej to nie wina klubu, tylko zawodnika i to zawodnik powieniem ponieść karę przede wsystkim, że się dopuścił czegoś takiego. Z kolei ekstraliga powinna chronić kluby przy czymś takim a nie je "dobijac".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
klops

I pewnie by się tak stało gdyby czerwoną latarnią ligi była np. Częstochowa. A ponieważ z jazdy powinien polecieć Toruń to na hura degradujemy Rybnik. Ekstraliga powinna już po Dudku pójść po rozum do głowy, że transparentność rozgrywek i faktyczną forma na torze jest ważniejsza niż kara za doping wymierzona natychmiast. Można to było odłożyć spokojnie na następny sezon. Wtedy nie byłoby całej tej szopki, Mrożek by łyknął karę bo miałby nadzieję że odrobi. No i nie byłoby kolejnego PRowego strzału w stopę. Ale co zrobić jak tam na górze nie myślą, nie wyciągają wniosków po własnych błędach. Może Mrożek ich czegoś nauczy, trochę swojski taki facet z wąsem ale ma odwagę i to się ceni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
CT 1231

Oczywiście, że Row został skrzywdzony, z tą różnicą, że Rybnik oprawcy szuka w Toruniu gdzie maja go w parkingu, nazywa się Grigorij Łaguta made in russia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Corlleon

I oddane Czewie tez na przyszły rok na starcie rozgrywek.By było sprawiedliwie. Raz piszesz że klub nie powinien byc karany tylko zawodnik a za chwile chcesz karać Rybnik odejmując mu punkty na przyszły sezon.Klub nie jest karany, a jest karany zawodnik który w nielegalny sposób zarobił pieniądze i robił punkty mniej uczciwie niż np jego koledzy z drużyny. I punkty i kasa za nie powinna zostać mu zabrana. Juz to zresztą pisałem :) Jakby nie zabrali punktów Łagucie stworzyło by to niebezpieczny precedens ze zawodnicy brali by ryzykując czy ich złapią czy nie. Powiedz mi wtedy czy takie rozgrywki były by uczciwe?

| Odpowiedz
blokuj
StMtor

Rozumujesz to inaczej niż ja, ok jak odjąć punkty to w przyszłym sezonie a nie teraz bo Toruń leci. Tak będzie sprawiedliwie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Blaszka Torun

Jakie punkty chcesz w przyszlym roku odbierac? To Laguta jakies zdobedzie? Bo przeciez klubu karac nie chcesz i slusznie! Z tej nienawisci masz duzy klopot z mysleniem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty przez użytkownika
StMtor

Jakiej nienawiści? Człowieku ja nawet z Rybnika nie jestem ani nie za nimi :) kogo ty chcesz karać klub czy lagute? Ja wiem ze klub bo wtedy nie spadniecie.

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Nie ma zlotego srodka. W przypadku dopingu zawsze karze sie winowajce a nie osoby postronne. Wystarczyloby np. zeby Rybnik wygral z Czewa 51:39 i juz by sie utrzymal, mimo odjecia punktow laguty. Komisja, zarzad nawet nie musi przeliczac punktow komu cis daje, komu nie! W zalozeniu doping jest dla tego zakazany, ze daje nieuczciwa przewage, dlatego odejmuje sie punkty dopingowicza. Mogl zdobyc tyle samo na czysto, ale tego sie nie dowiemy. A co jesli laguta meldonium wzial dzien przed meczem? Tego przeciez nie wiemy.
---
Klub jednak rowniez nie dopilnowal sprawy_np. nie sprawdzil jego karty leczenia szpitalnego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
StMtor

Ok masz rację, zaznaczam że nie jestem przeciwko tobie (toruniowi). Tylko ta sprawa ma wiele kontekstow, jak to może być ze liga jedzie dalej, kończy się, mamy finał już a tak naprawdę nie wiadomo kto spada? Liga Się skończyła i punkty są odejmowanie. Sprawa powinna być rozstrzygnięta przed zakończeniem ligi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Blaszka Torun

Cos nie jestes na czasie. Liga sie nie skonczyla a sprawa laguty rozwiazana. Bylaby duzo szybciej, gdyby laguta z mrozkiem nie robili z siebie ..... ! To odwolanie traktuj jak chec wyrzucenia przez Mrozka kasy w bloto :)

| Odpowiedz
blokuj
StMtor

To ty nie jesteś na czasie bo toruń , rybnik i inne słabsze drużyny dawno skończyły rundę zasadniczą. A dalej nie wiedziały co i jak. Nie napinaj się tak z tym swoim Toruniem bo to że się wam udało nie znaczy że za rok nie spadniecie. Mieliście skład na pierwszą czwórkę i co się stało? Macie szczęscie, że Rybnik ma kłopoty i to wykorzystaliście.

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Taki jest sport a w szczegolnosci zuzlowy. W zeszlym roku to samo przezywalo Leszno i tez mozna powiedziec, ze wykorzystali dramat tarnowian. W zasadzie co sezon ktos zyskuje dzieki pechowi kogos (patrz kontuzje). Mielismy sklad na pierwsza czworke? Pierwsze trudne 4 kolejki pokazaly co innego a do pewnego utrzymania zabraklo nam kontuzjowanych zawodnikow wlasnie. Odwracajac kota ogonem mozna tez napisac, ze Grudziadz i Czewa wykorzystaly nasze klopoty kadrowe. Twoje argumenty jakies takie nijakie.
---
Co do sezonu -> nie wyszczegolniles o jaka faze oraz o jakie druzyny Ci chodzi, jednak i tak ostatecznie w czasie udalo sie wyrobic. Dalej nie zmienia to faktu, ze okres roztrzygniecia przedluzyl laguta z Mrozkiem o czym nie wspominasz w ogole.
---
hmm_ja sie napinam? Chyba nie do konca rozumiesz to slowo :) Po chwili piszesz, ze i tak spadniemy w przyszlym roku (co nie znaczy, ze... xD).

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Nie prawda. Karac dopingowicza! Juz raz pisalem, ze Rybnik wygralby z Czewa 51:39 i by sie utrzymal. Ostatecznie sytuacja tak sie ulozyla, ze Rybnik i tak mial bardzo duze szanse na utrzymanie mogac to zrobic na torze, podobnie jak my. Spadek z ligi roztrzygnal sie w 13 kolejce a nie pozniej.

| Odpowiedz
blokuj
StMtor

To ok, niech spada Rybnik za dopalacze i Toruń bo najmniej punktów ma. Po co jakieś odejmowanie punktów które nie jest jasne?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Blaszka Torun

Widzisz - wlasnie udowadniasz, ze Tobie nie chodzi o dobro/krzywde Rybnika, tylko o spadek Torunia, bo jest okazja :) Predzej, czy pozniej taka sytuacja nastapi -> trzymaj za to kciuki i wiecej cierpliwosci. Jeszcze w swoim zyciu bedziesz szczesliwy xD Na dzis dzien kibicuj Gdanskowi, badz Tarnowowi_takie Twoje prawo, ale nie badz falszywie obiektywny.

| Odpowiedz
blokuj
StMtor

Spójrz na to inaczej:
Toruń - był najsłabszy- leci.
Rybnik - za dopalacze - leci.
Bo uważam że nie ma tak naprawdę dobrego wyjścia z sytuacji, odejmowanie punktów to nie jest dobre rozwiązanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Blaszka Torun

Odejmowanie punktow, to jedynie sluszne rozwiazanie. To tak jakby policja lapiac zlodzieja na goracym, ktory Cie okradl nie zwrocila Ci ukradzionych rzeczy.
---
Uczciwie na torze Torun nie byl najslabszy i wbij to sobie w koncu do glowy! Swiadcza o tym dwie rzeczy :
1. Tabela.
2. Wynik bezposredniego dwumeczu Rybnik v Torun.

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Daremny to jest Twoj trud! Przypomniales sobie o koncie, zeby napisac ten tworczy komentarz?
Ps.
Nazwy miast piszemy wielka litera. Pomijam, ze zaczyna zdanie :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.