Wątek dotyczący artykułu

Wojciech Dankiewicz: Wybrzeże mogło być w Ekstralidze. Kowalik się pogubił (wywiad)

Taktyka Mirosława Kowalika zaważyła na braku awansu Zdunek Wybrzeża Gdańsk do PGE Ekstraligi. Trener gości całkowicie pogubił się podczas meczu w Tarnowie, gdzie jego ekipa przegrała z miejscową Grupą Azoty Unią 40:50 (w dwumeczu 80:82).

przeczytaj cały artykuł


Marlon

Przestańcie już płakać. Cały sezon większość ludzi trzymała kciuku przeciwko Unii, każda porażka była fetowana (na 18 meczów były aż 3 - z Wandą i Wybrzeżem x2), każdy kwas w drużynie rozdmuchiwany na wszystkie strony (sprawa z Michelsenem, plus Czaja i Mroczka gdy się raz nie zrozumieli w jednym biegu). Rozumiem, że wszyscy "eksperci" i większość kibiców wolała w Ekstralidze każdego, byle nie Tarnów, no ale niestety. W tym roku decydował tor, a nie zielone stoliczki, hehe.
A Tarnów jest mega niewygodny dla większości drużyn w ekstralidze. Raz, że tor na który prawie wszyscy narzekają, a dwa, że po awansie Unii padają pytania "czy Kołodziej zostanie w Lesznie, czy wróci jednak do Tarnowa", "czy Madsen zostanie w Częstochowie, czy wróci do Tarnowa". Nawet jeśli żadnego z nich nie będzie, to tylko pokazuje niebezpieczeństwo Unii dla wielu drużyn E-ligi. Wszedłby Gdańsk i nikt by nie pytał, o to, czy jeden z najlepszych polskich seniorów wzmocni beniaminka albo czy Madsen po chyba najlepszym sezonie w karierze nie zmieni klubu, hehe.
Unia jest niewygodna dla ekstraligowców, bo ma potencjał, żeby namieszać w lidze.
2012, 2013, 2014, 2015 - cztery play-offy z rzędu, co znaczy, że za każdym razem nie łapały się do nich dwa kluby z grupy Leszno, Gorzów, Zielona Góra, Toruń, Wrocław. Unia jako beniaminek = poważne zagrożenie dla Grudziądza, Częstochowy, Torunia (bez znacznych wzmocnień). Gdańsk to natomiast bezpieczny beniaminek - akurat żeby wejść i po roku od razu spaść, jak to bywało w przypadku Wybrzeża w poprzednich latach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GKM_

Zagrozenie bez wzmocnien hehehbuhahahhahaha ,masz chyba przeżuty chlopcze.Wiesz czego najbardziej sie kazdy obawia ?!! Ze znowu bedzie trzeba patrzec tu na twoje wypociny .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marlon

Czytaj ze zrozumieniem. Unia jest w stanie ściągnąć do siebie Kołodzieja, Madsena czy inne duże nazwisko.
Gdybyś przeczytał nagłówek "Janusz Kołodziej w Unii Tarnów!" - pomyślałbyś, że widocznie odłożyli wszystkie animozje i Janusz wraca na stare śmieci.
Gdybyś przeczytał nagłówek "Janusz Kołodziej w Wybrzeżu Gdańsk!" - byłaby to niesamowita sensacja. Bo niby czemu Kołodziej zamienia drużynę mistrza Polski na beniaminka z Gdańska, z którym go zupełnie nic nie łączy?
O to tu chodzi. Unia jest w stanie wyciągnąć kilku zawodników, którzy o jeździe w Wybrzeżu by nawet nie pomyśleli. Nawet Komarnicki nakłania Kołodzieja na Tarnów, bo wie że taki transfer jest realny, a dzięki temu mocno osłabi się jeden z głównych kandydatów do złota. Gdyby awansował Gdańsk, to też Władek polecałby Kołodziejowi Wybrzeże? To byłby jakiś absurd.
Złościsz się, bo dla was MAX to jest ściąganie przeciętniaków w rodzaju Pieszczka, a o Kołodzieju to nawet na poważnie nie możecie myśleć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.