Wątek dotyczący artykułu

Angela Merkel obrażona w Chojnicach. Burmistrz grzmi: Chamstwo!

- To jest chamstwo – denerwuje się burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. I po naszej reakcji zapowiedział interwencję w klubie. Na ostatnim meczu miejscowej Chojniczanki, pojawił się transparent w języku niemieckim obrażający kanclerz Angelę Merkel.

przeczytaj cały artykuł

Robert Prędki

Znaczna część zachodniej Polski , żyje z układów z Niemcami . Jedni tam pracują , inni tam jeżdżą po zaopatrzenie i w wielu innych sprawach . Od 30 lat współpracuję z naszym zachodnim sąsiadem i śmiało mogę powiedzieć że Niemcy mi pomogli .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Robert Prędki

Niemcy na mnie zarabiają , a ja na nich , jak byś nie wiedział to , to właśnie jest współpraca . Zarabiam na nich więcej niż jesteś w stanie sobie wyobrazić .W Polsce nie ma szans na takie zarobki. Ty zapewne jesteś jednym z tych co to otworzyli niedawno produkcje dzieci dla 500+ , więc nie dziwi mnie fakt że nie potrafisz zrozumieć tak prostych rzeczy . Patola na maxa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Homer MT

Wystarczająco dużo, żeby pamiętać wszystkie wojny, przynajmniej z podręczników, dziadziuniu, i nie jestem twoim synkiem volksdeutchu czy jak to się pisze

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Allez

to sie spytaj dzieciaku rodzicow, jak korzystali w latach 80-tych z bezinteresownej pomocy Niemcow, zwyklych ludzi, tylko z potrzeby serca. Przez kilka lat dary plynely szeroka struga do Polski, gdzie w sklepach na pustych polkach krolowal tylko ocet. Dary rozdzielane byly przez parafie i nie bylo parafii, do ktorej dary by nie dotarly.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
ThorinS

Tak... Przez parafie... Parafianie jeden... Wszystko załatwiał kościół katolicki nie ewangelicki. Od szkopow nie dostaliśmy nic.. Wszystko szło z Włoch Grecji Hiszpanii Francji... Zewsząd gdzie istniało wyznanie rzymskokatolickie bądź grekokatolickie.... Z Niemiec co najwyżej dostawales paczki jeśli ktoś z rodziny otrzymał wizę i miał tam jakąś pracę..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Allez

BREDZISZ i to w glupi sposob, na bezczela. Jestes jak kompletnie otumanione dziecko, ktore samo nie wie, co plecie.Ale plecie.
Idz sie spytaj do swojej parafii, ale do kogos madrzejszego (i duzo starszego) skad szly te tony paczek z darami do Polski w latach 80-tych. Szly glownie z Niemiec. Glownie ze zbiorek w parafiach protestanckich - z prostego powodu, bo jest ich tam wiecej niz katolickich. Poznalem osobiscie wielu Niemcow - owczesnych darczyncow. Wielu mowilo, ze chca pomoc, bo pamietaja glod, jaki bedac dziecmi przezyli po wojnie. Inni dlatego, ze potrzebujacym po prostu trzeba pomagac. W odruchu serca.
Wiesz, ilu Polakow przyjeli Niemcy w latach 80-tych i 90-tych? Setki tysiecy. Dali im mieszkania, prace, kursy jezykowe . A ci Polacy to nie byli zadni uchodzcy polityczni - tylko i wylacznie ekonomiczni,. Im nie grozila utrata zycia, jak prawdziwym uchodzcom z Syrii czy z Czeczenii, ktorych teraz Polska odpycha. Nie, oni po prostu chcieli lepszego zycia teraz, od razu, bez czekania na odbudowe zrujnowanegj polskiej gospodarki. Tego TEZ nie wiesz? Czy nie chcesz wiedziec?
Nie badz tak naiwny. Nie wierz tak bezgranicznie cynicznym politykom, ktorzy klamia i napuszczaja Polakow na inne narody tylko po to, by otumaniajac narod, zrealizowac swoje polityczne cele. To zli ludzie.
I to im sie swietnie udaje . Głownie z ludzmi, ktorzy sami nic nie wiedza, nie pamiętaja, NIE SPRAWDZAJA a sa naiwni i uwierzyli klamcom. Zakompleksionych najlatweij nauczyc wrogosci do obcych. Do tych z silnych ekonomicznie panstw - wzbudzic zawisc i ustawiczne "poczucie krzywdy". Do tych slabszych - pogarde. Tym chca sie dowartosciowac tylko ludzie slabi i niepewni wlasnej wartosci.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.