Wątek dotyczący artykułu

Jacek Pawłowski: Nawrocki musi odejść. Rozstańmy się jednak w zgodzie (komentarz)

Siatkarki reprezentacji Polski po raz drugi pożegnały się z marzeniami o awansie do ćwierćfinału mistrzostw Europy 2017. Po Azerbejdżanie, zbyt mocna okazała się Turcja. To oznacza, że misja Jacka Nawrockiego w żeńskiej reprezentacji dobiegła końca.

przeczytaj cały artykuł

Moderator

Ja dorzucę do tej dyskusji swoje dwa zdania. Po pierwsze, zgadzam się z autorem, dla Nawrockiego należy się szacunek, szacunek i jeszcze raz szacunek!!! Ludzie, którzy nazywają go panem od wuefu, nie są godni mu butów pucować, bo nie osiągnęli nawet ułamka tego co on. Facet odbudował z gruzów reprezentację, po której zostało tylko wspomnienie. Na przekór wszystkim szedł na przód. Zrobił świetny wynik mimo wszystko i co ważne, nie gadał, tylko robił. Nie prosił gwiazdeczek o grę w kadrze, tylko wziął takie siatkarki, które chciały grać. I one poszły za nim w ogień. Na Euro się nie udało, mundial też przegrany, ale mamy zespół, który wywalczył sportowo awans do elity! Bez Werblińskiej, Zaroślińskiej, Bednarek-Kaszy i kilku innych pseudogwiazdeczek. Dziewczyny poświęciły swoją młodość i dla mnie już wygrały. Nawrocki też, bo wykonał najgorszą robotę. Dlatego może nie powinien już być selekcjonerem, powinien być kimś w rodzaju nadtrenera. To ON powinien koordynować wszystkie grupy młodzieżowe siatkarek i decydować o jakości szkolenia. Facet ma pomysł, ma pasję i ma chęci do pracy. A jeśli chodzi o selekcjonera, to widziałbym na tym stanowisku trzech ludzi: Chiappini, Andersen i Micelli. Oni są w stanie zrobić z tą kadrą kolejny krok na przód. Jeżeli to wypali, wtedy będziemy mogli myśleć o trenerach z absolutnego topu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ksdani

Jestem starym kibolem siatkarskim i moze sie nie znam ale jaka reprezentacje odbudowal z gruzow Jacek Nawrocki?
3 lata buduje a nie ma NIC.
Dwie najwazniejsze imprezy sezonu zawalone wlasnie przez Nawrockiego i jego calkowity brak umiejetnosci prowadzenia zespolu podczas meczow a tu czytam cos o czyszczeniu butow fachowcowi?
Prosze popatrzec na tb z Czeszkam podczas eliminacji do MS a pozniej powtorzyc co Pan napisal...
Zauwaza Pan przy tym, ogrywanie 1 szostki ale tzreba moze dodac o 3 letnim programi polegajacym na gra na 2 atakujace?
Na tych ME z koniecznosci gralismy na 2 pezetki... hmmm.. dziwne co?
Przeciez mogl sprowadzic np. Jasek albo kolejna juniorke czy kadetke...(zart)
Jaki trener z podstawowa wiedza zgrywa i ogrywa z zespolem JEDNA rozgrywajaca?
Co by sie stalo gdyby ( fatalnie momentami grajaca) Wolosz doznala urazu...
Repra ma obecnie "dwie dziury" - sa to atak i rozegranie.
Prosze mi podpowiedziec jakie przyszlosciowe zawodniczki wprowadzil do repry obecny trener i ile czasu spedzily na boisku podczas spotkan miedzynarodowych? Malwine pewnie znowu przestawia na pz wiec jej nie licze... Czekam na odpowiedz.

Wychwalanie trenera ktory od trzech lat pokazuje, ze nie potrafi wyciagac wnioskow z wlasnych bledow to sry ale zdumiewajace...
pzdr.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Problem nie jest w JN tylko w zarządzie, który w ten a nie inny sposób traktuje kadrę pań. Został trenerem jako "rozwiązanie zastępcze" i jak umie tak ciągnie ten wózek. Od czasu rezygnacji Świderka, który jeszcze miał w miarę najlepsze zawodniczki w kadrze i proponował jakiś sensowny wieloletni projekt prowadzenia tej grupy, zbyt kosztowny zdaniem zarządu (2 kadry A i B), po zadowoleniu go funkcjami w swojej grupie, nie ma parcia na kadrę pań, a to powoduje wszystkie kolejne zjawiska po kolei.
Zarząd nie ma kasy na dwie kadry, nie ma kasy na topowego selekcjonera, a te nasze teoretycznie najlepsze, zaczęły się szanować i dbać o zdrowie, nie licząc na wybicie przez sukcesy w kadrze. Najlepsze w ogóle zrezygnowały z kadry.
Myślę, że z grupy najmłodszych menedżerowie wyciągną te najlepiej rokujące do średnich klubów za granicą, gdzie być może w lepszych ligach znajdą swoją szansę na rozwój.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ksdani

ups dodam jeszcze cos: duza wine ponosza kluby i brak stabilnego finansowania. Stad mlode mialy niewielki szanse na gre w OL...
Stronias- mvp sezonu ML 2015/2016 - prawdziwa perelka wedlug mnie ocw... drugi sezon bedzie grala w nizeszj lidze... coz przynajmniej gra a nie jak "kilka" innych spedza czas na lawie.
Mm spore nadzieje zwiazane z tym sezonem. Wiele klubow ma problemy finansowe i widac w skladach sporo mlodziezy... tfu tfu zeby nie zapeszyc ;)

Oficjalnie to Nawrocki zostal 1 trenerem repry bo mial swietny plan budowy nowej reprezentacji... tak z tydzien (moze troszke dluzej) po wyborze przyznal sie, ze nie mial czasu ale cos tam przygotuje... taaaaa
robi to do tej pory...
pzdr.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Moderator

Przypomnij mi osiągnięcia kadry Makowskiego i to w jakim miejscu ona była, jakim grała składem, żebym mógł się ustosunkować. Bo to nie miejsce na pisanie referatów. A niestety mam wrażenie, że tylko głęboka analiza, mniej więcej zajmująca 40 tysięcy znaków, uświadomi Ci ile zrobił Nawrocki.

| Odpowiedz
blokuj
ksdani

Nie wiem kim jestes ale jak siedzisz w siatce (szczegolnie dziewczyn) to moze powinienes pamietac kto rzucil haslo " Makowski musi odejsc" i jako pierwszy zaczal tak podpisywac wszystkie swoje komentarze na roznych stronach i forach... a wczeniej byl wsrod tych co stworzyli petycje wsp. Matlaka ( Jureczek, ktory tez tu sie wypowiada rowniez bral w tym udzial ... ) ... cos jeszcze chcesz wiedziec?

NIe bardzo rozumiem skad ten Makowski Ci sie przypomnial.. moze tylko dodam, ze tez ustawial 2 atakujace na pz... a jeszcze wczesniej... Swiderk chwalony, ze z tych poprzednikow byl najlepszy i nieslusznie zwolniony z powodu kasy tylko, ze on chcial kase na to zeby PODZIELIC REPRE na doswiadczone i na mlode i mialy one trewowac oddzielnie i grac w roznych rozgrywakach. Ja uwazalem wtedy i dzisiaj mysle tak samo - mlode powinny miec OD KOGO SIE UCZYC i taki podzial to glupota. To tylko moje zdanie ale takie mam i tyle.

| Odpowiedz
blokuj
szakal44

To chyba oglądamy inne reprezentacje, bo co osiągnął WF-ista ?? tylko to że został trenerem reprezentacji w której nikt nie chciał pracować, a żaden klub nie chciał o nim słyszeć .

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.