Wątek dotyczący artykułu

PGE VIVE zakasowało konkurencję. Transferowe hity mistrzów Polski

To miało być najważniejsze wydarzenie medialne w historii kieleckiego klubu. I było. PGE VIVE ogłosiło aż cztery nowe transfery, w tym najgorętsze nazwiska światowej piłki ręcznej.

przeczytaj cały artykuł

cezarWP

W sumie nie dziwię się lekkiemu zawodowi kieleckich kibiców. Zespół jest regularnie staraniami Berta zasilany przez topowych zawodników, więc na wielu żadne już nazwiska nie zrobią odpowiedniego wrażenia, bo praktycznie każde wydaje się być w zasięgu Holendra. Ja po tej konferencji pewnie był się poszczał, ale ja jestem kibicem Wisły :)
To, że Bert jest mocny wiemy, natomiast nie jest wszechmocny i trochę dziwiły mnie dywagacje o nowej kieleckiej hali, która mogłaby powstać tylko i wyłącznie jego staraniami. Jeżeli Bert nie jest skłonny zafundować sobie prywatnej hali to jest skazany na współpracę z kieleckimi samorządowcami, a ci nie pozwolą mu samodzielnie skonsumować takiego sukcesu i pozbawić się elektorskiego aplauzu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Yves

Przestańcie robić z niego boga, żeby potem narzekać, że czegoś nie potrafi zrobić.

Rozumiesz w ogóle, co to znaczy prywatna hala? Znasz taki obiekt w Polsce, w miastach z dużo większym potencjałem kulturalno-demograficznym?
Prywatne stadiony i hale to przede wszystkim rzeczywistość w USA, ale i tak stać na nie tylko właścicieli miliarderów. Przypominam, że tam drużyny kosztują po 2 mld dolarów. A my mówimy o klubie, który ma budżet 25 mln zł.

Jaki podmiot prywatny w Polsce jest w stanie udźwignąć wydatek rzędu 100-150 mln zł, który się nie spłaca, żeby zwiększyć publikę na 15 meczach w roku o mniej więcej w sumie 100tys. widzów w tym okresie? Rozumiesz, że banki nie daje kredytów na inwestycje, które nie zapewniają bezpieczeństwa spłaty? Bertus nie będzie za to świecił majątkiem prywatnym, chociaż i tak nawet jakby był na tyle głupi, żeby to zrobić, to nie ma takich pieniędzy.

Niektórym chyba naprawdę się wydaje, że pieniądze rosną na drzewach, albo że ludzie pokroju Bertusa dochodzą do majątków przez przypadek, zupełnie bez ciężkiej pracy, dzięki kradzieży stulecia albo głupiemu fartowi.

Transfery be, bo nie ma hali i sponsorów. Przypomnijcie sobie, jak zaj***ście było jeszcze 10 lat temu, gdy mieliśmy 3 miejsce w Polsce i doceńcie to, co robią ludzie z klubu, żeby Wam było dobrze. Od 6 lat jak pączki w maśle, wszędzie wielka duma z klubu i tytułów oraz przechwałki, a teraz po 2 kiepskich meczach na wyjeździe i "niedostatecznie dobrych transferach" zachowujecie się jak rozpuszczone pierdołowate dzieci, które nie wiedzą, ile trudu kosztuje rodziców praca na to, co dają pociechom. Zwalnianie trenera, pouczanie zarządu ws. transferów, marketingu itp.

Weźcie się może pochwalcie swoimi osiągnięciami z roboty i sukcesami w powyższych dziedzinach, chętnie posłucham. W żadnym wypadku nie odmawiam nikomu prawa do krytyki, ale niektóre argumenty, które tu padły są tak słabe, że ręce opadają. Może załóżcie w końcu swoje firmy, które sfinansują te "prawdziwe transferowe bomby", skoro marny Bertus tego nie potrafi zrobić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
cezarWP

A czy go niżej nie "odarłem" z wszechmocy ?

"Prywatna hala" była sarkazmem, skierowanym pod adresem marzycieli, którym się wydawało, że Bert jest w stanie taki projekt samodzielnie zrealizować. Wyraźnie podkreśliłem, że bez włodarzy miasta to się nie uda.

Pominę "mowę - trawę" o kredytowaniu, inwestowaniu i dochodzeniu do majątków...

O polityce kadrowej Bertusa mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach i nigdy inaczej tego nie robiłem. Podkreślę jeszcze raz, robię to z pozycji kibica Wisły. Jednocześnie rozumiem "zdemoralizowanie" kieleckich kibiców rozpuszczonych przez Berta jak "dziadowskie bicze". Rzym kiedyś też zgnił (chociaż nie to było główną przyczyną).

PS. Ja wiem, że jesteś "najmądrzejszy" na tym forum, ale czy ty na pewno umiesz czytać ze zrozumieniem ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Yves

Ja wiem, że jesteś kozakiem, ale jak wytykasz innym braki w czytaniu ze zrozumieniem, a sam masz problem z dostrzeżeniem tam liczby mnogiej i skumaniem, że post w głównej mierze nie był kierowany do Ciebie, tylko do kibiców Iskry, to wychodzi tak średnio.

Aczkolwiek alegoria Rzymu ciekawa, trzeba docenić ludzi piszących coś więcej niż Moryto gorszy niż Djukić, Wolff lepszy niż Ivić, konferencja zawiodła.
Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
cezarWP

Średnio to wychodzi robienie z mojego wpisu emblematu profilu wypowiedzi, który krytykujesz i z którym jest on w kontrze. Bądź co bądź, zdanie w sprawie wydaje się mamy zbieżne.
Pozdrawiam również, bez wątpienia jesteś jednym z ciekawszych użytkowników tego forum.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.