Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Tuzimek: Kluby zostały zostawione z problemem kibolstwa same (felieton)

Napaść na piłkarzy Legii, do której doszło z niedzieli na poniedziałek, to wyjątkowo prymitywne zachowanie. Godne troglodytów, a nie ludzi żyjących w cywilizowanym, europejskim kraju w XXI wieku.

przeczytaj cały artykuł


Emil Mirski

Ktoś kto decyduje się na kupno klubu sportowego,jest jego właścicielem ze wszystkimi tego konsekwencjami.Ochrona leży w jego gestii,a służby państwowe mogą być angażowane w nagłych przypadkach.Dzisiaj za wszystko się płaci,rządzi kapitał.Co ma państwo do prywatnego interesu?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Allez

Siwy wlos na glowie a pytanie stawiasz bardzo naiwne: "Co ma państwo do prywatnego interesu?" Wiesz chociaz co mowisz?!
Tu juz nie ma "prywatnego interesu" a publiczny. Policja (za NASZE podatki) ma chronic obywateli przed chuliganami a kibicow przed kibolami.
Problem jest taki, ze ci policjanci, co probuja tknac kiboli, natychmiast maja trudnosci a postepowanie jeszcze w zarodku likwiduje ziobrowa prokratura. To sa fakty.
Gdy kibole na czele ze stadionowym bandyta, ktory powinien miec zakaz wstepu, na terenie klubu bija pilkarzy, wtedy Blaszczak i Jaki sa dziwnie bezradni.
Ale az siedmiu policjantow pacyfikuje dwoch licealistow, ktorzy przed budynkiem sejmu rozlozyli plakat z napisem: „Wolność, równość, demokracja”. Na oczach calej klasy zrobiono z nich przestepcow. Byli spisywani przez godzine. mozna oczekiwac, ze Jaki wymysli na nich jakis paragraf.
To sa fakty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Emil Mirski

Poruszając się w wielości aspektów prawa,wydaje się ,że tak powinno być jak piszesz.Niestety,bezradność rządzących jest widoczna i dlatego należy zmienić kodeks.Ci dwaj licealiści i chuligani wśród kibiców mogą zaistnieć dzięki skrzywionemu pojmowaniu wolności,równości i demokracji.Każda formacja polityczna nagina paragrafy pod siebie.Prywatny interes,czy zabawka właściciela klubu ma być ochraniana przez policję?Żyjemy w kapitalistycznym już kraju,gdzie za wszystko się płaci.Za ochronę też.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.