Wątek dotyczący artykułu

Państwo zabrało część emerytury. Leszek Tillinger walczy

- Moja emerytura została zmniejszona - mówi nam Leszek Tillinger, kiedyś sportowiec, a potem działacz. Państwo zabrało mu pieniądze, bo kiedyś miał etat w milicji i uznano go teraz za pracownika SB. Walczy, ale na pozytywny wyrok może czekać latami.

przeczytaj cały artykuł

Henry Kudlacz

Mojej matce zaproponowano przed przejsciem na emeryture czlonkostwo w partii dla wiekszej emerytury - odmowila. Teraz Czesc jej pamieci. Ci ktorzy teraz placza polykali propozycje od reki bo mysleli ze komuna bedzie trwac na zawsze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
wojakhelski

Gościu, każda władza potrzebuje wykonawców, nie mówię o mordercach ale o normalnych ludziach, takich jak ten sportowiec. On tylko przychodził tam po pensję. Za 10 lat będę szukali PISIORÓW ich karali. Myśl jak coś piszesz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Szmondak

A skąd wiesz, że pan Tillingier przychodził tylko po pensję SB-cko milicyjną, a nie pałował, brał czynny udział w przesłuchaniach, kopał i bił polskich patriotów i nie tylko! Nie wiesz, to mor...da w kubeł!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
wojakhelski

Tacy ja Ty niedouczeni goście dzisiaj wydają wyroki. Poczytaj sobie życiorysy sportowców. Lubańskiemu też zabrać emeryturę bo grał w Legii i pobierał pensję od byłych aparatczyków. CHORE.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Szmondak

Nie chodzi o Lubańskiego, ale tak do końca to on nie jest czysty też. Nie jedno widział i gów... co zrobił, bo miał... dobrze i...ma... dobrze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
wojakhelski

To co mam winić amerykanów i angoli, że nas ruskom zostawili, nasze życie zależy od nas samych, sam podjąłeś taką decyzję a butelki na siłę nikt nie wciskał do gęby. To teraz zapierdzielaj czasy komuny się skończyły gdzie robol zarabiał więcej od wykształconych. To dzięki Nim mamy pracę.

| Odpowiedz
blokuj
Szmondak

Ale to nadal państwo jest, co nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością społeczną, spolaryzowane i podzielone na wiele światów. A tak nie powinno być.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
netoperek

No i co z tego? Mnie, kiedy bylem pracownikiem Elanexu (jako młody człowiek) w stanie wojennym proponowano 100 tys. bezzwrotnej pożyczki tylko za zapisanie się do ZSMP. Zarabiałem wtedy ok.4 tys. miesięcznie. (brutto) Można też było z tego tytułu korzystać nieograniczenie z basenu za free i za tyleż samo wyjechać na wczasy, najpierw Bułgaria, a w kolejnym roku Kuba. Wszystkim, czyli też starszym pracownikom proponowano zapisanie się do tzw. socjalistycznych brygad pracy i za sam ten fakt dostawało się 30% dodatkowej premii. Kilku kolegów młodszych i starszych się skusiło, ja nie. Tak też uczyniła większość!
Mój ojciec należał do PZPR jako zwykły członek. (był robotnikiem) Wiesz dlaczego? Bo dziadek popił kiedyś tęgo podczas odwiedzin i wracając furmanką do Żarek z Częstochowy natknął się na kontrolę milicjanta i smagnął go batem wyzywając od cholernych komunistów, po czym próbował zbiec.
Potem ojciec miał "wybór": albo się zapisze albo dziadek będzie osądzony a my z siostrą nie pojedziemy na kolonie czy wczasy.
Chciałbym abyś się troszkę zastanowił nad tematem.
Tak jak pisał Cysio zdecydowana większość oprawców komunistycznych została już wcześniej odsunięta od państwowego koryta. Można i trzeba (o ile tego jeszcze nie zrobiono) ich pozbawić wysokich emerytur za stwierdzone działania represyjne.
Nie można natomiast wszystkich wrzucać do jednego gara!
W ten sposób krzywdzi się wielu uczciwych ludzi!
To są własnie bolszewickie metody odpowiedzialności zbiorowej!
Przy tym wszystkim kiedy frontmanem obecnych zmian w prawie jest były prokurator stanu wojennego odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (nie dawali wtedy odznaczeń za pomoc opozycji czy choćby bierność) to wszelkie działania rządzących wbrew oficjalnej propagandzie są dla mnie niewiarygodne.
Ja już to przerabiałem i na podobny populizm nie dam się raczej nabrać. Czego i Tobie życzę!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|4)
blokuj
netoperek

I tak... i nie.
Z jednej strony można mówić o wspaniałej nieprzejednanej postawie i honorze ale z drugiej o braku rozsądku. To samo tyczy mnie w tych czasach.
Wtedy panowało powszechne przyzwolenie na kradzież państwowego. (co niestety zostało niemal w genach do dziś)
Każdy musiał sobie jakoś radzić by związać koniec z końcem szczególnie gdy nie miał tak zwanych pleców.
Nieoficjalnie kradzież państwowego nie była kradzieżą a... osłabianiem socjalizmu.
Z tego punktu widzenia sam fakt podpisania przynależności do PZPR czy ZSMP można też traktować w tych kategoriach czyli jako osłabianie systemu!
Ręczę Ci, że na około 2 milionów "partyjnych" w tym czasie zdecydowana większość szczególnie szeregowych członków miała partie w d***e!
W życiu mało która rzecz jest jednoznaczna.
Pomiędzy czernią a bielą jest mnóstwo kolorów!
Jeśli ktoś ich nie dostrzega jest życiowym daltonistą i do moralizowania innych czy polityki się nie nadaje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|4)
blokuj
Szmondak

TO NIE JEST MORALIZOWANIE, JAKIE TY NIEUDOLNIE PRÓBUJESZ PRZEMYCIĆ TU KOMUCHU! Żyjesz jak pączek w maśle i zagroziło ci, że stracisz trochę na obniżeniu tej emerytury i przywilei. NIE WCISKAJ DURNOTO TU kitu że z 7000.000 milionów członków PZPRu, zrobiłeś już 2ooo.ooo miliony!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|7)
blokuj
netoperek

To bardzo charakterystyczne dla członków i sympatyków obecnie rządzącego ugrupowania - bezpodstawne obrażanie ludzi.
Przyjmij zatem do wiadomości mój drogi kolego, że nigdy nie należałem do żadnej organizacji poza NSZZ Solidarność. Przez jedną trzyletnią kadencję byłem przewodniczącym KZ. Na drugą kadencje nie zgodziłem się kandydować mimo wielu próśb pracowników i Zarządu Regionu.
Zrezygnowałem ponieważ nie zgadzałem się na włączenie się związku w politykę. Widziałem też jak wielu działaczy wykorzystuje nowy układ do prywatnych interesów.
Nie będę się wdawał w szczegóły ale uważam, że mam pełne prawo do przedstawienia swego stanowiska, gdyż ja w przeciwieństwie do ciebie uczestniczyłem w tych czasach i tych przemianach widząc sporo nijako od wewnątrz.
Co do życia jak pączek w maśle to także jesteś w błędzie bo nie byłem rozpieszczany przez jeden jak i drugi ustrój. W jednym straciłem pracę za przekonania a w drugim byłem dość długo bezrobotny ze względu na wiek i stan zdrowia.
Co do ilości członków PZPR nie będę się spierał - być może w pewnym okresie czasu było ich nawet 10 milionów - tak jak członków Solidarności w 1981 roku.
Pisałem o ilości dotyczącej stanu wojennego. Nie ma to jednak w tej sprawie najmniejszego znaczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.