Wątek dotyczący artykułu

Szalone pieniądze w drugiej lidze. Gollob podaje stawki. Sam nie chciał w tym uczestniczyć

Władysław Gollob podaje konkretne stawki, które mieli oferować zawodnikom działacze innych klubów drugoligowych. On sam nie zamierzał tego robić. Przed zespołem stawia jednak w dalszym ciągu jasny cel.

przeczytaj cały artykuł

Watcher

O klubie Polonia.... Przyglądam się od wielu miesięcy wielopłaszczyznowej dyskusji na temat Polonii i mam pewne swoje przemyślenia. Jeżeli chodzi o spłatę długów z miejskich pieniędzy. O ile mi wiadomo te długi powstały za czasów kiedy właścicielem było miasto. Ono też jako właściciel miało kluczowy wpływ na obsadę stanowisk tak Prezesa klubu jak i rady nadzorczej. Skoro więc ludzie z rekomendacji miasta zadłużyli klub to kto miałby to spłacić? Mocodawca jest winien - mocodawca łoży na spłatę. Prawda, że to pieniądze Bydgoszczan. Ale każda władza dysponuje pieniędzmi od ludzi bo swoich nie ma. Stara prawda. Z racji kilku lat przeżytych i kilku zachowanych przyjaźni rozmawiałem z ludźmi, którzy bez większego kłopotu mogliby wyciągnąć Polonie z dołka. Każda z tych osób odpowiedziała, że nie chciałaby wspierać klubu z tak potężnym długiem a co za tym idzie niejasną przyszłością. Dla mnie to zrozumiałe. Kolejna sprawa to mityczni - niedoszli właściciele. Zapewne Andreas podjechał pod stadion Polonii z ciężarówką kasy tylko ktoś złośliwie nie wskazał mu miejsca gdzie ma te pieniądze wyładować. Znam i lubię wiele tzw. urban legends ale niestety niewiele w nich prawdy. Z tego co mi wiadomo to Andreas oczekiwał wsparcia ze strony miasta przewyższającego znacznie niż to, które otrzymuje obecny właściciel. Inna rzecz to podejrzenia o to, że władzom miejskim zależy na pogrzebaniu żużla w Bydgoszczy. Nie znam władz miasta ale wnioskując logicznie coś mi się nie zgadza. Po co ładować potężne pieniądze w oddłużenie klubu zamiast ogłosić upadłość i mieć trupa z głowy? Że kapitał polityczny? Jaki? Ta garstka kibiców Polonii? Żart. Patrząc choćby na ilość osób zainteresowanych losem PB na sportowych to jest nas niewielu. Nie liczę wrogo nastawionych i hejterów z innych miast ;). Podsumowując utrzymanie Polonii jest nielogiczne. Daje tylko argument opozycyjnym frakcjom, że pakuje się pieniądze w klub, który nikogo dzisiaj nie interesuje. Kolejny aspekt to marketing. Korporacje przeznaczają na działania marketingowe od kilkunastu do kilkudziesięciu procent budżetu. Czy Polonia ma taką możliwość. Śmiem wątpić. Odnoszę wrażenie, że budżet jest mocno napięty i takiego obciążenia nie wytrzyma. Pomijam fakt braku skutecznych specjalistów od marketingu sportowego przez co wysoką cenę tych, którzy potencjalnie gwarantują wynik. Ponadto Polonia jest tak kruchym tworzywem, że szczerze wątpię, że ktokolwiek z posiadających markę osób zaryzykuje wejście w temat. Ryzyko ogromne a nośność brandu mikroskopijna. No i ostatni wątek Pan Władysław Gollob. Ekscentryczny, oryginalny, nieszablonowy człowiek. Można się zgadzać z jego filozofią lub działaniami albo nie. Każdego święte prawo. Jednak jakoś dyskusji na temat Pana Władysława przyprawia mnie o mdłości. Ubliżanie, wyzwiska, wytykanie wieku... To ściek. Zarzucanie mu chamstwa a jednocześnie w chamski sposób wypowiadanie się na jego temat? Z taką postawą różne persony dają sobie prawo do krytyki??? Słabe to i żenujące. Ale do brzegu... Polonia to klub, który jest w bardzo trudnej sytuacji. Polonia to klub, który z racji splotu zdarzeń i działań ciągnie za sobą bagaż długów. Spłacenie ich to priorytet. Nawet jeżeli to się uda to nie ma żadnej gwarancji, że lata świetności wrócą. W ekonomii podstawą jest to co jest. Prognozy stanowią materiał poglądowy. Jednak i one są tworzone na podstawie jak najbardziej prawdopodobnych zdarzeń. Czy Polonia może mówić o prawdopodobieństwie pojawienia się wielkich pieniędzy? Niestety nie. O czym można mówić? O konieczności cierpliwości, ciężkiej i mozolnej pracy i odbudowywaniu podstaw takich jak - płynność finansowa, rzetelność rozliczeń i stabilność modelu zarządzania. Nie wierzę w wujków zza Wielkiej Wody (w Rzeszowie się znalazł ale w totka też ktoś wygrywa jednak normy z tego nie można robić). Kocham ten klub, na tym stadionie się wychowałem i marzę o powrocie dobrych czasów. Jednak moje marzenia nie mogą być podstawą wymagań bez patrzenia globalną sytuację. Kibicuję Polonii i będę to robił. Będę też cierpliwie czekał na to, że powoli sytuacja będzie się poprawiała. Spłata długów, pozyskiwanie funduszy na "czysty" finansowo klub.., Jasne, że to parę lat, ale trochę jeszcze zamierzam pożyć;). Swoją drogą taka przestroga dla dzisiejszych krezusów: nas też kiedyś było stać. Obyście nie musieli cytować tej frazy.

pozdrawiam żużlową (coraz mniejszą) rodzinkę

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (15|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Big Lebowski

Spoko luzik. Mam tylko jedną uwagę. Piszesz "Nie znam władz miasta ale wnioskując logicznie coś mi się nie zgadza. Po co ładować potężne pieniądze w oddłużenie klubu zamiast ogłosić upadłość i mieć trupa z głowy? Że kapitał polityczny? Jaki?"
O upadłości klubu można było od razu zapomnieć, bo prezydent Bydgoszczy właśnie takim ruchem ratował swoją wiarygodność względem wierzycieli. Także wobec przyszłych potencjalnych wyborców. Ratowanie klubu było więc wymuszone, a nie podyktowane miłością czy sentymentem do Polonii i jej kibiców. Pzdr!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Watcher

Nie znam wszystkich szczegółów i w wielu aspektach mogę się mylić. Nie mieszkam w Bydgoszcz od 18 lat więc mam mniejszy udział w aktualnościach;). Ale tak czy inaczej na plus dla Polonii podziałał fakt jako takiego interesu politycznego ;). Im więcej takich czynników tym lepiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Rysio-z-Klanu

Pięknie to wszystko opisałeś.Gdybym mógł dałbym z dwa plusiki,albo i więcej.Jeżeli pozwolisz,będę się często odnosił do twojego wpisu,aby uświadomić innym jak wygląda sprawa żużla w Bydgoszczy.Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Watcher

Dzięki za cierpliwość w czytaniu mojej epistoły.:) W jakikolwiek sposób mógłbym pomóc Polonii to proszę bardzo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
gregbyd

I ja coś dorzucę. Piszesz "Nie znam władz miasta ale wnioskując logicznie coś mi się nie zgadza. Po co ładować potężne pieniądze w oddłużenie klubu zamiast ogłosić upadłość i mieć trupa z głowy?"
O pomyśle upadłości już wiele razy czytałem więc przypomnę, że w momencie, kiedy klub stanął na skraju bankructwa postanowiono go ratować kredytem bankowym za poręczeniem ratusza. Można było później ogłosić upadłość, jednak ładowanie potężnych pieniędzy było nieuniknione. Niezależnie od tego, czy "trup" istnieje, lub nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
jakublevy

>pozdrawiam żużlową (coraz mniejszą) rodzinkę
Zróbmy sobie porównanie ile zespołów jechało w danym sezonie w rozgrywkach żużlowych w Polsce (pierwsza liczba to drużyny z Polski, które rozegrały cały sezon, druga liczba to drugie zespoły, bankruci, którzy pezejechali jakieś mecze, i zespoły z zagranicy)
1990 -> 17+1 1991 -> 19+1
1992 -> 20+1 1993 -> 20+1
1994 -> 20 1995 -> 20
1996 -> 22 1997 -> 21
1998 -> 22 1999 -> 22+1
2000 -> 23 2001 -> 23
2002 -> 23 2003 -> 21+1
2004 -> 21+1 2005 -> 20+2
2006 -> 21+3 2007 -> 21+2
2008 -> 19+3 2009 -> 21+2
2010 -> 22+2 2011 -> 22+2
2012 -> 21+1 2013 -> 21+1
2014 -> 21+1 2015 -> 21+1
2016 -> 18+1 2017 -> 22+1
2018 -> 21+2
W ostatnim sezonie. Wrocław miał poważną renowację stadionu, Łodź będzie mieć nowy, w Świętchłowicach też będzie przebudowa i może klub wróci. Obecnie telewizja płaci ogromne sumy (2 mln na klub) za transmisję ekstraligi. Pierwszą ligę pokazuje Polsat i Eleven. Drugą ligą pewnie jakaś telewizja internetowa się zainteresuje.

Żużel może jakoś specjalnie nie kwitnie, ale na pewno się nie zwija.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.