Wątek dotyczący artykułu

"Na co czekasz? No rozsuń rozporek". Jedna z molestowanych zawodniczek opowiedziała nam swoją historię

- Na jego szyi wisiała koleżanka z pokoju. Kompletnie pijana. Nie była w stanie sama iść. Rzucił ją na łóżko jak kawał mięsa. Tak po prostu, jak się przerzuca mięso w rzeźni - opowiada nam jedna z zawodniczek.

przeczytaj cały artykuł

tomekBYDGOSZCZ

Nie bardzo łapię? Ktoś kogoś zgwałcił czy nakłonił do sexu? Jak to pierwsze to dlaczego ofiara zaraz po tym nie zgłosiła się na policję? Jak to drugie to znaczy, że dawały bo chciały? Dziwne to wszystko! Oczywiście aby było jasne - nic nie tłumaczy takich zachowań ale nie bardzo rozumiem dlaczego to trwało jakiś dłuższy czas?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|9)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
tomekBYDGOSZCZ

W związku z tym, że te dziewczyny płaciły za to żeby być w kadrze, bo takie są doniesienia, to je można uczciwie uznać za lepsze od tych co nie były w kadrze... bo się sprzeciwiły - a takie też są doniesienia!? A może zamiast współczuć trzeba uznać, że kadrę sobie załatwiły łapówkami i "łóżkiem"?
Nie osądzam tylko głośno myślę!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Andrzej Roman

Myślisz że to tak prosto pójść i to zgłosić? Polecam poczytać wypowiedzi osób zgwałconych to zrozumiesz jak są traktowane w śledztwie gdzie potrafią słyszeć teksty że ofiara prowokowała, sama sobie jest winna itd. Zwłaszcza gdy oprawca był wysoko postawiony, to tak jak z ofiarami księży pedofilów, tam jest to samo, ofiary potrafią iść i to zgłosić a kapłanowi włos z głowy nie spada a na "donosiciela" zaczyna się nagonka z ołtarza a potem przechodzi na parafian którzy za plecami robią człowiekowi piekło.

Dlatego też się nie dziwię że nie doniosły o tym od razu.

Chociaż z drugiej strony robienie z siebie ofiar w przypadku gdy godziły się na zrobienie laski, przebywanie z nim w pokoju i pewnie uprawianie sexu zamiast po prostu odejść no jest słabe, bo już wolałbym zakończyć karierę niż urzędować z kimś dla kariery.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|3)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

Nie jest na pewno proste ale tu nie chodzi o jedną zastraszoną dziewczynę czy jakiś pojedynczy przypadek! Jak sobie wyobrażasz, proceder trwał i wszystkie dziewczyny były w traumie? Nie ma takiej opcji! Sam zresztą zauważyłeś, że jakoś dziwnie kontynuowały karierę, a to raczej nie był poziom dochodów aby być albo nie być! Cała ta sytuacja jest co najmniej dziwna!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
x15

No ale to faktycznie trudna sytuacja. Młoda dziewczyna czuje się pewnie trochę winna, trochę niepewna, czy może da radę, kiedy rozpęta się wielka burza z jej osobą w centrum. W dodatku jest skoncentrowana na karierze sportowej i coś takiego by mogło jej zagrozić. Poza tym wynik bardzo niepewny. Mogło by wyjść na to, że wszystkie koleżanki zaprzeczą, że coś było, a ona wyjdzie na wariatkę i puszczalską. Dziwne tylko, że nie mógł ich uwodzić jakoś bardziej "kulturalnie", bez traktowania ich jak niewolnice czy prostytutki. Nie wygląda jak Quasimodo. Może bał się, że wtedy wejdą mu na głowę, bo każda będzie się czuła jego oficjalną kochanką z prawem to wyłączności.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

No tak ale jakby czuła się bezradna to więcej by się tam nie zjawiła! Dla kobiety która faktycznie przeżywa traumę kariera sportowa ważniejsza od własnej godności? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć? A poza tym teraz jest tyle możliwości nagrania takiego typa, że gościu w żaden sposób by się z tego nie wyplątał... no chyba, że to tak nie do końca była jednostronna wola? Może miały z tego pewne korzyści... to jest już gdybanie które może być bardzo krzywdzące dla tych dziewczyn więc wolałbym nie rozwijać tematu w tym kierunku ale bez wątpienia nie jest to sytuacja taka czarno - biała.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
x15

Dla sportowców na tym poziomie kariera jest wszystkim - inaczej nie są na tym poziomie. I teraz nagle ma poświęcić wszystko co dla niej ważne, bo trener, któremu z drugiej strony sporo zawdzięcza, potraktował ją jak nieelegancko? Nie jest do końca jasne czy wypełniało to wtedy kiedy miało miejsce i czy teraz wypełnia znamiona czynu zabronionego. Nie podał jej podstępnie tabletki gwałtu. Nie stosował fizycznego przymusu. Ale to nie znaczy, że tego typu zachowania mają być dozwolone. Chciałbyś się zastanawiać, czy twoja nastoletnia córka na obozie sportowym musi robić loda trenerowi, bo wszystkie to robią, a ona boi się wylecieć z drużyny? Ja wolał bym, żeby moja nawet nie musiała stawać przed takim dylematem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

Załamałbym się jakby dla mojej córki kariera sportowa była czymś ważniejszym jak godność! I tu przechodzimy do sedna sprawy... czy np. aktorka która przez łóżko dostała rolę też jest ofiarą, przecież to też dla kariery! Co im obiecał za to? Nowe dętki czy wygodniejsze siodełko? Ja rozumiem, że dziewczyny mogły nie widzieć innego wyjścia ale to by oznaczało, że porażkę wychowawczą ponieśli rodzice. Zupełnie to nie tłumaczy gnojków którzy to wykorzystali ale chyba te dziewczyny święte też nie są?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Andrzej Roman

I widzisz i właśnie przez takie myślenie masa ofiar gwałtu nie zgłasza gwałtu bo właśnie jest masa ludzi myśląca jak Ty i częściowo lub nawet całkowicie zwalająca winę na ofiarę.

Dla mnie dziwne w tym wszystkim jest to że on się czuł tak bezkarnie, że każda wiedziała co on robi z innymi i żadna nie próbowała z tym walczyć, odejść czy cokolwiek tylko niemal na zawołanie leciały do jego pokoju i piły sobie z nim alkohol wiedząc czym to się skończy. Dla mnie to jakaś chora sytuacja, no chyba że gość miał aż taką pozycję w związku że brak pójścia był równoznaczny z końcem kariery, bo wtedy z kolegami ze związku by rzucał takiej dziewczynie kłody pod nogi...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Imisirah

A gdzie w tym opisie masz gwałt? To opis transakcji, ty mi siebie - ja Ci karierę. Gdyby nie takie pindy to by takie knury nie mogly bytować i kilka lub kilkadziesiąt porządnych dziewczyn nie musiało zmarnować kariery bo zapewne sporo było takich, które pokazały mu palec środkowy a on je oduczył kolarstwa .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
kert

Jedno pewne - nie powinien pić z zawodniczkami . W opowiastkę nie bardzo wierzę bo 1/ tak naprawdę nikt jej nie zmuszał do picia / o ile piła / 2/ nie rozumiem dlaczego mu rozsunęła rozporek skoro nie chciała 3/ dobrej zawodniczki nikt nie wyrzuci z kadry choćby była cnotliwa , Odnoszę wrażenie że to porachunki osobiste;;;;;;; lub walka o stołki / może się mylę /.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
tomekBYDGOSZCZ

NIE ZWALAM WINY NA OFIARY! Nie wmawiaj mi tego! Pytam tylko czy aby na pewno były to ofiary!
Ciężko przy tym temacie rozluźnić atmosferę ale przytoczę Ci taki "dowcip", który trochę pokazuje jak MOGŁO TO BYĆ, A NIE JAK NA PEWNO BYŁO!!!
- Sędzia pyta się zięcia: dlaczego zabił Pan teściową?
- Ależ wysoki sądzie to był przypadek, ona nadziała mi się na nóż!
- 15 razy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.