Wątek dotyczący artykułu

Pani premier przyznała mu rentę, z prezydentem zobaczy Grand Prix na PGE Narodowym

Zbigniew Boniek poinformował na Twitterze, że jedną z ostatnich decyzji ustępującej premier Beaty Szydło było przyznanie specjalnej renty Tomaszowi Gollobowi. To znakomita wiadomość dla mistrza, który po wypadku na crossie stracił czucie w nogach.

przeczytaj cały artykuł

xman2200

Rozumiem że Gollobowi bardziej należą się te 4 tysiące renty niż np. budowlańcowi który zapierdzielał kilkadziesiąt lat i uległ wypadkowi? To jest chore czym Gollob rożni się od Ciebie czy odemnie ja się pytam ???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
buum DMP2016

Tym że Tomek reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej zdobywając medale i rozsławiając Polskę. To ikona sportu motorowego. I nie można zostawić takiego zawodnika bez pomocy, tym bardziej że taki uraz sporo kosztuje by wrócić do jako takiej sprawności. Piękny gest w IMIENIU POLAKÓW Pani Premier Szydło !!! Na tą rentę 4tys zł miesięcznie składa się miliony Polaków. Oczywiście znajdzie się kilka procent które powie CZEMU!!! A ja mam pytanie CZEMU z moich podatków płacę na SAMOTNE MATKI (alimenty, bąk je zapylił, gdzie tatuś???!!!) czy renty DLA ALKOHOLIKÓW!!! Więc czasami trzeba przemilczeć nim się napisze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
xman2200

Mów za siebie. Są tysiące Polaków pozostawionych samych sobie wałczących o zdrowie czy życie. O nich nikt nie pamięta i sie nie należny pomoc ? No tak ale to sa szaraczki i pomoc anonimowemu Kowalskiemu nie przynosi tyle rozgłosu co i nie przekłada sie na słupki poparcia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Plotzek

Każdy alkoholik praktycznie za nic ma w Polsce rentę socjalną i jest wspierany przez państwo. Niesłusznie, bo alkoholizm nie jest chorobą! Wmawiają nam, że jest! A to gów... prawda jest. Jeżeli jest dla nich to i starczy dla Tomka Golloba. Tomek swoją postawą i reprezentowaniem Polski na żużlowych arenach zasłużył sobie na tą niewielką daninę od państwa polskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
sullifan

Czym się różni? Był mistrzem świata i jest legendą polskiego speedwaya. Jeszcze jakieś pytania? Kto powiedział, że takiemu budowlańców nie należy się renta?

| Odpowiedz
blokuj
xman2200

Bo budowlaniec dostanie jakieś ochłapy w wysokości 700-1000 zł ? A mało mnie obchodzi kim jest Gollob. jest takim samym człowiekiem jak każdy i powinien być tak samo traktowany

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
szurszacz

nie wiem czy wiesz ale mistrzowie świata czy medaliści olimpijscy dostają rentę z państwa z urzędu. i nikt nie musi ciebie o to pytać

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Kasyx

Tylko medaliści IO i paraolimpiady, mistrzowie świata nie dostają, chyba, że ostatnio przepisy się zmieniły.
Druga sprawa, to nie renta, tylko emerytura.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
OXO

Czyli Gollob powinien teraz udowodnić ze jako niepełnosprawny sportowiec zasługuje na szacunek . Brawo do tej pory tego jeszcze nie udowodnił?

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Zadam ci to pytanie w bardziej prostej formie bo widze ze z myśleniem na bakier. Czym się różni emerytura czy renta w kontekście waszych chorych wypowiedzi ze to są i tak pieniądze podatników? Ze i tak nie ma ich zwykły robol? Zapytam jeszcze prościej czemu takiej emerytury jak medalista IO nie ma zwykły jak piszeszecie robol? Zrozumiałeś juz ? Jak będziesz miał odwagę odpowiedzieć to wróć
Ps nie zadałem pytania czym się różni emerytura od renty( bo takiej odp ode mnie wymagasz) tylko jak to różnica emerytura czy renta . Panial bardziej?

| Odpowiedz
blokuj
OXO

To chyba Ty się tu kolego zaplątałes . Piszecie tu ze nie należą mu się pieniądze z waszych kieszeni a jednak stwierdzasz ze należą się one medalista IO dodając ze Ms a takim jest Gollob ich nie dostają . Ja się pytam jaka jest to różnica renta czy emerytura skoro to pieniądze jak to psioczycie podatników? Ps myślisz ze olimpijczycy nie dostają rent? I w końcu jeszcze raz zadań pytanie czy Gollob był sportowcem? Jak sobie sam na to pytanie odpowiesz to może zrozumiesz skąd ta renta co i tak uważam za zbyt mały gest bo ludzie mniej wybitni maja lepsze profity

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Nie, ja nigdzie nie napisałem, że medalistą olimpijskim należa się renty, oni je już od kilku lat dostają.
Żużel nie był, nie jest i pewnie nie będzie dyscypliną olimpijską, dlatego Gollob otrzyma emeryturę po skończeniu 60 lat.
Jeżeli płacił ubezpieczenie, być może nawet na 3 filar, to jak najbardziej należy mu sie renta.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Kazdy kto pracuje dostaje rentę jeśli okaże się nie zdolny do pracy? Mówimy o tym ze Gollob to nie jest każdy wiec nawet te 4 tys śmieszy w tym przypadku

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Tak smieszy, szczególnie, że dostał tylko Gollob, a innych zawodników którzy stracili zdrowie uprawiając sport, rząd ma w głębokim poważaniu.
Więc dlaczego tylko Gollob?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
OXO

A dlaczego tylko Gollob jest znany w całym świecie żużlowym ? Ilu jest znanych polityków a dlaczego tylko Ci którzy zginęli w samolocie są pamiętani i dlaczego akurat ich rodziny maja z tego profity jak w samolotach giną tez inni? Ogarnij się Gollob wypromował ten sport sciągał na stadionybtysiace ludzi a Ty się pytasz czemu nie dostaje o 3 tys więcej niż nikomu nie znany zwykły człowiek który uprawia również sport? Kończę juz ta rozmowę bo śmieszy mnie to ze psioczycie ze zuzel jest sportem niszowym mało docenianym a jak ktoś robi taki gest wobec ikony tego sportu to nagle pretensje ze jak tak można . Uwierz mi ze gdyby to spotkało np Małysza to ta kwota była by o dwa zera większa . I jeszcze jednobdlaczego ten sport jest niszowy? Nie dlatego ze jest mniej kibiców niż na piłce bo jest więcej niż na niejednych innych arenach. Jest niszowy bo większość znaczna kibiców to tzw „wiesniaki” zawistne zazdrosne itd. I nie mam tu na myśli Ciebie the end nie mam juz za wiele czasu na dziś

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Fazik

Ale Ci dowalaja,hehe.wiem,ze duza ilosc dzieci w Polsce czeka na leczenie w szpitalach Shriners,ale jako,ze MS nie zdobyly,nie ma nawet dla nich na bilet,ktory kosztuje polowe z tego co daja Gollobowi...reklama dzwignia w wyborach,samo to, jak to brzmi,pomoglismy Gollobowi ! To co mu sie stalo,jest to tragedia,ale...,sa osoby, w tym masa dzieci ktore za taka pomoc mogly by miec uratowane zycie.polecam tym co minusuja wejsc sobie,czy to na youtub,czy stronke Shriners.,czy fundacji ktora pomaga w kosztach.jest,jak jest,ale jesli duza czesc popiera,ze nalezy sie znanym i lubianym,a innym nie,to nie ma sie co dziwic...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Kasyx

Szkoda, że akcja ma objąc tylko Golloba.
Przecież jest kilkunastu zawodników, którzy stracili zdrowie jeżdżąc na żużlu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
4U

Taa... dajmy wszystkim mistrzom sportów renty i emeryrury, zwłaszcza takim, które na całym świecie uprawia kilka setek ludzi i ten sport był ich praca zarobkową. Co tam taki olimpijczyk co ma 2 k i wygral tylko z milionami konkurentów zarabiajac jakieś grosze (po za wyjatkami nie z PL) przez całą karierę mając dodatkowo maks 3-4 szanse w życiu (IO co 4 lata) na zdobycie tej olbrzymiej emeryrury. Do tego było Go stać na ubezpieczenie na miliony (olimpijczyków nie) i rozwalił się podczas niepotrzebnej zabawy (jadąc z Orłem na piersi jeszcze w małym stopniuale tylko małym by to miało jakiś sens). Znam wielu niepelnosprawnych co latami walczyli by zrobili windy, by móc wychodzić chociaż z mieszkania. Większość nie dozyla. Może wśród nich byłby przyszły multimedalista? Im jednak życie nie dało 40 lat sprawności by mogli w tak frajerski sposób ją sobie SAMI odebrać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
sibi-gw

Pytasz czym Gollob rózni się od Ciebie albo ode mnie? To odpowiedz mi ile razy z Twojego powodu grano hymn Polski? Dalej nie będę wchodził w szczegóły bo nawet nie warto.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Cytując „klasyka” „ a kim ty wigilie k..a jesteś paja.u” to cytat wiec nie bierz tego do siebie. Czym sobie zasłużył Gollob a nie zwykły robol jak piszesz? To chyba pytanie retoryczne . Pomijam fakt ze renty powinny być adekwatne do zarobków a nie zwykły jak piszesz robol dostaje wyższa niż pracodawca dzięki któremu ten robol mógł pracować i ta rentę ma? Nie chce obrażać tez czyiś uczuć regijnych ale czym sobie zasłużył JPII ? Czym Rydzyk? Kaczyński? Również pytania retoryczne . Gollob nie był zwykłym robolem jak ich nazywasz. Ciężko pracował na te pieniądze poświecił rodzine czas i wszystko co miał by mieć te pieniądza ale tez po to żeby dac radość innym i ty się pytasz czemu robol tyle nie dostaje?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
winogron

no to rzygaj
golop przez tyle lat nie zarobił pieniędzy? nic nie odłożył?
tylu ma sponsorów i jeszcze brocha mu przyznała 4k renty. łatwo rozdaje się z nie swojej kieszeni. niech mu da ze swojej brochy.
szary człowiek na etacie, który miał płacone składki, gdy straci zdrowie to zus oleje go ciepłą żółtą cieczą, że o rządzie nie wspomnę. 800zł renty i rehabilitacja w 2019 roku.
w szpitalu też dostawał dwie czerstwe kromki, odrobinę podłej margaryny i kulkę pasztetowej?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj
sibi-gw

A Ty już zapomniałeś jak to Gollob pomagał potrzebującym. Jak wpłacał pieniądze na szpital, dom dziecka. Jak całą ekstra nagrodę GP oddał na cele charytatywne. Taki zawistny polaczek z Ciebie. Jak to dobrze, ze nie mamy możliwości siebie zobaczyć bo rzeczywiście bym zwymiotował.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
sullifan

ciekawe ilu jest wśród komentujących negatywnie tą decyzję pobierających 500+ podczas gdy inni głodują lub nie mają dachu nad głową, to wam nie przeszkadza nie?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.