Wątek dotyczący artykułu

Kluby już nie mogą oszukiwać zawodników. Ekstraliga to teraz stabilny produkt

Wojciech Dankiewicz chwali wprowadzenie licencji nadzorowanych. Jego zdaniem to skuteczne narzędzie, które blokuje kluby przed zuchwałym podpisywaniem umów, a co za tym idzie, eliminuje problem ich egzekwowania.

przeczytaj cały artykuł


adi_kami

A co z zawodnikami którzy nie zarobili na swoje pensje? Przykład Starty Gniezno w Ekstralidze, który to sezon przegrał takimi "gwiazdami" jak Ułomek? Jakoś nie wywiązał się z umowy, a jednak kasę dostał, a klub stracił płynność. Żadne licencje nadzorowane.
Wystarczy jeden konkretny zapis - zawodnik wywiązał się z zadania - jest podstawa wypłaty. Zawodnik zawiódł? nie ma kasy i wypłacone tylko za punkty.
Mało tego - jeżeli nawet zawodnik jechał przyzwoicie w sezonie, ale zawala kluczowe dla kluby zawody - wypłata minimum 25% maksimum 50%.
Całą resztę, taką jak dysponowanie wizerunkiem zawodnika przez sponsorów, itp itd, zostawiłbym do dogadania się pomiędzy klubami i zawodnikami. Jak klubom to nie przeszkadza, zarządowi ligi tym bardziej nie powinno.
Oczywiście, należy uwzględnić takie wypadkowe jak kontuzje, jak zaangażowanie się zawodnika dla klubu, jak zawodnik się przygotował do sezonu.... Ale bez przesady.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
AVE STAL

Mało tego - jeżeli nawet zawodnik jechał przyzwoicie w sezonie, ale zawala kluczowe dla kluby zawody - wypłata minimum 25% maksimum 50%........ No to ciekawe ile nasze "asy" dostały za "wygrany" przegrany mecz z Wrockiem??? Jak można przegrac wygrany mecz wygrywajać 12 pkt???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek Polus

W przypadku finału wrocławianie nie oddali meczu bez walki. Trudno aby ich obwiniać za to że Leszno się pozbierało. Myślę że koledze słusznie chodzi o totalne zawalenie meczu, co jest łatwo udowodnić. Ale uważasz że takie rozwiązania nie poprawiły by sytuacji? Poprawiłyby.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.