Wątek dotyczący artykułu

Artur Gronek nie jest już trenerem Stelmetu BC Zielona Góra!

Dobiegła końca praca Artura Gronka w Stelmecie BC Zielona Góra. Klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z 32-letnim szkoleniowcem. Powód? Słabe wyniki i bardzo słaby styl zespołu.

przeczytaj cały artykuł

ws21

Ulga? A dobrze życzysz Stelmetowi? Bo ja nie sądzę aby to była dobra kuracja. Ale poczekamy, zobaczymy. Ja z całkowitym spokojem bo PLK mnie nie interesuje więc wynik w tych rozgrywkach jest mi obojętny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
sokar

Wiesz Trener Gronek stracił ten zespół. Jako żywy organizm drużyna przestała funkcjonować. Nowy trener musi być charyzmatyczny i scalić drużynę. Psycholog tego nie zrobi. Na moje to może nie być ostatnia zmiana w zespole.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ws21

Tak, to może nie być ostatnia zmiana. Bo ja widzę taki scenariusz że nowy trener sobie nie poradzi i JJ odejdzie. I wtedy sen większości kibiców z tego forum się ziści. Pozostanie Zastal.
Ciekawe czy poczują że sami się do tego przyczynili?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
FALUBAZ-ŻARY

Nikt inny jak Gronek sprowadził bardzo drogi zespół na bardzo przeciętny poziom !!! JJ w końcu zrozumiał , że po doborze zawodników na zgodę i prośbę Gronka Zastal kompletnie zawodzi !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
ws21

Nie jestem zwolennikiem marnowania talentów. Dodać do Gronka psychologa i mógł być dobry efekt. A tak mamy rozwalony zespół. Ktoś dojdzie, sprawdzi się albo nie bo czasu mało. Ja mogę poczekać na następny sezon. Ale co na to kibice, sponsorzy itp.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
fazzzi

Poterminuje w Szturmie Wdzydze albo Alejupie Męcikał z pięć lat i niech się zgłosi jak już pokornie wyszlifuje ego które chyba Go uwierało i nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł. W życiu do stołka dochodzi się pracą i talentem (teoria to nie wszystko jak pokazała jego przygoda w Stelmecie). Ma kapitalną okazję pokazać ile faktycznie jest wart. Referencje ma cudowne... zdobył misia... Może Legia? Bo niedomaga... będzie miał blisko do roboty. Na marginesie trudno się zorientować jakie ma Pan poglądy bo wolty myślowe na porządku dziennym. Raz coś Pana nie interesuje by bo chwili żałować jak to merdamy w nocniku. Jedyne co się da powiedzieć o pańskich poglądach, to to, że z zasady jest pan przeciw... trudno bronić Osoby która wyprowadziła Dziki w pole;]

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
ws21

Poglądy mam raczej stałe. O braku zainteresowania PLK piszę od wielu miesięcy. Byłem i nadal jestem zwolennikiem rezygnacji Stelmetu z tych rozgrywek i skupienie się na grze w Euro Cup. Może brak wyniku w PLK w tym pomoże, nikt nas na siłę nie będzie pchał tam gdzie nie chcemy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
FALUBAZ-ŻARY

Dobry trener jest także dobrym psychologiem ! Chodzi o to , ze to właśnie trener robi atmosferę w drużynie , to trener powinien wiedzieć co zawodnika " boli " i jak mu w tym pomóc , trener powinien wyłapać każd maleńki konflikt i temu zapobiec , trener powinien dobrać sobie zawodników do celów i wymagań klubu , trener musi odpowiednio prowadzić cykl przygotowawczy i zgrać zespół ! To że Heniu , czy Ty piszecie ,że zawodowcy nie trafiają z czystych pozycji to jest ...WINA TRENERA !!! Złe szkolenie ( nieodpowiednie treningi ) wpływają na siłę , szybkość czy skuteczność poszczególnych zawodników !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Komentarz usunięty
coreZG

Czytam i nie rozumiem. Jak ktoś już wczoraj pisał ty naprawdę jesteś z rodziny Gronka. Zła decyzja? Najlepsza jaka mogła się pojawić! Pamiętasz trenera Adamka? W grudniu był już Saso, i to była zła decyzja? Teraz będzie tak samo.Ja rozumiem, rodziny trzeba bronić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
ws21

Poczekamy, zobaczymy kto ma rację. Moim zdaniem żaden trener - cudotwórca tego zespołu nie naprawi. Bo ich trawi choroba i tu potrzeba innego specjalisty. Ciekawi czy wraz z nowym trenerem poprawą 25% skuteczność rzutów wolnych .....
A jaka to była w ostatnim meczu skuteczność rzutów z 3? 18%?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|6)
blokuj
coreZG

Zmieni się styl gry, więc zmieni się i podejscie do pracy. Teraz nie był niczego. prosty przykład : Martynas bieg po parkiecie jak poparzony i nic z tego nie wynika. Jak ma być skuteczny kiedy nie ma zagrywek, rzuty oddaje przez ręce Przykładów wiele ale po co się wysilać. Psycholog? A ktoś im broni iść do niego?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
ws21

Nikt im nie broni. Problem żeby chcieli. A zmusić ich mógł JJ. Ale wydaje mi się że też nie dojrzał to takiego rozwiązania.
Nowego trenera czeka kilka meczy z lepszymi zespołami PLK. Na cuda nie liczę. W połowie stycznia -4 może się zamienić na -7. Zima ma swoje prawa, Więcej na minus.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Gabriel G

To zadziwiające jak bardzo się mylisz mając tak wiele racji. Od dłuższego czasu lansujesz tezę, że zło dzieje się w głowach graczy. Słusznie. Ogólnie człowiek to taka konstrukcja, że bez względu na profesję o sukcesach i porażkach decyduje głowa. Ale ta głowa nie funkcjonuje w próżni. Jeżeli zespół, armia, grupa konstruktorska itp. ma złe przywództwo to pojawia się zniechęcenie, frustracja. Najpierw wpływa to na samopoczucie i energie wewnętrzną a póżniej również na ciało. To doprowadza do sytuacji, że np. w koszykówce, klasowy gracz nie może trafić z otwartej pozycji, nie trafia osobistych, robi straty a nawet szybciej się męczy. To jest określony ciąg przyczyn i zdarzeń. Niemiłosiernie logiczny niestety. A ty wyciągnąłeś z tego łańcucha tylko fragment tłumacząc, że problem tkwi w głowach graczy a trener Gronek nie ma z tym nic wspólnego bo On za nich nie wejdzie i nie rzuci. Aż takie proste to niestety nie jest. Pamietaj, że Bonaparte gdy był w formie rozbijał wielokrotnie liczniejsze i lepiej uzbrojone armie. Trudno precyzyjnie określać procenty ale trener, dowódca, szef to ktoś kto może zaważyć na postawie całego zespołu w sposób niezwykle istotny. Wielu kibiców próbowało to przekazać JJ i takim niedowiarkom jak Ty już od bardzo długiego czasu. Nie sądzę by przekonalo Ciebie ale na szczęście JJ chyba to wreszcie uznał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Komentarz usunięty
ws21

A tu jesteś w błędzie. PO mnie okradło z OFE nigdy mojego głosu nie dostaną. W zasadzie nie mam obecnie na kogo głosować, więc wybiorę już 2 raz w życiu wewnętrzną emigrację.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
obserwator SE

Ahaaaa .... PLK Ciebie nie interesuje - a co Cię w takim razie interesuje? Oczywiście poza bezrozumną obroną, na szczęście byłego już trenera Stelmetu?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
ws21

Pisałem o tym wielokrotnie. Interesuje mnie podnoszenie poziomu koszykówki w Polsce. PLK nie jest najefektywniejszą drogą do tego celu. Mnie 7, 8, 10 medal PLK nie rajcuje. I te zabawne nagrody (które są albo nie) za DMP.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.