Wątek dotyczący artykułu

4 Nations Cup: Polacy pewnie pokonali Białoruś! Reprezentacja dała powody do optymizmu

Po kilkunastu miesiącach płacenia frycowego, jakość gry reprezentacji Polski zaczęła iść w odpowiednim kierunku. W finale turnieju 4 Nations Cup pokonaliśmy finalistę mistrzostw Europy, Białoruś (26:22).

przeczytaj cały artykuł

handball Wybrzeże

Dziś atmosfera była już trochę lepsza niż wczoraj ale do tych czasów, gdzie hala się gotowała od dopingu 11 tysięcy kibiców, to musimy jeszcze poczekać i to chyba długo. Dziś nikogo nie będę oceniał, a każdy kto oglądał mecz ma pewnie swoje zdanie.
Ja na dziś bym zabrał taką "16" na turniej do Portugalii:

BR: Wyszomirski, Morawski?Kornecki
LS: Krajewski, Nogowski
LR: Chrapkowski, Gębala, Krieger
ŚR: Makowiejew, Gierak
PR: Paczkowski, Przybylski
PS: Daszek, Moryto
OB: Syprzak, Gębala, Walczak

Po turnieju w Hiszpanii zdecydowałbym czy zabrać Korneckiego czy Morawskiego. Już dziś postawiłbym na Kriegera kosztem Gendy i wziąłbym Walczaka kosztem Daćki. Ponadto ten turniej pokazał, że musimy mieć drugiego środkowego, bo o ile widać postęp u Makowiejewa to niestety Wróbel sobie nie poradzi. 2-3 położone akcje z Portugalią mogą nas kosztować awans. Oby tak nie było.
Dziś powiało lekkim optymizmem ale musimy wygrywać regularnie i z mocniejszymi niż Białoruś. Najważniejsze powtórzyć to w Hiszpanii i co najważniejsze w Portugalii.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ukassiu

Widziałbym Czuware w miejsce Nogowskiego i jednak patrzylbym na wiek. Jesli budujemy kadre to nie na 30 letnim Kriegeru. Co innego środek tam bieda wielka i Gierak się przyda.

Swoją drogą szkoda, ze ze starej gwardi chce sie grać temu najstarszemu i tam gdzie mamy dużą rywalizacje. Tam gdzie mamy problemy czyli środek i lewe rozegranie nikt nie chce wspomóc kadry w trudnym momencie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

No i to jest właśnie myślenie, które doprowadziło nas do pre eliminacji. "...Nie budujmy kadry na 30-letnim Kriegerze..." Nic bardziej głupiego! Ja zawsze uważałem, że kadra narodowa to miejsce dla najlepszych i prezentujących najwyższy poziom sportowy i będących w najlepszej formie w konkretnym okresie. Czy ty chcesz mnie przekonać do tego, że Czuwara i Genda powinni jechać kosztem Nogowskiego i Kriegera? Jak dla mnie nie, bo dwaj ostatni na ten moment dają więcej kadrze i wiem, że są w stanie dać jeszcze więcej. Wiek nie ma nic do rzeczy, bo my dziś potrzebujemy zawodników, którzy nie spękają w meczu z Portugalią i dadzą z siebie maksa od 1-60 minuty. Do Czuwary może bym się mocno nie czepiał ale uważam Nogowskiego za gracza bardziej uniwersalnego. Co wyprawiał w kadrze Wróbel na tym turnieju i wcześniej, to każdy widział. Co do Gendy to popatrz na jego skuteczność i wyciągnij wnioski. Przypomnę tylko, że większość rzutów oddał w meczu Bahrajnem, który prezentuje poziom zespołów z końca tabeli naszej ligi. Niech Paweł idzie do 2 Bundesligi (trzymam kciuki za niego) niech tam powalczy, zobaczy jaka tam jest codzienna orka, tam nie ma meczy o nic, niech awansuje do 1 Bundesligi i wtedy zobaczymy jak się będzie dalej prezentował. W tym turnieju wypadł mega blado, odwrotnie do Kamila. Co do Tolka Łangowskiego, to trzeba wziąć pod uwagę to ile czas był poza treningiem, zobaczyć w jakiej jest formie i jak jego organizm zareaguje na obciążenia meczowe, a dopiero potem zabrać go na najważniejszy turniej 1 półrocza. Reasumując, to na dziś jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy brać najlepszych, zdrowych, w formie, doświadczonych, ogranych, niepękających itd, a nie za główne kryteriów stawiać wiek, bo budujemy kadrę. Jeżeli tak nie postąpimy, to na kilka lat ugrzęźniemy w tych pre eliminacjach. Działajmy w granicach realnych możliwości, a nie życzeniowo bo coś nam się wydaje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Ukassiu

Poza wiekiem uważam, że powinnismy ns lewej polówce mieć alternatywe w ataku dlatego nierozumiem czemu nie próbowano Kawki.

| Odpowiedz
blokuj
tori

Dokładnie, inne reprezentacje jakoś nie mają problemów z wiekiem zawodników, powołują tych w najlepszej formie i już. Do tego trzydziestoletni zawodnik ma przed sobą jeszcze parę ładnych lat gry na wysokim poziomie, rozumiem gdyby miał 35 ale bez przesady.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Petrochemia

Zobacz proszę w jakim składzie doprowadzaliśmy do pre-eliminacji. Z resztą się zgadzam, musimy grać zawodnikami, którzy mogą pograć jeszcze 2-3 lata, a nie tymi co może wejdą na "ten" poziom za 2-3 lata. Rok w sporcie to wieczność. Oczywiście z niczym nie należy przesadzać i takich 2-3 zawodników z myślą o przyszłości można mieć w kadrze i niech grają z takim Bahrajnem.

| Odpowiedz
blokuj
best arot

Widać wszystkim zawodnikom coś powytykałeś , kto się nadaje a kto nie twoim zdaniem, to też napisz coś na temat najlepszego też twoim zdaniem środkowego nadającego się do reprezentacji .Oceń jego występ w dwumeczu jaki z niego AS !!! Bo jak na razie to cieniutko wygląda !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
handball Wybrzeże

Zacznij najpierw sam logicznie myśleć, a potem przelej to poprawną składnią na papier. Dzięki temu przestaniesz się kompromitować, a nam zaoszczędzisz czytania tego bełkotu. To tak na rozgrzewkę.
Teraz konkrety. Piszesz, że każdemu coś powytykałem? No to ciekawe. Z tego co wiem, to zawodników na kadrze było 22 z czego zagrało 19. W moim komentarzu widzę 6 nazwisk, z czego negatywnie wypowiedziałem się zaledwie o jednym. Interesujący masz tok rozumowania i chyba duże problemy z matematyką. No, a my się tu poziomu gry kadry czepiamy, jak tu mamy takiego erudytę... Teraz pytam o jakiego środkowego ci chodzi, bo w tym gąszczu złotych myśli nie zauważyłem ani nazwiska, ani imienia, ksywy czy nawet numeru! Pewnie chodzi ci o Makowiejewa? Doczytaj raz jeszcze co napisałem, ... widać u niego postęp. Wczoraj zagrał lepiej niż z Bahrajnem, 2 razy zaliczył ekstra bioderko, raz miał czysty wjazd pomiędzy 1/2. Do tego 2 lub 3 ciekawe asysty do koła, ze 3 straty i jedną piłkę w aucie. Trzeba wziąć pod uwagę, że zagrał dopiero 2 mecz w kadrze i jak do tej pory nosa poza naszą ligę nie wychylił. Należy go więc ocenić dobrze. Wystarczy? Umiesz lepiej? To chętnie poczytam konkrety, a nie jakieś farfocle.
Teraz kilka zdań do kumatych. Przy tych kontuzjach, które mamy tj. Potoczny, Kondratiuk, to Makowiejew wg. mnie jest najlepszym wyborem spośród krajowych środkowych. Oczywiście umiejętnościami, doświadczeniem i ograniem jego, jak i dwóch wyżej wymienionych, przewyższa Gierak. Jak dla mnie to on powinien być nr 1 w kadrze. Co do Ossowskiego, to jeszcze nie ten czas. Niech pogra trochę w kadrze B, niech nabierze trochę ciała i popracuje nad siła i ogólną sprawnością, wtedy będzie można go sprawdzić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
jarekjarson

Ja bym jednak widział Tolka Łangowskiego w miejsce Kriegera, jeśli przez czas kontuzji nie stracił zbyt wiele formy. Kamil fajnie zagrał, ale potrzebujemy jakąś alternatywę na LR w ataku, gdyby Tomek Gębala grał gorzej, niż dzisiaj.
No i również mimo wszystko wybrałbym Daćko zamiast Maćka Gębali na koło. Uniwersalność tego drugiego to mit, bo w ataku gra na podobnym poziomie, co w obronie Marek, czyli słabym. Walczak da radę w defensywie, a trzeba kogoś jako zmiennika (?) Syprzaka pod bramką przeciwnika. W ogóle Kamil to od Euro 2016 zaliczył spory zjazd w kadrze i nie tylko. Jeszcze w Rio to jakoś wyglądało, ale potem było wyraźnie gorzej. Rozumiem, że tu brakuje rozgrywającego, który mu zagra wysoką piłkę na poziomie nieosiągalnym dla innych, ale nawet taki Daćko ostatnio potrafi sobie wypracować lepszą pozycję, skuteczniej obrócić się z obrońcą na plecach czy wreszcie lepiej łapać dolne piłki.
W ogóle to niesamowitą mamy rywalizację na prawym skrzydle, czyli tam, gdzie jeszcze oprócz Daszka niedawno nie było nikogo. Moryto, jeśli poprawi grę w obronie, może nawet wygryźć Michała z pierwszej siódemki i to szybciej, niż się niektórym wydaje. Niby jest nie tak szybki na nogach, nie ma jeszcze takiej techniki, ale ma tą zaje... pewność w kończeniu piłek, z czym u Daszka różnie bywa. A przecież jest jeszcze Mauer, który lada moment też może być w kadrze. W ogóle to odnoszę wrażenie, że jakby młodych nie było, to nawet Seroka dałby radę, ale chłop ma pecha, że za późno wystrzelił i trafił na młodych kozaków, więc w reprezentacji chyba już nie zagra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Osiedle Czaszki

Niestety Łangowski, ani nie ma takich warunków fizycznych jak Bielecki (do ataku), ani nie broni tak jak Kamil Krygier! Poza tym jest po kontuzji, a nie jedziemy do Portugalii na wypoczynek :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.