Wątek dotyczący artykułu

El. MŚ 2019: upadek. Polska nie zagra na mistrzostwach świata!

To był mecz, który strącił polską piłkę ręczną do grobu. Biało-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z Portugalią (27:27) i nie zagrają w przyszłorocznych finałach mistrzostw świata.

przeczytaj cały artykuł


miki

Dramat stał się faktem. ZPRP brakiem zainteresowania szkoleniem młodzieży od 10 lat systematycznie marnotrawił potencjał tkwiący w tej dyscyplinie, bo dziś zamiast drewnianych Gębalów na boisku powinni biegać zawodnicy objęci sensownym programem szkolenia od maksymalnie 2009 roku, gdzie kadra osiągnęła apogeum swojej popularności. Można mieć pretensje do poszczególnych zawodników. Można winić Gieraka za kontrę na +3, można winić Gębale za dwa bezmózgowe podania w ręce Duarte, można winić Syprzaka czy Morytę za karne, można również winić Przybeckiego za żenującą pierwszą połowę z Kosowem, która okazała się kluczem do sukcesu w turnieju. Niemniej jednak taki jest nasz aktualny stan kadry. Nie mamy lepszych zawodników i trudno wymagać od Tomasza Gębali pięknych asyst do koła, bo po prostu tego nie potrafi, trudno winić go też za dramatyczną grę w obronie, bo ma ogromne braki w sposobie poruszania się, to jest jego poziom, a co bardziej zatrważające nie widać jakoś specjalnie alternatyw w postaci innych zawodników. To co potrafi najlepiej, czyli wyjście w górę i rzut robił dziś dobrze, tylko że on musi być wyprowadzony na pozycję i dzida w górę. W pierwszej fazie meczu dramatycznie zagrał sektor centralny w obronie. Kto by tam nie grał Polacy nie byli w stanie przekazać kołowego przy wyjściu do rozgrywającego. Jak pokazał dzisiejszy mecz droga z piekła do nieba w piłce ręcznej wynosi jedna bramkę. Wydaje się, że wystarczyło w całym turnieju rzucić jedną bramką więcej, bądź stracić jedną mniej, ale tą jedną bramkę trzeba rzucić umiejętnościami, których zabrakło. Niezmiernie szkoda tego stanu, bo skazujemy się na 3 lat stagnacji. Nie wiem, czy należy rezygnować z Przybeckiego jako trenera, jeżeli nie pojawi się ktoś z pomysłem na tą kadrę to powinien dalej ją prowadzić. Jedno wiem na pewno. W dniu dzisiejszym, najpóźniej jutrzejszym ludzie związani z organizację szkolenia w ZPRP powinny bezwzględnie podać się do dymisji. Pierwszy powinien być Zygfryt Kuchta, a drugi prezes ZPRP. To w głównej mierze oni przez swoją bierność doprowadzili do tej sytuacji, w której w kadrze muszą grać, bo nie ma kto inny zawodnicy na tym poziomie co obecnie. Trzeba rzucić wszystko na jedną szalę i zorganizować sensowny plan dla kadry na najbliższe 3 lata. Za 3 lata na pewno zagramy na turnieju rangi mistrzowskiej i za wszelką ceną trzeba przygotować się do tego, aby dzięki temu turniejowi utrzymać się w elicie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Bardzo mądrze napisane. Pierwsze pytanie, kto teraz by zechciał naszą kadrę po Przybeckim? No, a kolejne, kto za tych którzy tak bezapelacyjnie dawali dziś du.y? Nikogo na horyzoncie nie widać, no może poza Sićką, Majdzińskim ale kto dalej? No i kto ze światowej czołówki przez te 2 lata będzie chciał z nami grać towarzysko? No, a wiadomo, że bez regularnego grania z europejską czołówką, ciężko nam będzie pójść do przodu. Nie mogę przeboleć tej końcówki, bo wiadomo w meczu były błędy bo być mogły ale te ostatnie 30 s, to byłą zwykła kapitulacja! Wiadomo, że w tej takiej sytuacji walczy się jak o życie, więc trzeba wyciągnąć noże i na wroga, a tymczasem oni stali jak przerażone wiejskie panny pod ścianą, gdy w remizie trwa w najlepsze ostra bitka!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grieg

Skoro remis nic nam nie dawał, to aż się prosiło, żeby wtedy zaryzykować i kryć Portugalczyków na całej połowie. Ale też szkoda, że kilka minut wcześniej sędziowie nie zatrzymali czasu przy karnym Moryty, bo wtedy uciekło co najmniej kilkanaście bezcennych sekund, których potem zabrakło w końcówce, aby spróbować jeszcze rzucić zwycięską bramkę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Grieg

"Za 3 lata na pewno zagramy na turnieju rangi mistrzowskiej i za wszelką ceną trzeba przygotować się do tego, aby dzięki temu turniejowi utrzymać się w elicie."


Współorganizatorem mistrzostw świata będziemy dopiero za 5 lat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
unabomber

Co do tego fragmentu gry w obronie. Najlepszy moment naszej gry w drugiej połowie był kiedy Krieger i Walczak grali w defensywie. Pisałem po turnieju towarzyskim, że Patryk jest sporo lepszy od M. Gębali, niestety złapał karę i później nie wiedząc czemu wrócił ten drugi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.