Wątek dotyczący artykułu

Skromna dotacja dla Unii Tarnów. Włókniarz dostał ponad sto razy więcej!

Zaledwie 31 200 złotych dotacji z Urzędu Miasta otrzyma beniaminek PGE Ekstraligi - Grupa Azoty Unia Tarnów. W porównaniu z niektórymi ligowymi rywalami Jaskółek, ta kwota nie rzuca na kolana.

przeczytaj cały artykuł

OXO

Nie chodzi o to czy amatorski czy zawodowy . Zuzel w mieście to 2-5% mieszkańców nie każdy sobie życzy by pieniądze z jego podatków trafiały na ten sport

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
OXO

Dziwny nie dziwny myśle ze w miarę prawdziwy gdyby 50% mieszkańców było kibicami to uwierz mi ze koryciarze rzucali by mega kasę na sport w każdym mieście . Tylko jak by to miasto wyglądało :)

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
OXO

A jakie zyski ma widzieć ktoś kto nie jest kibicem na wydawaniu milionów na Pedersenow czy Kasprzakow?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
OXO

Może ty jesteś ze wsi i ciebie ciągnie do odwiedzania takich miast . Większej bzdury dawno nie czytałem . Do Krakowa turysci przyjeżdzają dla Hougarda Kozy czy może dla nowego nabytku Pióro? Do Wrocka zapewne dla Tajskiego :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Sebastian Ryżanowski

No z Tarnowa jestem i jest to wieś zabita cegłami same banki, szmateksy i kebaby, a no tak i biedronki, wielka różnorodność. Ul Krakowską robili długie lata za grube pieniądze, a po remoncie wyglądała tak jakby remont dopiero miał się zacząć.
Lwowską rozkopywali w ciągu roku z 3-5x. I właśnie stadion "grożący zawaleniem" jest świetną wizytówką tej całej degrengolady. A po za tym nie bardzo widzę jak się ma Hougard i Koza do Hancocka i Janowskiego, bo wtedy turystów było więcej i to jest fakt. A jeśli nie na żużel to dali by więcej na patrole piesze policji po centrum ,bo pierwsze co widzą turyści wysiadający z autokarów to żulozwierze.

| Odpowiedz
blokuj
OXO

Nie turystów a kibiców sukcesu . Mylisz pojęcia a co do remontów itd to tylko i wyłącznie do władz . To ze nie dają na zuzel milionów to akurat plus to ze nie dają innych perspektyw to minus do nich pretensje i nie na nich głosy ewentualnie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Sebastian Ryżanowski

to powiedz mi ilu turystów do Tarnowa ściąga program na promocje miasta i regionu na który budżet jest ogromny???Bo ja miałem praktyki w hotelach i etc, w muzeum okręgowym jako asystent językowy i ani 1 turysta się nie dopytywał ani o Tarninówke ani o to drugie. Za to o żużlu dyskutowali dość często. Więc nie gadaj, że sukcesy sportowe nie promują miasta i regionu. Bo jak 4 lata nie schodziliśmy z podium to widziałem sporo kibiców z Ukrainy, Słowacji, Austri i etc, którzy odwiedzali Tarnów właśnie dzięki żużlowi i przy okazji chodzili sobie po knajpach, muzeach i pare dni w mieście zostawali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
OXO

W życiu się z tym nie zgodzę. Jak 20 osób z czym kojarzy się im Warszawa Kraków Wrocław to 1 odpowie Ci ze z Wisła Legia czy Śląskiem . Na pewno nikt nie odpowie ze z Gwardia Wanda czy Sparta . Sport to tylko rozrywka i nie może być czerpany z kieszeni kogoś dla kogo coś innego jest rozrywką . I nie wiem czemu dziwisz się mieszkańca Tarnowa ? Tak jak byśmy mieli coś do powiedzenia w tej sprawie. Powtórzę się jeszcze raz gdyby kibice stanowili choćby 20 % ( wcześniej pisałem 50) prezydentem był by ten co daje na sport

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Penhal

To zacznijmy od tego.Tarnów? Liczba mieszkańców ok.108 tyś[dane 2015] Jak walka o medale to kibiców na stadionie komplety.Pojemność stadionu około 15 tyś.Unia nigdy specjalnie na frekwencję nie narzekała .A ty mi piszesz że około 2.5 % mieszkańców interesuje się żużlem? To spokojnie 10 %.Jak nie więcej.Kwota [pomocy] dla klubu w wysokości 31.200 to jakiś żart włodarzy miasta[moje zdanie] Tym bardziej dziwna że jak mnie pamięć nie myli to sport nr 1 w mieście.Wiadomo pieniądze podatników ale z te 500 tyś byli by wstanie wygospodarować.
Tak od siebie dodam .W pracy nad morzem często oglądam mecze Unii w towarzystwie kibiców z Tarnowa,oni żyją wynikami Unii. Koledzy co są z Tarnowa[konkurencja] co chwilę pytają jaki wynik lub na zmianę przylatują bieg oglądać.Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

To trochę więcej jak 3 %. Ja uważam że Tarnów żużlem stoi i żyje.I nie można mówić ze nic nie znaczy ten sport w mieście.Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
Skam

Ustawowo winno to być ustalone że kluby sportowe nie mogą otrzymywać z urzędów miast pieniędzy. Tylko ile wtedy klubów sportowych by istniało?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.