Wątek dotyczący artykułu

Ryszard Gajewski o sytuacji pod Nanga Parbat: Trzeba próbować, nadzieja umiera ostatnia

- Kluczowe będzie to, czy jego organizm przeżyje jeszcze dwie noce, gdy ratownicy do niego dojdą - mówi o Tomaszu Mackiewiczu himalaista Ryszard Gajewski.

przeczytaj cały artykuł

Janusz Podogrodzki

Polski sposób życia - odrzucanie procedur bo my jesteśmy miszcze improwizacji. Do najważniejszej procedury w tej sytuacji urosło nie wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Dało to dwa dni opóżnienia wysłania pomocy bo nikt bez gwarancji zapłaty nie chciał wysyłać helikopterów. Głupota za którą ktoś powinien odpowiedzieć. MSZ poprzez danie gwarancji urasta do najcudowniejszej instytucji a winien przy tego typu wyprawach żądać spełnienia wszystkich zdroworozsądkowych zasad. Oby nie było za póżno.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jasieczek Ziomalek

Masz rację, jak poczytałem, że koleś NIGDY nie był na > 8000m a poszedł zimą na Nangę, to mi łapki opadły. Ta jego towarzyszka to przynajmniej zdobyła trzy czy cztery ośmiotysięczniki (plus dwa "prawie": przedwierzchołek Makalu i 8500m na Evereście) a to już coś. Nie mając w ogóle doświadczenia i treningu na ośmiotysięcznikach iść zimą na górę na którą mówią "Killer Mountain", to niestety typowo polskie (i nie przekonuje mnie gadanie, że "trzeba mieć pasję", bo pasję warto mieć ale realizować ją jak inni himalaiści - z głową a nie na wariata). Oczywiście nie mówię, żeby go nie próbować ratować, ale takie podejście do wspinaczki tylko daje argumenty przeciwnikom.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Artt

No bo ugrzezli to za duzo powiedziane...mysle ,ze on ugrzazl(organizm) a ona z nim byla ile sie dalo .........

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.