Wątek dotyczący artykułu

Bogdan Wenta: To mnie wkurza i przeraża. Jestem gotowy, żeby wrócić

- Wkurza mnie, że ludzie mają klapki na oczach. Jestem do dyspozycji. Jestem gotowy, żeby wrócić - mówi nam Bogdan Wenta. Europoseł i były selekcjoner zabrał głos w sprawie sytuacji w polskiej piłce ręcznej.

przeczytaj cały artykuł

tezkibic

"Bo jak coś powiem, to może otworzyć się rana i będziemy wszyscy żałować" te słowa Wenty
przekują ,że jest to człowiek noszący w sobie olbrzymią nienawiść do wszystkich. Liczy się tylko ON.Już w latach jego młodości był skonfliktowany z działaczami,sędziami ZPRP oraz dziennikarzami sportowymi. Został zawieszony za oblanie sędziów wodą w meczu ligowym z Pogonią Zabrze a GKS Wybrzeże utraciło mistrzostwo Polski./GKS Wybrzeże był to Milicyjny Klub Sportowy-przysięgał w ZOMO/Jako zawodnik zrezygnował z reprezentacji Polski i przeniósł się do Niemiec po to, aby pogrążyć Związek i Polską Reprezentacje dla własnych korzyści.Przyjął obywatelstwo Niemiec ,grał w Reprezentacji zdobywając brązowy medal na ME w 1998 r. Pracował jako trener w niemieckim klubem- Magdeburg .Po roku został zwolniony za konflikty z kierownictwem klubu i Federacją. W niemieckich klubach grało wtedy 12 najlepszych polskich zawodników, wychowanków polskich klubów i polskich trenerów.
Wenta jak na dłoni miał gotowy zespół a ZPRP zaproponował mu posadę trenera./Nie powołał wtedy z niejasnych powodów króla strzelców ligi niemieckiej Piotra Przybeckiego/Z tak doskonałymi zawodnikami jak:
Bielecki,Jurasik , bracia Lijewscy , Jureccy,Szmal Tkaczyk, Wleklak, Tłuczyński itd przez 8 lat zdobył srebrny medal an MŚ w 2007 r i brązowy medal w 2009 r.
Zasłynął też jako trener NAJMOCNIEJSZYM KOPEM w saturator z wodą podczas meczu. Z pewnością niezasłużenie otrzymał od Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego Orderu Odrodzenia Polski.
Nie powinien brany być pod uwagę w wyborach do ZPRP.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.