Wątek dotyczący artykułu

Rekordowy transfer w Ekstraklasie! Gumny przenosi się z Lecha do Niemiec

Robert Gumny lada moment ma zostać nowym zawodnikiem Borussii Moenchengladbach. Lech Poznań na sprzedaży swojego obrońcy może zarobić nawet 8 mln euro.

przeczytaj cały artykuł

Maikel

Jestem fanem Legii, ale co jak co trzeba Lechowi przyznać, że sprzedawać piłkarzy to oni umieją. Jak gdyby jeszcze chociaż 50% zysków z tych transferów przeznaczyli na kupno jakościowych graczy, a nie słabiaków to może zaczęli by tak jak Legia grać chociaż regularnie w Lidze Europy. Tak - czekam na komentarze odnośnie Sheriffa, bo przecież jedna wpadka przyćmiewa 8 ostatnich lat, w których Legia grała co rok w fazie grupowej LE.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
oli

Tyle że Legia przez ostatnie 8 sezonów 3 razy nie grała w fazie grupowej. A co do jakości zawodników to nie wypowiadaj się bo przytoczę Ci nazwiska Chukwu, Sanogo czy najnowsze Sadiku czy Pasquato. Uważasz że są to wartościowi zawodnicy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Maikel

Chukwu to ogromny niewypał, no cóż. Sanogo to inwestycja, która kosztowała raptem 100k€. Sadiku nie grał źle, a przez pomoc nie strzelał, bo całokształt grał padakę, a Pasquato ostatnio pokazuje się z dobrej strony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Manetros

Akurat Sadiku i Pasquato nie są tacy źli a też po prostu trafili na słaby moment kiedy cały zespół grał słabo. Co do Chukwu to tak jest słaby transfer, ale na szczęście odpowiedzialnych za ten transfer w klubie już nie ma. Sanogo kosztował bardzo mało a kto wie co z niego będzie.
Co do występów Legii w Europie to ostatnio grają regularnie i jak na razie to tylko oni jakoś ciągną tą ligę w Europie. Myślę, że gdyby zespół lepiej się spisał na początku roku to mogła by być kolejna Liga Mistrzów, ale jednak Radović kontuzja, więc nie mógł pomóc i na dodatek brak Vadisa oraz całe przygotowanie zespołu przez poprzedni sztab na to wpłynął. Nie ma co gdybać, było minęło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Manetros

I po co to wypominasz? Faktem jest to, że w wieku 20 lat już w Zniczu coś pokazywał, ale nikt nie wiedział, że będzie takim piłkarzem jak jest dzisiaj. Myślisz, że to by coś dużo zmieniło? W Legii zagrałby tyle meczy co w Lechu i poszedłby dalej w świat. Tak naprawdę on jako piłkarz to dopiero się ukształtował w Niemczech gdzie były treningi na dużo wyższym poziomie i miał okazję grać z dużo lepszymi zawodnikami. Nie rozumiem w ogóle wypominanie tej pomyłki jak w obecnym zespole nie ma już z tego czasu tych osób co były odpowiedzialne za ten transfer.
Koleś nie miał pojęcia o tym jak ten piłkarz mógł się rozwinąć, sztab nie widział w nim dobrego zawodnika. Mogę się założyć o wszystko, że osoby, które są obecne w Legii teraz by nie popełniły takiego błędu, bo są większymi profesjonalistami. Już nawet chyba Żewłakow by piłkarza lepiej ocenił niż Trzeciak.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
_smigol_

"nie umiesz nawet mózgu chłopaczku wykorzystać", "Weź idź zamknij oczy i się rozpędź w ścianę, bo chyba takim idiotom nikt już nie pomoże", "Naucz się czytać" Dyskusja powiadasz.

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

Bo inaczej się z Tobą nie da rozmawiać jeżeli tak odpowiadasz na normalną wypowiedź. Jeżeli nie potrafisz normalnie się zachować to w stosunku do Ciebie tez będę się tak zachowywał. Koniec tematu, bo i tak nie zrozumiesz, że sportowo Lechowi taka polityka transferowa nic nie daje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
13MP 18PP

Daruj sobie gadki z naczelnym trollem tego serwisu, bo zaraz ze szkoły wróci jego chłopak i będziesz musiał nawijać z dwójką. Ignoruj i patrz, jak miesiącami się męczą próbując coś tam podszczypywać.

| Odpowiedz
blokuj
_smigol_

"Poza tym są bardziej rozwinięci marketingowo i na tym też zarabiają bardzo dużo (co widać po budżecie)" Przynajmniej nie wypisuje na publicznym forum ze nie mam pojecia co to jest BUDŻET.

| Odpowiedz
blokuj
_smigol_

Gdybyś wiedział to byś nie wypisywał takich bredni. Niestety nie wiesz a uważasz się za eksperta. Gdybyś wiedział to byś teraz obronił swoją opinię a nie prosił o wytłumaczenie.

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

No właśnie według Ciebie nie wiem, więc jeżeli uważasz się za takiego eksperta to proszę wytłumacz mi. Nie muszę nic bronić, bo nawet nie podałeś żadnych argumentów za tym, że nie wiem co to budżet, więc co mam bronić?
Proszę o wytłumaczenie, bo według Ciebie nie wiem.

| Odpowiedz
blokuj
_smigol_

"Poza tym są bardziej rozwinięci marketingowo i na tym też zarabiają bardzo dużo (co widać po budżecie)" Jak rozwinięty marketing może być widać w budżecie? Wytłumacz mi tą anomalie?

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

Nie wiem czy wiesz, ale marketing jest bezpośrednio związany z sprzedażą. Jeżeli klub czy produkty klubowe są dobrze wypromowane to i sprzedaż z ich jest większa oraz sponsorzy są w stanie więcej płacić. Myślę, że zrozumiałeś jak marketing działa na zyski ze sprzedaży czy innych źródeł?

| Odpowiedz
blokuj
_smigol_

Ha ha ha... Nie będę po raz kolejny wklejać twoich wypocin na temat budzetu I marketingu. Tak na przyszłość marketing jest zawarty w budżecie w formie wydatków. Nie jesteś w stanie określić dokładnych przychodów z działań marketingowych. Jesteś za to wstanie przewidzieć ile na nie wydasz I to jest zawarte w budżecie. Info gratis żebyś się nie musiał ośmieszać w przyszłości.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
_smigol_

Ha ha ha... Proszę bardzo mamy tutaj eksperta, który potrafi sztywno oszacować przychody z akcji marketingowych. Mało tego jego zdaniem można zbudować budżet klubu na przychodach wygenerowanych tylko na tego typu akcjach. Buhahahaha... Czymkolwiek się w zyciu zajmujesz powinieneś to rzucić I zająć się doradztwem finansowym. Może w legii? Mam nadzieję bo to by doprowadziło ten klub do ruiny. Pozdrawiam, dawno się tak nie uśmiałem.

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

Nie będę już więcej rozmawiał z trollem, bo szkoda moich nerwów. Nigdzie nie napisałem, że "sztywno" da się oszacować przychody. I nigdzie też nie napisałem, że można zbudować budżet klubu na przychodach tylko z tego typu akcji, więc nie przytaczaj rzeczy, których nie napisałem.

| Odpowiedz
blokuj
LP 1922

Ale był młodym Polakiem to im mogło dać do myślenia sprowadzamy jakiś szrot dajemy kontrakty i nic z tego nie ma na kim Lech zarobił Bednarek Kownacki Lewandowski Kędziora Teodorczyk a goście typu Nielsen czy teraz Radut pograją rok i się ich chcesz pozbyć nawet za darmo jedyny obcokrajowiec jakiego wytransferowali to Rudnevs nie żebym miał coś do obcokrajowców ale niech to będzie ktoś jak Jevtic czy Kostewicz na przykładzie waszego klubu po co ktoś taki jak Eduardo emeryt który zabierze miejsce Niezgodzie tylko dlatego że kiedyś był w Arsenalu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Manetros

Nie ma co rozpatrywać tej pomyłki transferowej, bo zrobili głupotę i tyle, ale tak jak powiedziałem były to osoby, które już w Legii nie są, więc po co w ogóle przypominać ten transfer. Wejdź sobie na transfermarkt i zobacz sobie ile i na kim Legia też zarobiła, bo też sporo zyskała. I to mimo tego, że Legia ma zupełnie inna politykę transferowa. Chociaż Mioduski teraz przez najbliższe lata ma zamiar mocno rozwinąć akademię. Co z tego, że Lech zarobił tyle na piłkarzach jak te pieniądze wpakowali sobie w kieszenie i nic z tego nie mają. Legia ma większe parcie na trofea co im wychodzi. Poza tym są bardziej rozwinięci marketingowo i na tym też zarabiają bardzo dużo (co widać po budżecie). Po co taki Eduardo? Po to, aby pomógł drużynie w zdobyciu mistrzostwa i walce o LM/LE. Czy okaże się dobrym transferem to zobaczymy. Poza tym nikt nie powiedział, że zabierze Niezgodzie miejsce w składzie. Przecież to logiczne, że on i tak by nie grał po 90 minut i dodatkowo teraz testuja 4-3-3 i 4-4-2, wiec nie wiadomo jak będą grać. Nawet gdy się na boisku nie sprawdzi to i tak im ten transfer wyjdzie marketingowo na dobre i nic na tym nie stracą. Już w mediach było widać, że transfer wywołał szum w mediach za granicą a dodatkowo będzie większy zysk z biletów/gadżetów itp.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
13MP 18PP

Legia już dawno sobie odrobiła tego Lewego Bielikiem i Beresiem, z tym że Lech musiał oddać podstawowego zawodnika, a Legia Arsenalowi dała dzieciaka, któremu nie dała zagrać nawet dwóch meczów.

| Odpowiedz
blokuj
_smigol_

Model klubu I filozofia zarządu Lecha są jednak inne od zarządu legi. Niestety nie z pożytkiem dla zdrowia psychicznego własnych kibiców. Nie zgodzę się że Lech potrafi sprzedawać piłkarzy. Po pierwsze trzeba mieć kogo sprzedać, trzeba wychować żeby sprzedać.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.