Wątek dotyczący artykułu

Adam Bielecki: Próba ratowania Tomka oznaczałaby śmierć dla Elisabeth

Adam Bielecki nie ma wątpliwości. Uratowanie Tomasza Mackiewicza było niemożliwe, a podjęcie takiej próby oznaczałoby śmierć dla Elisabeth Revol.

przeczytaj cały artykuł

Marek Wilczek

Bielecki jest nie normalny zdaje pytanie [ Dojdziemy do Tomka i co dalej ] ja ci powiem baranie .jak ona powiedziała ze go przykryła [ otuliła] jeszcze żył nie powiedziała ze nie żyje był na tej wysokości gdzie ona była .ale Bielecki i jego podwładni nie poszli bo myśleli o K2 .Bielecki zdecydował jako kierownik wyprawy ratunkowej i na K2

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
andzik

Nie normalny to jestes Ty Bielecki jest bohaterem. Co dalej? Wejdź tylko na latem Rysy i spróbuj znieść kogoś to zobaczys zo czym mówi Bielecli, oceniaczu z fotela!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kalina Kumarska

Sam jesteś baranem!

Ja ci powiem, baranie: Revol powiedziała, że Tomek był ślepy, ledwie oddychał, nie było z nim kontaktu i z krwawił z ust. To nie było z nadgryzionej wargi, tylko z płuc. Z obrzękiem płuc na tej wysokości przeżyjesz max 3 dni. On już tam był 3 dni. Na dotarcie pomocy - kolejny dzień. Na zejście na dół - 2 lub 3 dni. W sumie - musiałby przeżyć z obrzękiem płuc, na wysokości ponad 7000m 5 dni! Nikomu na świecie jeszcze się to nie udało. Późnej musiałby przeżyć na niższych wysokościach - ok. 6000m, bez pomocy medycznej. To było niemożliwe.
Ja ci powiem, baranie: otulenie utopionego człowieka w NICZYM mu nie pomaga. On się utopił - miał zalane płuca.
Ja ci powiem, baranie: nadchodziło załamanie pogody, które uwięziłoby ich na tej górze na kolejne 4 dni. Bez namiotu, tlenu i żywności - WSZYSCY by zginęli.
Ja ci powiem, baranie: zamiast jednego trupa, byłyby 4 trupy.

Zona Bacy (tego, co gada do baranów).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Pi-lotka

Wszyscy by zginęli, ale za to nasi internetowi znawcy wszystkiego mieliby temat do kolejnych popisów.
Polacy znają się na wszystkim. A najlepsi w tym są ci co d... z domu nie ruszają. Przed erą internetu mogli błysnąć co najwyżej przy wódeczce ze szwagrem, a teraz hoho... cały świat może poczytać ich "mądrości".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
bogdan70

Radzę poczytać wypowiedź Jacka Berbeki o akcji ściągnięcia zwłok swojego brata. Nie wiem jak duza była ekipa, która się tam wybrała. Nie odnaleziono Macieja, ale odnaleziono jego współtowarzysza Tomasza Kowalskiego, którego pochowano 100 metrów od miejsca gdzie leżał. Wiesz ile ekipie zajęło zniesienia ciała 100 metrów w dół? całe 6 godzin!
Teraz sobie wyobraź, nawet gdyby dotarli do Tomka. Jak dwóch alpinistów, bez wyposażenia miało , Tomka sciągnąć przeszło 2000 metrów niżej. Przypominam, że nawet jeśli Tomek jeszcze żył to był nieprzytomny i nic by im nie pomógł w zejściu niżej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
kmz lw

stary chłop, a pieprzy trzy po trzy. doczytaj pan, a dopiero potem sie wypowiadaj, bo robisz pan z siebie ignoranta o poziomie intelektualnym przedszkolaka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
speed_koleina

No nie wiem. Hmmmm, raczej jesteś w błędzie. Wydaje się a nawet można być tego pewnym, że poziom przedszkolaków jest wyższy o kilka poziomów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
speed_koleina

To teraz puść nagranie dźwiękowe i usłyszymy co Bielecki powiedział.
Zanim jednak to zrobisz zaglądnij do słownika, bo nie tylko to co piszesz ale też to jak piszesz jest NIENORMALNE!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.