Wątek dotyczący artykułu

Wojciech Ogonowski: Nagonka której nie ma. Chodzi tylko o zasady (komentarz)

Starty zawodników Fogo Unii w rawickich rezerwach wywołały taką burzę, że postanowiłem raz jeszcze odnieść się do tematu. Nie wszyscy odebrali mój poprzedni komentarz zgodnie z intencją, z jaką go pisałem.

przeczytaj cały artykuł

kibic stali 1

każdy wie że Leszno jest jak Izrael . Robią świństwa i udają , że nie wiedzą o co chodzi . Intencje miałyby takie ,że Rawicz ma zostać uratowany , a juniorzy z Leszna którzy nie mają szans na jazdę w elidze startują w drugiej lidze . Nagle Leszno uznało że do składu rawica będą powoływani zawodnicy z pierwszego zespołu nawet obcokrajowcy . Kilka miesięcy temu Jankowski stwierdził , że zobaczymy kto wygra drugą ligę w domyśle potwierdzając , że włączą się do walki o awans . to jest jawne naplucie innym zespołom w twarz . nagle okazało się , że drużyna na specjalnych warunkach będzie walczyć o awans wspomagana kadrowo i sprzętowo przez zespół eligowy w taki sposób , że zawodnicy z eligi jadą w miarę możliwości w barwach rawicza , kiedy tylko będą mieli wolny termin . Myślałem , że nic mnie w tym sporcie nie zaskoczy , ale się myliłem . Nawet indywidualne regulaminy w tej samej lidze dla poszczególnych zespołów sa mozliwe .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Saddam

No to waść masz słabe źródła, ja od razu wiedziałem, że w składzie Kolejarza będą jeździć wszyscy juniorzy Unii Leszno i Brady Kurtz, bo nikt tego w Lesznie nie ukrywał. Poza tym, jest to zgodne z regulaminem i, uwaga- prezesi pozostałych klubów 2. ligi się na to zgodzili. A teraz udają, że nie wiedzą na co się zgadzali, no dziecinada.

P.S. A do redaktora Ogonowskiego, dla mnie to wciąż nagonka. Jazda emerytów z wyższych lig pokroju Ułamka, Jędrzejaka czy Hancocka jest cacy i podniesie poziom ligi a jazda dwóch utalentowanych juniorów z Leszna to już skandal i oszustwo. Jak nie nazwać tego nagonką, zwłaszcza, że JEST TO ZGODNE Z REGULAMINEM.

P.S.2. Jak to mawiają Rothschildowie: "Psy szczekają, karawana jedzie dalej".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wojciech Ogonowski

Wiem, że to jest zgodne z regulaminem. Tylko, że to jest świeży regulamin, stworzony dopiero po tym jak Unia zasygnalizowała, że chce zgłosić rezerwy do ligi (a może nawet w momencie, kiedy już je zgłosiła, nie pamiętam). Różnica polega na tym, że Hancocka, Ułamka, czy Jędrzejaka teoretycznie zakontraktować może każdy klub. A wystawić do składu nawet trzech zawodników jeżdżących na co dzień w PGE Ekstralidze może już tylko jeden zespół. I to właśnie to nie jest sprawiedliwe i dlatego krytykuję ten zapis. PS. To nie prawda, że pozostałe kluby 2. ligi zgodziły się na taki regulamin drużyny rezerwowej. Tego nikt z nimi nie konsultował.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|2)
blokuj
--.night.--

1.Worrall
2.Smith
3.Worrall
4.Picz
5.Balinksi
6.Trofimow
7.Szlauderbach

Panie Wojciechu moze sie Pan dowiedziec za ktorych zaowndikow w meczu bedzie placic Raiwcz a za ktorych Leszno jak taki sklad wystawia?
bo w lesznie i rawiczu zamilkli jakos xd
a to jest kluczowe pytanie dla calej operacji o nazwie HYBRYDA LESZNO

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
HDZapora

Zadajesz któryś raz to samo pytanie.
Nie wiem jak Ty , ale ja po pierwszym braku odpowiedzi, no może po drugim zorientowałbym się ,że ani Piotr Rusiecki, ani Andrzej Kuźbicki nie mają tutaj oficjalnego konta i nie mogą Ci odpowiedzieć. Poza tym nawet gdyby mieli to z jakiej racji mieliby to robić
Proponuję jednak zwrócić się z tym pytaniem pisemnie bezpośrednio do KSUL , moze Ci odpowiedzą mimo iż ta informacja nie podlega pod publikację w BIP

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
--.night.--

zwrocilem sie i do rawicza i do was
i milczenie a wiesz czemu?
bo odpowiedz pokazalby ze zadnej fuzji nie muislaby bcy zeby rawicz jechal NA TYCH SAMYCH WARUNKACH FINANSOWYCH CO TERAZ SA XD

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
HDZapora

W pierwszej kolejności postaram się sprawdzić, co nie powinno być trudne, czy pismo z takim zapytaniem wpłynęło do KSUL.
Natomiast nawet gdyby okazało się ,że pismo z takim zapytaniem wpłynęło , to podaj choć jeden argument, który zobowiązywałby KSUL do odpowiedzi Tobie na to pytanie.
Natomiast , sorry , ale do drugiej części Twojego postu nie mogę się ustosunkować, bo trudno ją zrozumieć. Napisz to zdanie jeszcze raz na spokojnie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Komentarz usunięty
HDZapora

Jak pisałem, nie było to trudne, swoimi ścieżkami sprawdziłem czy w rejestrze korespondencji KSUL zapisano w tym roku wpływ pisma od osoby o imieniu Przemysław.
Żaden Przemysław nie napisał w tym roku żadnego pisma do KSUL.
Co zaś d Twojego kilkakrotnie ponawianego pytanie, kto będzie i jak płacił za wymieniony w pytaniu skład, mogę Ci odpowiedzieć. Płatnikiem będzie KSUL, jako że KSUL wystawia drużynę do rozgrywek. Oczywiści Kolejarz Rawicz zyskał jakieś środki ( zbyt małe na samodzielne wystartowanie w lidze), ale w ramach fuzji środki te przekazał lub będzie przekazywał do KSUL. Minus oczywiście kwotę niezbędną do poza ligowego funkcjonowania KS Kolejarz Rawicz . Oczywiście niky mi o tym nie powiedział, ale to wynika z konsekwencji fuzji. Każdej fuzji w obszarze podmiotów prawnych

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
omniscient

Czyli jednym zdaniem - fuzja była, za drugą drużynę płaci Unia i tak jak w innych dyscyplinach wszyscy zawodnicy pierwszej drużyny powinni mieć prawo startu w drugiej drużynie. Ogonowski napisz o tym kolejny artykuł najlepiej z dodatkiem wywiadu z Rusieckim. Albo Wachowski bo jest bliżej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
-ROMAN-

Żaden Przemysław nie napisał w tym roku żadnego pisma do KSUL
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No popatrz, dlaczego mnie to nie dziwi?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Cysio

Pierwotnie pod koniec października w regulaminie pojawiły się takie zapisy:
"Art. 786.*
1. Do rozgrywek DM II Ligi dopuszcza się drugie (rezerwowe) drużyny klubów Ekstraligi.
2. Warunkiem zgłoszenia drugiej drużyny jest posiadanie przez klub licencji o której mowa w art. 701.
3. Druga drużyna może być zgłoszona do rozgrywek nie później niż 7 dni od uzyskania licencji.
4. Druga drużyna nie ma prawa awansu do ligi, w której występuje pierwsza drużyna.
Art. 787.*
1. Kluby mające drużyny w dwóch ligach, muszą do dnia 1 marca przedstawić do zatwierdzenia przez GKSŻ składy osobowe obu swych drużyn,
2. Członkowie kadry narodowej seniorów i juniorów nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej.
3. Tylko zawodnicy drugiej drużyny klubowej (niższej ligi) mają prawo startu w drużynie wyższej ligi, z tym jednak, że jeżeli zawodnik drugiej drużyny będzie w składzie pierwszej drużyny 4 razy, staje się automatycznie następnym zawodnikiem pierwszej drużyny i traci prawo do startu w niższej lidze.

.
* GKSŻ zastrzega możliwość zmiany treści artykułu do dnia 15 listopada"
.
a następnie po protestach Rusieckiego(oświadczenie o którym pisaliście 31.X w artykule "Regulaminy blokują Fogo Unię i Kolejarza. Fuzja klubów jeszcze nie teraz"), ten wytłuszczony zapis został zmieniony(zmiana miała miejsce około 14.XI) na:
.
"2. Zawodnik, bez względu na obywatelstwo, do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 23 rok życia ma prawo startu bez ograniczeń zarówno w pierwszej, jak i w drugiej drużynie klubu.
3. Członkowie kadry narodowej juniorów 2017 nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Sebol

Opole jedynie było nieprzechylne temu zapisowi. W tej kwestii wypowiadał się p. Piotr Żyto - wywiad w tygodniu żużlowym. Druga kwestia ten zapis był oficjalnie przedstawiony 13,14 listopada - i nie było informacji negatywnych z ośrodków drugoligowych. Także prześledzmy ten sezon a o plusach i minusach możemy podyskutować po sezonie. Nie krytykujmy od razu coś czego nie sprobowaliśmy - nie tędy droga.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Feldkurat Katz

Hancocka czy Ułamka każdy klub 2-ligowy może zakontraktować, to tylko kwestia wyboru i kasy. Natomiast tylko Rawicz może korzystać bez ograniczeń z e-ligowego Kurtza plus dwóch e-ligowych juniorów-kadrowiczów. To jest zgodne z regulaminem, ale regulamin jest do d**y. Na dodatek tych wszystkich gości Rawicz może wykorzystać w fazie PO, co może wypaczyć ostateczne wyniki 2 PLŻ i/lub wynik barażu o wejście do 1 PLŻ.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.