Wątek dotyczący artykułu

Wojciech Ogonowski: Nagonka której nie ma. Chodzi tylko o zasady (komentarz)

Starty zawodników Fogo Unii w rawickich rezerwach wywołały taką burzę, że postanowiłem raz jeszcze odnieść się do tematu. Nie wszyscy odebrali mój poprzedni komentarz zgodnie z intencją, z jaką go pisałem.

przeczytaj cały artykuł

No Pasaran

Zgodzić się mogę jedynie z tym , że zasady musza być równe dla wszystkich, no i są, Przecież każdy inny klub z ekstraligi może zaopiekować się upadającym ośrodkiem i stworzyć podobną fuzję. Po pierwsze aby ten upadający ośrodek odbudować, a po drugie , aby móc szkolić swoich juniorów, tak by nie musieli objeżdżac się na torach szwecji czy anglii, ale pod bokiem...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

No to ja proponuję dodać do regulaminu zapis, że kluby z kujawsko-pomorskiego mogą raz w meczu niezależnie od wyniku skorzystać z Jokera. I nadal regulamin będzie równy dla Wszystkich, bo przecież każdy klub może się przenieść do kujawsko-pomorskiego ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-MARECZEK-

Ale w Twoim przykładzie inne kluby zaprotestują. W przypadku Rawicza nie było protestu, wręcz przeciwnie - aprobata i akceptacja. A teraz płacz. Bo okazało się że Skóra odszedł do Falubazu i Kolejarz chce tą dziurę łatać Smektałą/Kuberą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Cysio

Protestów nie było, bo początkowo kadrowicze mieli zakaz jazdy w drugiej drużynie. W połowie listopada zmieniono regulamin bez konsultacji z innymi klubami pod dyktando Leszna, ale wówczas osłodzono to bajeczką:
"W teorii regulamin pozwala na to, by występowali tam także Dominik Kubera, Bartosz Smektała i Brady Kurtz. W Rawiczu mówią jednak, że jest to rozwiązanie, z którego będą korzystać raczej sporadycznie. - To są zawodnicy przeznaczeni na Ekstraligę. Być może pojawią się u nas w pojedynczych meczach, ale to zależy już od ustaleń z Unią i od naszego sztabu szkoleniowego. Bardziej chodzi nam jednak o to by dawać szansę takim zawodnikom jak Picz, Trofimow czy Szlauderbach. Wygrywanie jest ważne, ale to nie jedyny cel, jaki ma nam przyświecać - tłumaczy prezes Andrzej Kuźbicki." - 16 listopada.
A teraz okazuje się że to była tylko ściema:
"Dominik i Bartosz chcą jeździć u nas możliwie jak najczęściej, ale ostateczne słowo w tej kwestii ma trener - tłumaczy nam członek klubowego zarządu, Marcin Dopierała." - 30 stycznia.
No i poczuli się nabici w butelkę. Tak to bywa jak się wierzy w bajki, zamiast od początku zażądać twardych zapisów w regulaminie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
-MARECZEK-

Doprecyzujmy - owszem zmieniono regulamin i kadrowicze mogą jechać w 2giej drużynie ale tylko z numerów 1-5, 9-13. Oprócz tego wprowadzono zapis że kadrowicze będą mogli startować w innych drużynach - 2-ligowych jako gość - ale wyłączono z tego przepisu Rawicz (więc jakiś balans tutaj jest). Poza tym nie uważasz że okoliczności z listopada i z lutego są inne? Kuźbicki w listopadzie nie wiedział że straci najlepszego zawodnika sezonu 2017 i teraz tą dziurę trzeba jakoś załatać. Natomiast dziwi mnie ta burza teraz, jakaś taka z opóźnionym zapłonem, bo te płacze powinny być z co najmniej 2 miesiące wcześniej kiedy to ogłoszono regulamin.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Cysio

Zgoda, tyle że pozostałe zespoły będą mogły w meczu wstawić 1 gościa z Ekstra, a Rawicz 3. A to diametralnie zmienia sytuację.
I oczywiście masz rację, że te protesty są spóźnione o ponad 2 miesiące. Pisałem zresztą o tym we wpisie poniżej, na który odpowiedziałeś.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
HDZapora

Rawicz nie będzie wstawiał do składu żadnego gościa.
Widzę ,że cały czas u pseudo dziennikarzy ( to nie dziwota) , ale o dziwo u Ciebie również pokutuje nie zrozumienie istoty fuzji w przestrzeni publicznej ( bez wzgledu na dziedzinę życia)
Pisze sie o ewentualnych startach Smyka i Kubery jako o babolu regulaminowym. Fakt jest to babol, ale wbrew temu co sie tutaj wypisuje zarówno w artykułach jak i w komentarzach pod nimi, ów babol polega na zakazie startów pozostałych zawodników Unii I , a nie na dopuszczeniu Kubery, Smyka ,czy też Kurtza. Zespół z Rawicza traktuje się jako oddzielny od KSUL podmiot, a przecież fuzja to wyklucza. Oddzielnym podmiotem jest Kolejarz Rawicz.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Skoro się już "czepiasz" słówek, to się zrewanżuję :) Jaka fuzja ? Jak miałbym zrozumieć istotę czegoś, co nie zaistniało ? ;P
A tak na poważnie, to wisi mi to co się dzieje w PLŻ2. W tej dyskusji raczej występuję z pozycji niezaangażowanego obserwatora, a nie kibica. I nie, nie kupuję tego co piszą poszczególni dziennikarze. To dla mnie tylko źródło informacji, które następnie sam obrabiam w mojej głowie i wyciągam własne wnioski. Czasem pokrywające się z opinią jednego czy drugiego, a czasem nie.
Moim zdaniem wbrew temu co napisałeś sytuacja wcale nie jest taka prosta ani czarno-biała. A ponieważ czuję się wywołany do tablicy, to chyba rozwinę to na blogu. A winą za jego popełnienie obarczę Ciebie ;)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
HDZapora

I w ten oto sposób mam zaszczyt stać się przyczynkiem do tekstu , którego następstwem będzie mam nadzieję merytoryczna dyskusja
p.s. O powstaniu bloga prosze mnie powiadomić:D

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Szefie, melduję wykonanie zadania :)
Linka nie podam, bo już raz to zrobiłem i post zniknął po 3 minutach :/

| Odpowiedz
blokuj
omniscient

Dla mnie to co napisał Konrad conieco zmieniło w ocenie sytuacji. Wcześniej uważałem że Unia walczyła o jak największy profit dla siebie i dlatego Smyk, Kubera i Kurtz mogą jeździć w Rawiczu. Teraz zdaję sobie sprawę że Unia walczyła żeby jak najmniej stracić. Jazda zawodników u-23 było widocznie takim minimum na które Unia mogła się zgodzić. A powinno być jak w innych dyscyplinach czyli pełna możliwość rotacji. Woralle do ekstraligi a Hampel do Rawicza. Taki przykład.

| Odpowiedz
blokuj
viva UL

Jak ma się do tego kosmiczna teoria,że "fuzja" jest tylko po to,żeby U-23 nie pakowali się po trzech biegach do swoich Nysek i Żuków?
Po to tyle trudu,po to oddanie części środków od swojego sponsora,po to remont stadionu w Rawiczu i wreszcie po to wzięcie na garnuszek połowy drużyny Niedźwiadków.
Nobel z ekonomii i zarządzania - w rzeczy samej.
P.S.Były ostatnio jakieś wybuchy na Marsie?

| Odpowiedz
blokuj
omniscient

No widzisz. Tak się utarło że mimo iż była fuzja to Unię Kolejarza należy traktować jak inny podmiot bo FOGO Unia będzie miała za dobrze. Co jest cynizmem. A co do juniorów to naprawdę ciekaw jestem kto oprócz Pludry i Picza wystąpi w jakiejkolwiek lidze z tych co niedawno zdali licencję.

| Odpowiedz
blokuj
viva UL

Ty wiesz,ja wiem,wszyscy wiedzą.
Nie wszyscy potrafią się z tym pogodzić.
A fachury redachtury czytają komentarze i wydalają kolejne "dzieła".
I się kręci panie ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.