Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: Monster Energy FIM Speedway of Nations we Wrocławiu! Sprzedaż biletów ruszy w kwietniu

Wielki żużel wraca na Nowy Olimpijski. Przez dwa dni - 8 i 9 czerwca 2018 roku - Wrocław będzie stolicą światowego speedway'a. Na domowym obiekcie Betard Sparty odbędzie się rywalizacja najlepszych na świecie narodowych par żużlowych.

przeczytaj cały artykuł


ADASOS

Jeżeli MŚ par będą zamiast DPŚ to jest to "gwóżdż " do trumny speedwaya.
Miało być przemiennie, co drugi rok, wówczas byłoby w miarę ok.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Stay Strong Grisza

Dlaczego nie? Większym gwoździem jest kontynuacja DPŚ który jest wstydem dla speedwaya i pokazywanie tego w tv to antyreklama dyscypliny. Jak się ma bajzel to się zamyka w szafie a nie pokazuje gościom. MŚP mają piękną historię i to zawsze były lepsze zawody niż DMŚ. Nawet w latach świetności żużla, które już nie wrócą, zawsze zawody par będą stać na wyższym poziomie niż czwórek-piątek, to logiczne. W dodatku pary miały świetną, niepowtarzalną formułę, jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą w historii żużla. Co prawda finalna formuła SWC też jest fantastyczna w teorii i mogłaby dawać wielkie emocje, ale nie przystoi w ogóle do obecnych czasów, czyli w skrócie za słaby sport żeby wykorzystać taki system. W dużo mniejszej mierze dotyczy to też SGP który też dorobił się naprawdę wartościowej formuły i szczęśliwie jest ona utrwalana, buduje tradycję. Pary co drugi sezon to dobry pomysł. A w latach przerwy - tu bym się zastanowił - czy warto coś wrzucić. Może i tak ale raczej nic na kształt SWC bo z tego nic się nie da wyrzeźbić za moment pojawią się znowu pytania o sens istnienia. Z jednej strony jest przesyt imprezami, z drugiej nie są to imprezy wiele warte. Powrót par jest mocno spóźniony. Gdyby rozgrywać je nieprzerwanie od Poznania, jestem pewny że byłoby sporo naprawdę udanych roczników, chociaż szanse na to teraz są coraz mniejsze. Dla wymogów finału potrzeba 7 profesjonalnych par wg tradycyjnej tabeli, ale po prawdzie to wystarczy 6 par i każdy odjedzie tradycyjne 5 biegów. Pewnie z czasem będzie trzeba obciąć to do tylu niestety. Chciałbym jednak by zachowano i tradycyjną tabelę i punktację bez czwórek które też bywały ale są nieczytelne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.