Wątek dotyczący artykułu

ATP Rotterdam: Roger Federer poznał rywali na drodze w kierunku powrotu na tron. Łukasz Kubot spróbuje sił w singlu

Roger Federer został najwyżej rozstawionym tenisistą rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie, który będzie rozgrywany na kortach twardych w hali. W kwalifikacjach singla swoich sił spróbuje Łukasz Kubot.

przeczytaj cały artykuł

diatlow

Jestem przekonany że w poniedziałek 19 lutego,Maestro poprawi swój rekord 302 tygodni spędzonych w fotelu lidera rankingu ATP i w końcu będzie właściwy człowiek na właściwym miejscu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ameo 10

Jako fan Rogera powinienem opowiedzieć się po jego stronie,ale jestem za tym aby Rafa na tronie jeszcze trochę posiedział.Jak na TEJ klasy zawodnika i tyle lat na topie był tam stosunkowo krótko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
diatlow

Tak właśnie myślę droga Sylwio,możesz oczywiście mieć inne zdanie na ten temat i nic mi do tego,ja piszę co myślę bez owijania w bawełnę i mam gdzieś ewentualną krytykę

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Sylwia.

Jest różnica między wyrażeniem swojego zdania a gadaniem głupot krzywdzacych zawodnika. Niegodnym liderem może być ktoś kto nie wygrał szlema a nie zawodnik, który ma 14 tytułów jeśli dobrze liczę, jest mega utytułowany na każdym szczeblu, wygrał prawie wwszystko co się da w tenisie, ciągle poprawia te liczby i kto wie, jakby nie tyle urazów to mógłby mieć ich więcej. A mówienie ze tylko Federer jest godnym fotela lidera jest głupie i niesprawiedliwe. Nadal zasługuje na tego lidera tak samo, jest jednym z najwybitniejszych w historii tego sportu także schowaj te swoje wielkie love do szuflady i zdejmij różowe okulary a jak już się wypowiadasz to napisz coś mądrego a nie jakieś brednie niesprawiedliwe dla zawodnika. Nie jestem jakimś kibicem Hiszpana ale to jak wybitnym jest zawodnikiem zasługuje na szacunek i uznanie i komu jak komu ale jego liderowanie nie podlega dyskusji. Można sobie uważać ze Federer jest większym i bardziej żałuję na ten fotel lidera ale pisanie ze tylko on na to zasługuje jest jawną głupotą i umniejszaniem sukcesów Nadala, tak samo na ten fotel zasługuje Djokovic choćby, każdy zawodnik z tyloma tytułami jest gody tego fotela. Koniec pieśni.

| Odpowiedz
blokuj
diatlow

Nadal wygrał nawet więcej bo 16 szlemów...Dobrze,masz rację że przegiąłem,mam świadomość że Hiszpan też sporo wygrał,lecz i tak myślę że w tej chwili przodownictwo w rankingu bardziej należy się Federerowi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Sylwia.

W sporcie nie ma czegoś takiego, że komuś się coś należy, trzeba to sobie wygrać/zdobyć. Nic nie daje się za zasługi. Jeśli ktoś jest liderem to widocznie na to zasłużył grą, tytułami czy innymi czynnikami. W przypadku Hiszpana zasluzyl bo grał świetnie i wygrywał ważne turnieje i cieszę się że to on jest na tym miejscu, chociaż tu był lepszy od Federera, którym wszyscy się podniecają i jakby mogli to zrobiliby pod siebie z wrażenia. Konkurencja jest tak słaba że Federer z palcem w dupie sobie wygrywa. Połowa czołówki poza rozgrywkami to Federer nie ma z kim przegrać, jedyny Nadal się mu stawiał w ubiegłym roku i jak był zdrowy to dobrze mu szło. A w Australii zdrowie odmówiło posłuszeństwa to i nie było Szwajcarowi z kim przegrać. A i tak męczył się z lekko drewnianym Ciliciem. Ja nie będę jak wszyscy się rozpływać nad nim bo nie robi to na mnie wrażenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
diatlow

Przodownictwo w rankingu Hiszpan zawdzięcza przede wszystkim większej liczbie rozegranych turniejów.Przypomnę że Federer odpuścił cały sezon na nawierzchni ziemnej w skład której wlicza się 1 Wielki Szlem i 3 turnieje rangi Masters 1000,a więc jest do zdobycia mnóstwo punktów.Poza tym fakt że Federer w wieku niemal 37 lat jest w stanie grać na takim poziomie zasługuje na wielkie uznanie i zachwyty nad jego osobą są jak najbardziej uzasadnione.Nadal w wieku szwajcara,czyli za jakieś 5 lat,będzie prawdopodobnie wrakiem tenisisty,zapłaci cenę za swój siłowy tenis.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Sylwia.

No tak bo przecież Federer był zbyt zmęczony by pofatygować się do gry na ziemi, ba nawet Paryż olał (2 razy FO i Bercy). Co ciekawe to nawierzchnia twarda daje się we znaki tenisistom i powoduje masę urazów, ziemia jest najbezpieczniejsza a i tak Federer miał to w nosie i olał kibiców w Paryżu. No a w tym roku jest chyba młodszy i nagle zamiast selektywnie wybierać turnieje jedzie do Rotterdamu ( na hard, gdzie characze organizm niemiłosiernie) a potem nagle sobie przypomni że jest ziemia i znów uda się na odpoczynek bo przecież Rotterdam ważniejszy od Mastersow i Szlema? Czy nagle nie będzie potrzebował selekcji i będzie grał jak leci ? A co za tym idzie zaprzeczy sam sobie i temu co robil w zeszłym roku... Ciekawe... Hipokryzja pełną gębą nie ma co. Jak widać kiedy fotel lidera w zasięgu to nagle cały misterny plan oszczędzania i grania tylko tam gdzie trzeba pójdzie do kosza. Slabooo to wygląda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
diatlow

Droga Sylwio,Roger Federer ma już niemal 37 lat na karku i oczywistym jest fakt, że nie jest już w stanie grać w tylu turniejach co jeszcze 10 lat temu i musi rozważnie planować starty.Nie wiem czemu, cały czas sączysz swój jad przeciwko tak wielkiej postaci światowego tenisa.Poza tym Federer, na początku 2016 roku, zaraz po Australian Open doznał kontuzji kolana,przez którą musiał pauzować przez pól roku i w przypadku której, większe ryzyko odnowienia występuje na kortach ziemnych,więc uzasadnionym wydaje się fakt braku gry na tych nawierzchniach.

| Odpowiedz
blokuj
Sylwia.

Nie muszę jak ta owca iść za stadem i go uwielbiać jak wszyscy tu. Nie lubię go i jego dwulicowości. W przeciwieństwie do wielu ludzi ja widzę jego dwie twarze, wszyscy oceniają go jako wielkiego dżentelmena a wiele razy zdarzało się że zachowywał się beznadziejnie na korcie. Choćby we French Open mówiąc na cały regulator by się ludzie zamknęli a przecież on ma taką klasę. A jakoś nikt o tym nie wspomina. A innym się wytyka co chwilę jacy to chamscy są. A poza tym każdy kto choć trochę grał w tenisa wie że korty ziemne są najlepszą nawierzchnia do powrotów po kontuzjach. Przykład Nadala jest tu idealny, notorycznie miał problemy z kolanami i zawsze wracał na ziemię by ich nie obciążać bo hard obciąża je najbardziej. Chyba Nadal wie lepiej od ciebie bo jest zawodowym tenisistą. A co do startów to nikt nie każe mu grać gdzie popadnie po Miami jest jakiś miesiąc albo i więcej do French Open więc nie gadaj głupot że on biedny nie mógł zagrać choćby w tym turnieju bo chyba odpoczynek jest bardzo długi. To są tylko o jego wymówki,.które tacy jak ty łykają jak pelikany.

| Odpowiedz
blokuj
diatlow

Witaj Sylwio.To prawda że Rogerowi Federerowi czasem puściły nerwy na korcie,ale on też jest tylko człowiekiem i jak każdemu mogą mu się przydarzyć chwile słabości,ciekawe czy ty jesteś takim ideałem i zawsze postępujesz tak jak należy.Wspomniany przez ciebie, irytujący hiszpanik Nadal też ma swoje na sumieniu.Wystarczy wspomnieć permanentne przekraczanie czasu między punktami, co towarzyszyło całej jego karierze.Zastanawia mnie skąd w tobie tyle jadu w stosunku do legendy tenisa,która ku twemu niezadowoleniu zmierza po kolejne 98 trofeum,a tacy jak ty jego przeciwnicy mogą tylko lamentować i pisać żałosne komentarze!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.