Wątek dotyczący artykułu

Pjongczang 2018. Adam Małysz uderza w organizatorów: Nie może tak być!

Warunki atmosferyczne nie sprzyjały organizatorom podczas konkursu na normalnej skoczni w Pjongczangu. Wszystko przedłużało się w nieskończoność, a na szali było zdrowie zawodników.

przeczytaj cały artykuł


Zaba

Ile punktów odjęto Kubackiemu za wiatr? 3,6? Bo Johansson miał w pierwszej serii -5,0 i jakoś potrafił wyciągnąć z tego 10 miejsce co w konsekwencji dało mu medal. Może więc skok Kubackiego wcale nie był taki fantastyczny? Sport raz po raz uczy pokory i tak też było dzisiaj. Szkoda Stocha i Huli, bo oni są najmniej winni ale karma dopadła wszystkich tych oficjeli, między innymi Małysza, który odkąd został tym całym koordynatorem to zaczęło mu lekko odbijać. I piszę to ze smutkiem jako wielki fan Adama, który wstawał nawet na nocne konkursy w Japonii kiedy on skakał. Ale teksty o tym, że jak Stoch tylko przestanie spóźniać na progu to wygra 50 konkursów pod rząd, bo obecnie nie ma dla niego rywala, czy stwierdzenia że podczas Turnieju Czterech Skoczni to on skakał zaledwie na 80% swoich możliwości zakrawały na kpinę. Teraz oczywiście zacznie się wszystko zwalać na warunki i loterię. Jakoś po pierwszej serii nikomu ta loteria nie przeszkadzała. Inna sprawa, że Hula miał najwięcej odjętych punktów za wiatr spośród zawodników z pierwszej 5 więc on chyba trafił nie najgorzej? Ale oczywiście o tym szanowni eksperci nawet się nie zająkną. Naprawdę na drugi raz przydałoby się trochę więcej pokory.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Alex Skoczek

Słuchaj mądralo... powiedz to temu Sedlakowi, co zapala światełko i powiedz to Freitagowi, któremu błędna decyzja jury odebrała jakiekolwiek szanse na walkę o medal w MŚ w lotach. I zanim zaczniesz pierniczyć o pokorze rusz głową i poczytaj jak to całe jury się POMYLIŁO na MŚ we Włoszech, gdy na skutek złego liczenia punktów wylądowaliśmy poza podium a potem- dzięki Morgensternowi i jego szybkiej reakcji- jednak dostaliśmy brąz! Jury nie zawsze jest sprawiedliwe ale przede wszystkim moment wyboru pozwolenia na oddanie skoku często jest w ogóle pomylony! Więc nie chrzań o pokorze, bo to dzisiaj była zbyt wielka jak na IO LOTERIA! Pomyślałeś mądralo jak to jest, że ktoś, kto oddaje od dawna same dobre skoki nagle się - JAKO JEDYNY z najlepszych- nie kwalifikuje do finałowej rundy? Wziąłeś pod uwagę jakim cudem na małej skoczni różnice w skokach zamiast ok. 5-6m pomiędzy najlepszymi nagle rosną do kilkunastu metrów??? Bo organizator na chama chciał przeprowadzić zawody! Ale alpejczykom to można jednak zmienić dzień zjazdu czy SG jak mocno wieje??? Co, oni są lepsi, ważniejsi??? Jeden podmuch w skokach to większe zagrożenie w locie niż dla alpejczyka jadącego po ziemi. Weź to pod uwagę chłopie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zaba

Freitagowi błędna decyzja jury odebrała jakiekolwiek szanse na medal w MŚwL? To kto tam zdobył brąz bo chyba oglądaliśmy inne zawody? A wracanie do drużynówki w Predazzo to jakiś absurd - co ma piernik do wiatraka?
Natomiast co do loterii. Loteria jest nieodzowną częścią skoków narciarskich i jak ktoś nie potrafi tego zaakceptować to powinien sobie wybrać inną dyscyplinę do kibicowania. 46 lat temu dzięki loterii przeciętny skoczek z Polski zdobył złoto w konkursie indywidualnym na igrzyskach w Sapporo. Tak bywa. Kubacki nie awansował do drugiej serii bo kompletnie nie poradził sobie w warunkach w których skakał. Johansson skakał jednak w podobnych i dał sobie radę. Tak się podśmiewano z Norwegów, że radzą sobie tylko jak mają huragan pod narty, a tu proszę - niespodzianka.
Natomiast z tymi różnicami to w ogóle popłynąłeś. Nie wiem chłopie od kiedy ty się interesujesz skokami narciarskimi, ale wyobraź sobie, że ta skocznia jest jedną z największych skoczni normalnych jakie istnieją, więc siłą rzeczy różnice pomiędzy zawodnikami będą tam większe niż np. w takim Lahti. Wystarczy zresztą spojrzeć na próbę przedolimpijską: 1.Kot 2.Kraft ze stratą 4,0 3.Wellinger ze stratą... 15,4 6.Stoch ze stratą 24,5 a 10.Johansson ze stratą 31,6. To były jeszcze większe różnice niż dzisiaj. No ale po co sprawdzać takie rzeczy, lepiej się rozsiąść przed kompem i bezpodstawnie wrzeszczeć, że naszych oszukali, że mafia, loteria i tak dalej. Standard...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zaba

Możesz mnie nazywać jak chcesz - określenia formułowane przez lokalnego szowinistę, który jest na tyle ograniczony, że nie potrafi spojrzeć na sport szerzej niż przez pryzmat jednego kraju, nie są w stanie mnie obrazić ; ]

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.