Wątek dotyczący artykułu

Pakistańczycy pójdą po Tomasza Mackiewicza

Pakistańscy ratownicy planują wyprawę na Nanga Parbat. Ma ona na celu odnalezienie polskiego himalaisty, Tomasza Mackiewicza.

przeczytaj cały artykuł

MR.BEN

Skoro mogą iść Pakistańczycy,to niby dlaczego nasi nie ruszyli dupska,bo co sława zdobycia K2 zimą ważniejsza?!Polska wyprawa Narodowa ,a zostawia rodaka w górach,nie pojęte dla mnie!Teraz jak już zmarnowali masę kasy i wiedzą że z ataku na K2 nic nie będzie niech idą po Tomka,bo zaraz się okaże,że trzeba będzie słać podziękowania do Pakistanu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|13)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
sidomen

Nie jestem zwolennikiem zdobywania gór,uważam to za bezsensowne,ludzi którzy to robią nie podziwiam,wręcz uważam ich za lekko stukniętych. Przeczytałem jednak trochę o Mackiewiczu(przed tragedią nie wiedziałem ,że istnieje),no i fakt ,że potrafił dążyć do celu,był uparty i coś w tych górach znalazł... jednak kiedyś czytałem o zdobywaniu szczytów(przypadkowo o tym,bo książka była o żołnierzu SAS i jego misjach,ale także zdobył K2),no i dowiedziałem się ,że wchodząc na ośmiotysięcznik robi się to w specyficzny sposób,tzn powyżej już jakiejś wysokości oni muszą wchodzić na pewną wysokość ,a po chwili z niej schodzić dużo niżej,aby się aklimatyzować,tam rozbijają obóz i nocują. Następnego dnia wchodzą jeszcze wyżej i znów schodzą w miejsce gdzie poprzedniego dnia byli najwyżej,znów obóz i tak w kółko. Schodzenie również odbywa się w podobny sposób,tylko na odwrót. Zatem mówienie hop pakujcie się i idźcie to po prostu twoja niewiedza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MR.BEN

Czytaj ze zrozumieniem,chodzi mi o ekipę spod K2,oni nie musza się przygotowywać w żaden sposób,po prostu zamiast tam bezczynnie siedzieć zrobili by coś dla innych.Co do sztuki wspinania się to opisujesz tzw.styl oblężniczy,a nie alpejski który zastosował Mickiewicz styl alpejski bez aklimatyzacji,tym bardziej ,że szli bez tlenu!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|7)
blokuj
MR.BEN

Powtarzam słowa znawców takich jak ty,że niby Mackiewicz z Revol nie potrzebowali aklimatyzacji bo stosowali styl alpejski,zdecydujcie się znawcy!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
kmz lw

Sprawdź fachuro co to jest styl alpejski, a dopiero potem się wypowiadaj, bo z każdym tekstem tylko się pogrążasz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Allez

Rozczulajace sa zwlaszcza takie uzasadnienia najciezszych zarzutow, jak u tego usera: "ta baba ma nieciekawy wyraz twarzy, źle jej z oczu patrzy "...
- gorzej, ze pojawilo sie ich calkiem sporo w polskim necie a nawet i tu ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.