Wątek dotyczący artykułu

Dlaczego po Denisa Urubkę nie przyleciał helikopter? Rzecznik wyprawy wyjaśnia

Na własnych nogach Denis Urubko musi pokonać stukilometrową drogę powrotną z bazy do Askole. Dlaczego nie zabrał go zatem helikopter, tak jak wcześniej Rafała Fronię? - Nie było powodów medycznych - wyjaśnił dla WP SportoweFakty Michał Leksiński.

przeczytaj cały artykuł

Jan Nowak-Kowalski

Jak dla mnie wstyd i żenada żeby nie można było zapewnić koledze głupiego transportu śmigłowcem, ale na tej wyprawie nic mnie już nie zdziwi, skoro nie potrafiono tak zorganizować akcji ratunkowej żeby chociaż spróbować pomóc Polakowi to co oni będą się jakimś Rosjaninem przejmowali, co tam 100km lodowcem, może wpadnie do jakiejś szczeliny i będzie spokój albo po drodze Talibowie go zlikwidują. Denis chłopie Ty nawet nie wiesz jakie Ty miałeś szczęście żeś nie dotarł w pobliże wierzchołka bo jakbyś dotarł to wiesz, para dyżurna naszych F-16 już czekała, Brzoza-Maciarewicz wysłałby jak nic żeby Cię stamtąd zestrzelili bo przecież w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę na szczyt nie może wejść Rosjanin, każdy tylko nie Rosjanin! Tak właśnie kończą się wyprawy ku czci, upamiętniające itp. oraz wszelkie inne napompowane ideologią, z których robi się medialny cyrk, proponuję obejrzeć sobie "Krzyk kamienia" Herzog'a - po części o tym też traktuje. Naszym życzę bezpiecznego powrotu do domu, fajna wycieczka to była, ale żeby zdobyć K2 zimą potrzeba kogoś tak zdeterminowanego jak Mackiewicz w kwestii Nanga Parbat, a jednocześnie z takimi umiejętnościami i siłą jak Urubko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tom.

Trochę liczyłem na to, że Urubko odrzucił propozycję transportu śmigłowcem, ale po tym oficjalnym oświadczeniu widzę, że nie doceniłem "biurokracji" tej wyprawy. Ręce opadają...Najpierw odcinanie netu, potem wysyłanie przez lodowiec.... Żenada...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.