Wątek dotyczący artykułu

Simone Moro skrytykował Denisa Urubkę. Zarzucił mu brak szacunku dla Polaków

Denis Urubko zrezygnował z udziału w narodowej wyprawie na K2, gdyż jego zdaniem zima skończyła się 28 lutego. - Podważanie marcowych wejść jako zimowe jest bardzo głupie - powiedział włoski alpinista Simone Moro, który doskonale zna Urubkę.

przeczytaj cały artykuł

speed_koleina

Panie Heniu ja tak dla żartów mu napisałem :), ale powiem Panu, że wróciłbym chętnie do czasów gdy możliwością było zrobić sobie wagary na 21 marca albo jeszcze wcześniej gdy Marzannę wrzucało się na rzekę :)

PS. Pory roku różnią się w zależności od tego czy rozpatrujemy je jako: astronomiczne czy meteorologiczne.
Tylko jest jedno ale!
Meteorologiczne spojrzenie na temat ma oddźwięk taki, że od wczoraj mamy wiosnę, a za oknem w PL mamy -16 -18 stopni C.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Henryk

A więc "szanujmy wspomnienia",a nawiasem mówiąc my w Winnym Grodzie też dorobiliśmy się ostatnio rzeki Odry, za prezydentury Jaśnie Pana Kubickiego, ale nie odważył bym się tam topić naszych Dziewczyn.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speed_koleina

Wiem Henryku, teraz Zielona Góra to nie tylko sam szczyt Wału Zielonogórskiego ale też zadrzewione tarasy kemowe i dolina Odry, a pola między "obsiane truskawkami" tudzież latem pełne słoneczników :).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Henryk

Wasz Gorzów też może poszerzyć terytoria i oprzeć swoje granicę aż o Odrę, gdzie Kostrzyn byłby jedną z dzielnic,a o Waszych ewentualnych uprawach rolnych w rejonie Bogdańca już nie wspomnę.

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Nie myśl Henryku, że z mojej strony to jakiś przytyk był. Absolutnie nie. Najbardziej w Zielonej Górze ceniłem sobie jej malownicze okolice. Co do Gorzowa to niech się rozszerza, nie sądzę jednak aby sięgnął granicami po mój dom :). Pozdrawiam Ciebie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Rozpierdek

Ale według którego kalendarza??? Bo w prawosławnym kalendarzu juliańskim np. 16 lutego to w naszym gregoriańskim wypada 1 marca,..... więc tak naprawdę nadal mamy zimę wg. ich kalendarza, która jeszcze będzie trwać dwa tygodnie :))

| Odpowiedz
blokuj
wisus54

Polacy to gościnny naród i żegnają zimę 21 marca, co nie jest równoznaczne z jej końcem. Topi się wtedy Marzannę która symbolizuje zimę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.