Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów: znamy pary TOP 16. Trudniejsza droga PGE VIVE

PGE VIVE Kielce czeka trudna przeprawa z Rhein-Neckar Loewen w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów. To efekt remisu THW Kiel w Paryżu (29:29). W ćwierćfinale są już Vardar Skopje i PSG.

przeczytaj cały artykuł

jerseyus

Nie zapominaj, że Veszprem to regularny zdobywca tytułu "frajera roku", więc jazda po autostradzie może się brutalnie zakończyć zderzeniem z nieobliczalnym Nantes :))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
warjato

Tu się z tobą nie zgodzę, lepsze wrażenie po fazie grupowe po sobie zostawiło Nantes od Kielczan. Vive oprócz dwóch wygranych z Kiel resztę spotkań przegrało dość wyraznie(Dwa mecze z PSG i wyjazd z Veszprem) lub frajersko remisowało. Jest zdecydowana poprawa w ostatnich meczach z tym co było w poprzednim roku ale i tak z taką grą nie mamy czego szukać z PSG. Francuzi są do pokonania tylko w final4,albo meczach grupowych gdzie nie ma aż tak dużej stawki. PSG jeszcze nie wygrało LM więc mogę założyć się o każdy pieniądz że akurat oni na 100% zagrają w final4.
Szczerze to nie zdziwię się jak Nantes wygrało by całą LM, ostatnio własnie takie czarne konie sensacyjnie triumfują na koniec, czy to dawniej Hamburg,Flensburg czy nie tak dawno Vive i Vardar.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
mks89

Z taką grą jak z Flensburgiem przez 45 minut mamy wszelkie szanse pokonać PSG.
Widziałeś miny paryzan po meczu z Kiel. Oni nie są zadowoleni ze prawdopodobnie zagrają z Kielcami w ćwierćfinale. Ze zdrowym Jureckim w formie, pewnym Zormanem na środku i wybitnym Slawkiem w bramce możemy wygrać dwumecz z PSG.
Nantes nie ma większych szans z Veszprem. Nie ta polka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Kasyx

PSG ma na każdej pozycji lepszych zawodników niż Kielce i to Francuzi są faworytem w dwumeczu.
Dla mnie zdecydowanym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
mks89

Spójrz jeszcze raz na skład Kielc. Przede wszystkim na obrotowego i skrzydła , a powinieneś zrozumieć, że piszesz niedorzeczności.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Abaloo

To,że znasz kadry obu zespołów nie oznacza Twojej racji.Jesteś po prostu stronniczy i tyle w temacie.Ale masz do tego pełne prawo i trzeba je uszanować acz nie koniecznie się z nim zgadzać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Abaloo

Na to pytanie musisz sam sobie odpowiedzieć.Już ktoś wcześniej napisał o skrzydłach i obrocie...więc pomyśl.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Dlatego napisałem, że w ewentualnym ćwierćfinale, to PSG będzie faworytem.
Ale najpierw trzeba wyeliminować RNL.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Tak uważasz,ale zapomniałeś o jednym.Strlek,Aginagalde to dzisiaj najlepsi gracze na swojej pozycji nr 1.A Blaz Janc to najbardziej utalentowany skrzydłowy młodego pokolenia.Technika tych skrydłowych jest ogromna.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Nie zapomniałem.
Na pozycji Strleka gra Gensheimer (wg mnie Niemiec lepszy)
Jako obrotowych Paryz ma Karabatica i Nielsena. Czy są gorsi od Aginagalde?
No ok, krakowskim targiem, Hiszpan jest lepszy.

| Odpowiedz
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Porównywalny poziom techniczny,a kto gra obok Niemca na skrzydle? Wczoraj jakiś młodzian,a w Kielcach gra Jachlewski,który jest od niego lepszy.Więc skrzydło na plus dla Vive.Teraz rozumiesz o co mi chodzi? Tak samo można porównać siłę na prawym rozegraniu:Alex nie jest gorszy od Remiliego,ale już Lijek od Stepancicia tak.Tutaj porównywalna siła.Jest duża przewaga PSG na środku,bramka,ale na innych pozycjach już tacy lepsi nie są patrz skrzydła,koło,prawe rozegranie,a lewe rozegranie? Jurecki jest liderem i duzo nie ustępuje Narcissowi,do tego Bielecki-Hansen-tutaj lepsi Paryżanie,ale znowu nie jakos bardzo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Arkady 241

Co chodzi o lewe skrzydło to tak bardziej pół na pół. Strlek na pewno nie jest gorszy od Gensheimera. Nie zapominaj że Uwe dużo bramek zdobywa z "siódemek". Nie zapominajmy też o Jachlewskim który daje dużo w obronie i kiedy trzeba, to zdobędzie ważną bramkę, choć jest mniej skuteczniejszy od Manu. W PSG jest sam Uwe na tej pozycji.
Luka gra bardzo dobrze ale to i tak nie ta klasa co Aguinagalde (który niestety notuje lekki zjazd formy). Problemem jest to że nie ma zmiennkia dla Julena niestety...
Na prawym skrzydle dzieli i rządzi Abalo, który lepszy nie będzie i od jakichś 2-3 lat nie jest już najlepszym skrzydłowym świata. My mamy Djukicia, który może nie jest wybitny, ale jego kolega Janc to śmiem twierdzić TOP 3 na świecie, a może i TOP 1.
Prawe pół jest niezwykle wyrównane bo oni mają Stepancicia i Remillego, a my Lijka (który wiadomo co potrafi jak jest w formie) i niesamowitego Alexa. Tutaj nie mam zdania. Co chodzi o środek to oni mają Sagosena, Narcisse'a i niesamowitego Nikolę, a my mamy Zormana, Bombaca i Jurkiewicza. Niestety, żaden z naszych środkowych nie jest w najwyższej dyspozycji... Lewe rozegranie w PSG żyje Hansenem lub ewentualnie, gdy ktoś ze środkowych tam przejdzie (najczęściej jest to chyba Narcisse) a my mamy Michała który jak jest w dyspozycji daje nawet więcej niż Mikkel, niestety nie wiemy, ale musimy sie przekonać jak na tle takiego rywala mógłby wyglądać Mamić. Karol niestety nie jest w formie...
No i bramka, tutaj absolutnie Francuzi. Już sam Omeyer daje więcej niż dwójka w jakimś klubie (np. Veszprem) a do tego ma na zmianę Corralesa, u nas niestety tylko Sławek...

| Odpowiedz
blokuj
mks89

To powszechna opinia w świecie piłki ręcznej.
Pamiętam jak Viktor Tomas z Barcelony kiedyś powiedział, że Julen to najgroźniejszy zawodnik Kielc. A Valero Rivera- trener , który doprowadził Hiszpanię w 2013 roku do mistrzostwa świata twierdzi, że to najlepszy piłkarz ręczny świata.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Nie są też jedyne. Wystarczy spojrzeć ile nagród indywidualnych zdobył Julen i ile klubów go chciało zanim przyszedł do Kielc.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

Możliwe ale Twoja opinia pewnie się bierze z tego, że Julen nie gra w obronie. Luka zaczynał na obronie, dopiero później zaczęli go wpuszczać do ataku. Julen ma zjazd formy, ale nadal jest najlepszym obrotowym świata.
Wiesz kto może go wyprzedzić? Tylko jedno nazwisko. Ludovic Fabregas.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Nie ogladam naszej ligi i nie mam pojęcia czy Aginagalde gra w defensywie.
Ale faktycznie, grę Hiszpana oceniam głównie przez pryzmat gry w ataku.
W reprezentacji chyba też nie broni? Do defensywy wchodzą Morros i Guardiola.

| Odpowiedz
blokuj
Arkady 241

A powiedz mi czy Julen teraz gra w obronie?
Mi chodzi o teraźniejszość bo pewnie Kasyx nie pamięta tamtych czasów albo nie oglądał meczów.

| Odpowiedz
blokuj
Heniek ZPoczty

W lidze czasem tak, w LM nie bo by się zajechał, bo w ataku nie ma zmiennika, to raz, no a dwa są w defensywie sporo lepsi od niego jak wiadomo :)

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Napisałem już, że Aginagalde jest lepszy.
Ale tak dyskusja do niczego nie doprowadzi. Ja napiszę 5 nazwisk zawodników, którzy wg mnie są lepsi, Ty to obalisz.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Nielsen został najlepszym obrotowym ME, a Aginagalde już młodszy nie będzie.
No możliwe, że to jedna pozycja, na której Francuzi nie będą mieli przewagi. PSG może rotować na kole, Kielce nie mają takiej możliwości, bo Kus to tylko pozorant.

| Odpowiedz
blokuj
Abaloo

Pozorant powiadasz,hm Trener VIVE widzi to inaczej.Jeszcze na koniec tej jałowej dyskusji,tylko szczerze jeśli Cię na to stać...jakiego klubu jesteś kibicem?

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Trener musi wspierać swojwgo zawodnika to normalne.
Jestem z Tarnowa i chodzę na mecze lokalnych drużyn (w kazdej dyscyplinie) tez piłkarzy ręcznych.
I nie mam nic do Vive, ogladam LM i trzymam kciuki za Wasze wygrane.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Uważam że prawe rozegranie mamy ciut lepsze. Jurecki w formie nie odstaje od Hansena. Środek rozegrania PSG ma mocniejszy i bramkarza.

| Odpowiedz
blokuj
hbll

Najpierw trzeba ograć RNL, a to jednak Niemcy będą minimalnym faworytem, bo rewanż mają u siebie. Na tym etapie rozgrywek to jest jednak spory handicap.
Myślę jednak, że zwycięzca tej pary, żeby potem pokonać PSG, będzie musiał zagrać mecz sezonu i to 2-krotnie. Nic nie jest wykluczone, ale w całej drabince jednak PSG jest dla mnie wielkim faworytem do awansu do fnal4 i wygrania całych rozgrywek.
Z innych par - jeśli gdzieś szukać niespodzianki, to w meczu Barcelony z Montpellier.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Tak jak byli wielkim faworytem rok i dwa lata temu. Faworyci często zawodzą.
Mistrz Niemiec to jednak nie poziom Mistrza Polski choć nie można ich lekceważyć.
Słabą stroną zawodników PSG jest to, że przy wyrównanych końcówkach puszczają im nerwy. Oni nie są z innej planety i można ich ograć.

| Odpowiedz
blokuj
hbll

Mistrz Niemiec to jednak nie poziom Mistrza Polski(...)

Chyba jednak niedoceniasz RNL. W bundeslidze nie przegrali od listopada, kiedy mieli troszkę gorszy okres i polegli w Melsungen oraz Goppingen. Poza tym przegrali jeszcze tylko na początku sezonu we Flensburgu. Poza tym wygrali wszystko - w tym ostarnie 8 kolejek a w nich pokonali m.in. Flensburg i Fuchse. Na ten moment dość pewnie przewodzą Bundeslidze.
W lidze mistrzów też raczej nie przegrywają - u siebie przegrali tylko z Szegedem, na wyjazdach w Zagrzebiu i Skopje. Mieli dużo remisów, ale raczej mało przegrywają więc są bardzo mocni.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
MS_

Ja to wręcz odnoszę wrażenie, że większość na tym forum nie docenia RNL i widzi Lwy jako zespół gorszy niż Flensburg i THW. I zawsze przy okazji potyczek polskich drużyn z mistrzem Niemiec zastawiam się dlaczego. Flensburg w Bundeslidze od wielu lat wyprzedzają. Mają dobry, szeroki skład i dodatkowo zawodnika na środku absolutnie wybitnego (czyt. Andy Schmid)

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Napisze w ten sposób. W Hali Legionów każdy przeciwnik kielczan nie jest faworytem. To świątynia polskiej piłki ręcznej. Tutaj Mistrz Polski może rozbić każdego. PSG może być faworytem w Paryżu czy nawet na Kamczatce, ale nie w Kielcach. Do dziś boli mnie to, że Talant nie ściągnął za wczasu Bombaca, który zawalił nam ostatni mecz z PSG, a szkoda bo byłoby zwycięstwo.

| Odpowiedz
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Mnie zabolała nieskuteczność w tym meczu z PSG w Kielcach gdzie sam Michał z koła nie trafił 4 razy,a i Janc nie trafiał z dogodnych pozycji.Spokojnie by nasi ich ograli wtedy.Omeyer miał dzień konia w tym spotkaniu.Bronił niesamowite rzuty,pewnie sam się potem dziwił,a i radość po spotkaniu Paryzan mogła wiele mówić.Wtedy zespół był w dołku,grał kaszanę.Zobaczymy w kwietniu/maju.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Nie zmienia to faktu, że Bombac to jeździec bez głowy. Mam wątpliwości czy zdoła się przysposobić do taktyki Talanta.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.