Wątek dotyczący artykułu

Słowa Urubki wywołały zdziwienie. "Pojawia się pytanie, czy to nie są emocje po wyprawie"

Denis Urubko skrytykował uczestników i kierownictwo wyprawy na K2. Najbardziej oberwało się Krzysztofowi Wielickiemu. Słowa posiadającego polski paszport himalaisty wywołały zdziwienie narodowej ekspedycji.

przeczytaj cały artykuł


lelum polelum

Identyczna sytuacja była w 2003 roku. Urubko od tamtej pory zrobił 12 wejść na 8-tysięczniki i będzie wchodził dalej. Wielicki myślał chyba że to ten sam smarkacz co 15 lat temu, a patrząc na dorobek to on powinien Urubce po piwo biegać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
libero2015

Chyba nie masz pojecia o dorobku Wielickiego. Korone Himalajow zdobyl znacznie wczesniej od Urubki, ale nie jest to zaden czynnik rozstrzygajacy do bycia liderem wyprawy, bo to nie zalezy od osiagniec, ale od cech charakteru. Urubko na lidera sie np. zupenie nie nadaje, bo to typowy samotnik, ktory gra tylko i wylacznie na siebie. Jego anty-zespolowy charakter jest znany i wielu alpinistow, dostrzegajac jego umiejetnosci i odwage, wprost mowi, ze w teamie z nim by sie nie wspinalo. Urubko jest niestety egoista, ktory uzywa zespolu do momentu, kiedy jest on mu juz niepotrzebny, czyli jest nielojalny i nieslowny wobec wspolnych ustalen. Ten wykret z zima i koncem lutego to przykrywka, bo ta sprawa byla juz miedzy nimi podnoszona przed wyprawa. No coz, polska wyprawa sie nie udalka, ale i Urubko nie udowodnil, ze mial racje, bo sam poniosl porazke w swoim samotnym ataku. Wedlug mnie zostal potraktowany adekwatnie do swojego zachowania, jednoczesnie nie po chamsku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Audrey Dell

Pogubiłeś się. Kompletnie nie o to tu chodzi. A Urubko zachował się wobec zespołu właśnie jak smarkacz. Dlatego też nie zostanie kierownikiem żadnej wyprawy. Nikt mu już nie zaufa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.