Wątek dotyczący artykułu

Raw Air 2018 w Vikersund: kuriozalne zawody. Norwegowie poza zasięgiem. Polska na podium

Tak kuriozalnego konkursu w skokach nie było od lat. Tylko Norwegowie uniknęli wpadki i zdeklasowali rywali. W pozostałych reprezentacjach zawiódł przynajmniej jeden skoczek. Ostatecznie na 2. miejscu sklasyfikowano Polaków, a na 3. Słoweńców.

przeczytaj cały artykuł

ZXV

Najwazniejsze,że 2 miejsce nasi zdobyli a Kamil w 2 seri bardzo ładnie skoczył.Johansson traci do Kamila 55 z haczykiem to juz moze mu naskoczyć.Jakaś tragedia mogłaby mu odebrac wygrana w Raw Air.
Ps.Gdyby nie wałki w 1 serii Kamil najsłabsze warunki ze wszystkich jeszcze wieksza by miał przewage.Idealnie kombinowanie sedziów na korzyść Norwegów ukazali komentatorzy Eurosporu przed i po 2 skoku Tandego :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
LEOnidaS

A gdzie tu autor tekstu zapomniał wspomniec DUŻYMI LITERAMI o kombinacji jury przed drugim skokiem Tandego w finałowej serii - jak wszyscy przed nim zawodnicy skakali z 8.belki, a Norwegowi podniesiono rozbieg o 4.belki ???
W każdej grupie powinna obowiązywać ta sama belka, inaczej powinna być powtórka skoków przez pozostałych zawodników, którzy skakali z niższej belki.
Owszem belkę można było podnieść, ale po skoku Tandego czyli od kolejnej grupy !!! A tak w żywe oczy jury (Hoffer, Sedlak i spolka) zaśmiało się w oczy pozostałym reprezentacjom i kibicom i ustawili wyniki - zupełnie niepotrzebnie, bo i tak bez pomocy sędziów z pewnością by wygrali... a tak pozostał DUŻY NIESMAK !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
ZXV

Dobrze sie czujesz?? xd widać że kibicujesz zespołowi który uciekł z finału ekstraligi to wiele wyjaśnia hahahahahaah

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Arcadius

Że co ? Komentarz obu komentatorów był adekwatny do sytuacji. Decyzja by przytrzymać Norwega przy warunkach jakie miał Stoch czy Aschenwald, a gdy te się nie poprawiły podwyższyć belkę o 4! stropnie to kompromitacja. To czy miało to wpływ na ostateczne wyniki nie ma znaczenia. Ostatnio bardzo często jest mało sensu w decyzjach jury, ale powinny być jakieś granice. A te dziś zostały zdecydowanie przekroczone.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Zaba

No tak, bo skoro Stoch miał pecha do warunków, a poza tym sam popełnił błąd, to niech wszyscy skaczą przy jak najgorszym wietrze i jak najbliżej. Widocznie mamy inną filozofię oglądania konkursów - ja bym chciał aby skoki były jak najdłuższe i same zawody przez to jak najbardziej spektakularne (coś jak I seria w Trondheim - chyba najlepsza seria w całym tegorocznym sezonie). Skoro więc puszczono przy słabym wietrze Kasai i Aschenwalda, który kompletnie zepsuli swoje skoki, a Stoch poradził sobie na tyle, że ledwo przekroczył 200 metrów to ja tam nie będę nikomu wypominał, że poczekał pół minuty przed próbami Freitaga i Johanssona. Zresztą jeśli dobrze pamiętam to różnica w wietrze wyniosła 0,4 m/s, a niektórzy podnoszą tu larum jakby Johansson skakał przy 3,5 m/s pod narty. O belce natomiast już pisałem - moim zdaniem II seria powinna się rozpocząć z wyższego najazdu, ale w sumie dzięki tej ingerencji można było obejrzeć jeden spektakularny lot więcej, a w wynikach zmieniłoby to pewnie tyle, że Norwegowie wygrali by o kilka punktów mniejszą różnicą, więc ja jakoś specjalnie płakał z tego powodu nie będę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Arcadius

Nigdzie nie napisałem że chciałbym żeby wszyscy skakali przy jak najgorszym wietrze i jak najkrócej. Czytaj ze zrozumieniem. Ja chcę tylko żeby wszyscy byli traktowani równo przez jury i chociaż w tym aspekcie mieli w miarę sprawiedliwe warunki (jeśli już staramy się takie warunki stworzyć przez punkty za wiatr i belki, bo wiadomo że w takim sporcie równych warunków nigdy nie będzie). Jury mogło spokojnie zareagować dużo wcześniej z belką, (więc byłoby więcej lepszych, dłuższych skoków co jest twoją filozofią :D) a nie pozwalać kilku zawodnikom skakać w kiepskich warunkach, by dla ostatniego zawodnika w grupie (który było wiadomo, że i tak sobie poradzi bo jest świetnym lotnikiem) czekać na lepsze warunki (mimo że były takie jakie mieli inni zawodnicy, czyli nie zagrały zdrowiu, więc zawodnik powinien być dopuszczony do skoku) a gdy te się nie pojawiają to drastycznie zwiększyć rozbieg. Była to decyzja zwyczajnie niesportowa, nie fair.

I piszę ponownie co z tego że tym razem to nie zmieniło wyników drużynowych. Miało jednak wpływ na punkty do cyklu raw air. A co jeśli jutro byłaby podobna decyzja jury i miałaby wpływ na kolejność zawodników w raw air ? Też byłoby ok ? Czy jednak wtedy już nie ? Zastanów się co piszesz. Serio.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Zaba

Dobra więc po kolei - akurat przed skokiem Tande grafika rozbiegu była podświetlona na czerwono czyli wiatr nie mieścił się w zaplanowanym przed zawodami korytarzu. Tę grafikę "podświetla" automatycznie komputer, a nie Norwegowie, Niemcy czy Borek Sedlak. Opcje były w takiej sytuacji dwie - czekać aż warunki się zmienią albo zmienić długość najazdu. Zdecydowano się na tę drugą opcję i ja to rozumiem. Jedyny mój zarzut w stronę jury jest taki, że widząc iż warunki podczas rozpoczęcia drugiej serii są na granicy dopuszczalnego korytarza powinni całą pierwszą grupę puścić z wyższego najazdu, ale o tym pisałem już kilkukrotnie. Zabrakło zwyczajnie jaj, zresztą nie pierwszy raz na skoczni mamuciej. W tym miejscu dochodzimy jednak do zasadniczej dychotomii, bo rozsądnym osobom taka sytuacja po prostu się nie spodoba, natomiast frustraci zaczną dzięki niej powielać te swoje niekończące się brednie o spiskach, wałkach i układach. Niestety tych drugich, przynajmniej wśród polskich kibiców skoków jest zdecydowanie więcej co widać między innymi po dzisiejszych komentarzach (i żeby była jasność - nie mam tu na myśli Twoich wpisów, ale wystarczy sobie przeczytać mądrości niektórych asów pod tym artykułem żeby zrozumieć do czego nawiązuję).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Arcadius

Pytanie tylko czemu w takich warunkach inni mogli skakać, a Tande już nie według komputera. Zresztą nie raz bywały sytuacje gdy np. zawodnik siedzie na belce, na chwilę czerwone światło "wiatrowe" gasło, zawodnik rozpoczynał najazd, a my widzieliśmy w okienku że wiatr znowu jest na czerwono. Więc w tym systemie i tak są braki i sporo uznaniowości. Ja nie chcę mówić o wałkach w kontekście jury czy sędziów. Mam nadzieję że to tylko brak kompetencji, a w przypadku jury brak odwagi jak sam piszesz w niektórych sytuacjach, a w innych zdrowego rozsądku albo zwykłego przewidywania. Ale nie można pogodzić się z takimi sytuacjami jak wczoraj. Wyglądało to bardzo źle i antysportowo. Obojętnie czy takie decyzje podejmowane są na korzyść Norwegów, Polaków czy Włochów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Alf Frank

kolo pieprzysz, nie komputer jest wyrocznią, a zdrowy rozsądek , logika , uczciwość etc. suma takich wartości czego żaden komputer nie ogarnie na dziś przynajmniej;P to co zrobili nie jest ideą sportu tylko grube wypaczenie!!! broniąc tego sam jesteś wypaczony;P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.