Wątek dotyczący artykułu

Ojciec Tomasza Mackiewicza: Pogrzeb byłby jakimś teatrem. Słowa pana Wielickiego były nożem w serce

Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat. Jego ojciec otrzymał już akt zgonu, ale wciąż nie pogodził się ze śmiercią syna. - Ja go kochałem, kocham go i dla mnie on żyje - przyznał Witold Mackiewicz.

przeczytaj cały artykuł


Jan Kowal

Nie mogę patrzeć na nich wszystkich, a głównie na Bieleckiego i Urubko. Nie mogę zapomnieć zdania, które Bielecki wypowiedział w chwili spotkania z Revol : ,, Będziesz teraz gwiazdą,, - a we łbie miał na pewno, A ja będę razem z tobą we wszystkich wiadomościach Europy i całego świata. Wtedy akurat warunki do wspinania nie były gorsze od tego, co niedługo pózniej wyprawiali na K2 - wspinaczka w streamowym wietrze i zagrożeniu lawinowym - warunki pogodowe na Nanga miały się zmienić po 12-24 godz, takie były prognozy. Ja od siebie dodam, bo mam prawo do takich uczuć, że bardzo cieszę się z porażki na K2 i mam nadzieję, że następnym razem będzie podobnie. Również za to szczerzenie zębów pod Nangą w czasie , kiedy 7000 m wyżej czekał i umierał kolega. Jak Ojciec Mackiewicza czuję ogromny żal, niedosyt i wściekłość, która nie mija od 26 stycznia. A Bielecki i Urubko moim zdaniem nie dali z siebie tyle, ile dać mogli. Przez ponad trzy miesiące koczowali pod K2 wchodząc i schodząc a głównie czekając na zmianę pogody i oglądając filmy i bycząc się tyle czasu na koszt sponsorów. Zrobili sobie wczasy. Widzieliście twarz Mackiewicza wracającego z wyprawy? Czerwoną, obrzękniętą, strudzoną? To popatrzcie na uśmiechnięte i wypoczęte, wyżarte gęby tych, co spędzili trzy miesiące na urlopie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
grolo

"... bardzo cieszę się z porażki na K2 i mam nadzieję, że następnym razem będzie podobnie., "Bielecki i Urubko nie dali z siebie tyle, ile dać mogli" , "Zrobili sobie wczasy. " "wypoczęte, wyżarte gęby tych, co spędzili trzy miesiące na urlopie." - co jedno zdanie, tym głupsze.
@Jan Kowal, nie ośmieszaj się. Robisz to konsekwetnie od początku. Ech, gdybyś ty chociaż umiała przeczytać ze zrozumieniem to, co ci tłumaczyli mądrzy ludzie... Może zacznij od tego. Może jeszcze nie wszystko stracone .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.