Wątek dotyczący artykułu

Wraca temat grid girls. Szwedzi mówią "nie" hostessom na żużlu

Zimą sporo tematu poświęcono usunięciu grid girls z Formuły 1. Wtedy o pozostawienie hostess w spokoju apelowali żużlowcy. Tak się jednak nie stało. Szwedzi właśnie zrezygnowali z usług podprowadzających.

przeczytaj cały artykuł

Petrus

Może Szwedzi obawiają się "beżowych", aby nie wbiegli na tor, i nie zmolestowali czy zgwałcili tych hostess, tak, jak to czynią w wielu krajach Europy Zachodniej. Tyle lat były hostessy w Szwecji na zawodach żużlowych i było dobrze. No, ale jak Szwdzi przyjęli politykę multi-kulti, to ich sprawa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (18|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

A kto gwałci w Polsce ? W zeszłym roku Policja odnotowała 2486 takich spraw OFICJALNIE, a z badań wynika że zgłaszanych na Policję jest tylko niewielki odsetek(głównie ze wstydu i strachu). Możesz mi to wytłumaczyć ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|9)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
speed01

Ale to Malmoe jest nieoficjalną "stolica gwałtu" w Europie. W Szwecji jest bardzo wysoki współczynnika gwałtów - zaczął rosnąć równolegle z niekontrolowanym przyjmowaniem "uchodźców" z takich krajów jak Somalia czy Irak. wszystko jest w necie, wystarczy pogooglać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Cysio

Wiem, często napotykam na takie "statystyki" i nie wiem czy się śmiać czy płakać. Bo świadczą one tylko o tym, że autor tych statystyk nie ma bladego pojęcia jak należy tworzyć statystyki porównawcze. Sedno problemu tkwi we wspólnym mianowniku. A definicja gwałtu w Szwecji od 2005 roku zrobiła się baaaaaardzo pojemna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
Polexit M-cz

Na YT byla wypowiedz szwedzkiej poslanki w ich parlamencie o tym jak wzrosla ilosc gwaltow bodaj od 95 czy jakos tak do 2016 i to poraza jakie podala wiliczenia,wzrost o ponad 3000% i jest to rekord Europy i tez najwieksza liczba tych czynow a przeciez Szwedzi do licznych wcale nie naleza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
speed01

No tak bo to nie Szwedzi gwałcą, tylko irackie i somalijskie gangi. Parę miesięcy temu była w Malmoe wielka demonstracja kobiet, wściekłych na bezradność policji i polityków w tej sprawie. Ciekawe gdzie wtedy były feministki walczące z "grid girls"...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Cysio

Wyzywanie jest słabe. Może o tym nie wiesz, ale w Szwecji w 2005 a następnie w 2013 została rozszerzona definicja gwałtu. Uległa też zmianie metodologia liczenia.
2 przykłady:
- kiedy żona zgłosi na Policję że przez cały rok raz w tygodniu mąż ją gwałcił, to wcześniej było to odnotywane jako 1 gwałt(w Polsce nadal tak jest). Teraz ichniejsza Policja odnotowuje to razy ilość tygodni w roku, więc notuje 52 gwałty.
- w Szwecji od bodajże 2013 roku wykorzystanie seksualne jest traktowane jako gwałt. Czyli jak sekretarka prześpi się z szefem z obawy przed utratą pracy, to ją zgwałcił. Wcześniej tak nie było, w Polsce i we większości innych krajów nadal tak nie jest.
Statystyki porównawcze trzeba umieć tworzyć i trzeba umieć czytać. Bo w przeciwnym przypadku można uwierzyć, że Kanada i Australia są liderami w liczbie uprowadzonych dzieci. Tak, tak wynika ze statystyk. Bo w tych krajach zabranie dziecka po kłótni z żoną na spacer bez jej zgody, jest traktowane jak kidnaping :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Polexit M-cz

Niespodziewalem sie tego Cysio po Tobie ale czy Ty przeszedles jakies specjalne szkolenie lewackie co wszystko przeinacza,czy tez moze z urodzenia jestes typowym lewakiem aly My o tym niewiedzielismy.Twoje durne przeinaczenia to typowa poprawnosc polityczna i Polska jest tym najgorszym krajem bo za to kosisz kase od Sorosa.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Nie. Zwyczajnie nie kupuję tego co bredzą politycy albo opowiadają nawiedzeni goście na filmikach w YT albo innych forach. Jak jakiś temat mnie zainteresuje to biorę na warsztat dane i sam je analizuję i wyciągam wnioski.
Wiem, to trudne. Trzeba poświęcić na to trochę własnego czasu i się odrobinkę wysilić. Ale zapewniam że warto. Byś się zdziwił ile informacji podawanych w mediach to zwyczajne bzdury bez oparcia w faktach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
Polexit M-cz

Ja mam go cale dnie i tygodnie i zebralem swego czasu ponad 150giga tych materialow do niewykorzystania z powodu cenzury onet,interia czy nawet tutaj,pisac wmiare sie da ale filmiki te ostre niewchodza i zadne bzdury bo sporo wypowiedzi bylo parlamentarnych i te osoby nienazwiesz nawiedzonymi.Material wykasowany bo zbieram filmy i seriale a skoro tylko zalega tp kosz.Ale jak co jeszcze troche tego jest na YT mimo ze systematycznie usowane.

| Odpowiedz
blokuj
speed01

Zgadzam się z tobą co do poświecenia trochę czasu i własnego wysnuwania wniosków, tym bardziej że prawie wszystkie największe media w Europie i USA są lewicowo-liberalne i o przestępstwach popełnianych w tych krajach (choćby fala gwałtów w Finlandii po 2015 popełnianych przez - niespodzianka!- emigrantów) się z nich nie dowiesz.

| Odpowiedz
blokuj
speed01

W Finlandii 30% gwałtów jest popełnianych przez tzw. uchodźców. Jeżeli kobieta w tym kraju zostanie zgwałcona to prawdopodobieństwo, że sprawcą nie był Fin, lecz tzw. uchodźca jest 17-krotnie większe, wszystko jest w sieci.

| Odpowiedz
blokuj
kurde

Nie mam pojęcia gdzie to wyczytałes ale jako Polak który mieszka w Fi już bardzo duży okres czasu tak nie do końca w to wierzę. Oczywiście nie.mowie ze coś takiego nie miało miejsca ale.ktos tu sporo przesadził mówiąc o jakiejś fali . Nie wiem czy słyszałeś/czytałeś ale Finlandia zaostrzyla prawo socjalne i to ostro i tak samo ostro wydala imigrantów nie powielajac drogi sąsiadki Szwecji .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
speed01

Jeśli potrafisz odróżnić jednych od drugich to gratuluję. Zgłoś się pilnie do odpowiednich służb niemieckich, fińskich albo (szczególnie!) szwedzkich, bo oni mają z tym wielki problem - praktycznie wszyscy emigranci ekonomiczni twierdzą, że są uchodźcami.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

To że imigranci ekonomiczni tak twierdzą żeby dostać wizę, to mnie akurat nie dziwi. Gorzej jak rząd gada takie głupoty, na przykład że Polska przyjęła milion uchodźców z Ukrainy.

| Odpowiedz
blokuj
speed01

Wiem o tych zmianach, tak czy inaczej liczba gwałtów w Malmoe, gdzie mieszka najwięcej w Szwecji emigrantów z Afryki i Azji jest przerażająca. Tak jak przerażająca jest bezradność w tej sprawie szwedzkich polityków, policji dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, tak chetnie wypowiadajacych się o "rasizmie" czy faszystach" z partii Szwedzcy Demokraci . Czemu milczą? Podpowiem ci czemu - polityczna poprawność ich paraliżuje. Oni NIGDY nic nie zrobią w tej sprawie i to jest chore.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
sibi-gw

.... i jeśli świeżo "sprowadzony inżynier" zgwałci i na dodatek obije twarz młodej Szwedki to okazuje się, ze nastąpiła zła komunikacja między nimi z powodu braku znajomości języka szwedzkiego przez "inżyniera" i zatrzymany powinien otrzymać w ramach rekompensaty stosowne odszkodowanie za "niesłuszne" zatrzymanie.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

A co za różnica czy "inżynier" czy zwykły robol ? To właśnie miałem na myśli, kupowanie narracji serwowanej przez politruków, którzy zatrudniają specjalistów od bełtania w głowach.
Zamiast patrzeć na Szwecję, warto się zainteresować własnym ogródkiem. Na przykład w 2005 roku prof. Izdebski przeprowadził olbrzymie badanie na grupie 3.200 Polaków w wieku 15-49. Wyszło z niego że 12% z nich doświadczyło przemocy seksualnej, a 2% zostało zgwałconych. Prosta ekstrapolacja tych wyników na całą populację Polaków pokazuje, że ofiarami gwałtu mogło paść około pół miliona Polaków. Późniejsze badania dały zbliżone wyniki.
Ale o tym się nie mówi, bo to "niepoprawne" politycznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|8)
blokuj
Polexit M-cz

Pieprzysz jak potluczony,naprawde zero ratunku-"Polska według raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, sporządzonego przez „New World Wealth” znalazła się na szóstym miejscu najbezpieczniejszych krajów na świecie dla kobiet. Jesteśmy na pierwszym miejscu w Europie kontynentalnej."
I zeby nie bylo to nie Polska przeprowadzila te badania a skoro bedziesz sie upierac na swoich danych to teraz widzisz o ile gorzej jest w reszcie krajow:D
W Europie jest lepiej tylko na Islandi i Malcie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Cysio

Jakie badanie ? Gdybyś sobie zadał trud i przeczytał ten raport to dowiedziałbyś się, że to nie było żadne badanie tylko wnioski na podstawie krajowych statystyk:
"Crimes considered in this study included:
Rape.
Slavery of woman.
Trafficking of woman.
General assaults on woman (physical assaults, acids attacks etc.)

Notes:
Results based on the % of each country’s population that has been a victim of one of these crimes over the past year.
Countries with unreliable crime statistics were excluded from top 10.
"
..........
A jak niżej pisałem i przedstawiałem na to dowody, polskie statystyki w tym zakresie są mało wiarygodne.

| Odpowiedz
blokuj
speed01

W Polsce współczynnik gwałtów jest niski. Najwyższy jest w krajach afrykańskich i azjatyckich, a także w krajach wielokulturowych, o dużej mniejszości muzułmańskiej i czarnoskórej jak Francja, USA czy Wielka Brytania.

| Odpowiedz
blokuj
sibi-gw

Widzisz, tylko ja nie o tym. Podałem specjalnie ten przykład, bo Szwedzi zamartwiają się nad biednymi dziewczętami z pomponami pod taśmą, ze to nie etyczne, nie higieniczne, nie moralne i takie tam, a gdzie te dziewczęta nie trzymają już tych pomponów w rękach to już różnie jest z ich prawami i obroną. Akurat mi to naprawdę wisi co u nich jest i co jeszcze ich spotka. Jak sobie pościelą tak się w przyszłości wyśpią.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

W krajach północnej Europy generalnie trochę przesadzają z "ochroną" praw kobiet. Przykład z podprowadzającymi jest najlepszym tego dowodem. Z drugiej strony można się zastanowić, czy przesada jest gorsza od ignorowania problemów ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.