Wątek dotyczący artykułu

Kowalczyk mocno o Legii. "To zespół pieśni i tańca, a Jozak nie jest trenerem"

Eksperci nie oszczędzają Romeo Jozaka i prowadzonej przez niego drużyny. Wojciech Kowalczyk nie jest optymistą przed kolejnymi meczami, a główny problem widzi w chorwackim szkoleniowcu.

przeczytaj cały artykuł

Manetros

A kim był Mioduski przez ostatnie lata? - większościowym właścicielem. Poza tym akurat jego wizja jest dużo lepsza niż Lesnodorskiego. Lesnodorski podpisywał śmieszne kontrakty, zadłużał klub i w ogóle nie myślał przyszłościowo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hack

Prawda leży gdzieś po środku. Jak powiedział sam Wandzel, operowali wiecznie na długu, a sami kasy na zakup udziałów nie wyłożyli, natomiast wyłożył ją Mioduski. Legia grała dużo lepiej, poza okresem Hasiego, niż teraz, a kontrakty (nie wszystkie) ale były raczej trafione (np. Ofoe, Niko, Prio). Mioduski nie mając żadnego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu klubu, jak już chciał wymienić trenera, to powinien wziąć kogoś z dużym doświadczeniem, a nie zielonego naukowca. Prawda jest taka, że największe problemy z wychowaniem własnych dzieci mają psychologowie dziecięcy i nauczyciele.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Manetros

Ale ty nie zrozumiałeś aspektu związanego z kontraktami. Nie chodzi mi o ściąganie piłkarzy. Chodzi mi o zawieranie umów. Zobacz sobie w jaki sposób robi to teraz Mioduski i jak potrafi w ciekawy sposób sporządzać umowy i je zabezpieczać. Leśnodorskiemu postawisz warunek i on od razu Ci to podpisze. Tak było z Chukwu i Jędrzejczykiem, które kontrakt był niedopuszczalny i ma skutki aż do dzisiaj. "Mioduski nie mając żadnego doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu klubu" - A co on robił przez tyle lat? Myślisz, że jak prezesem był Leśnodorski to te decyzje były wszystkie jego? Co do gry to nie powinniśmy tego porównywać, bo podajesz przykład za Magiery do obecnej gry, ale równie dobrze możesz podać przykład Besnika. Zimowe okienko transferowe tuż przed wykupieniem udziałów było przeprowadzane za Leśnodorskiego, który je totalnie schrzanił. Puścił trzech kluczowych piłkarzy a w zamian ich zatrudnił Chukwu, Necida, Sanogo i Jędrzejczyka, który do dzisiaj gra gorzej niż wtedy grał Bereszyński i mocno obciąża budżet. Przez to Magiera sobie nie radził na wiosnę. Wyszło też słabe przygotowanie motoryczne przez osobę, która wcześniej nie miała większej styczności z przygotowywaniem piłkarzy pod względem fizycznym i na jesieni piłkarze też sobie nie radzili. Ściągnięcie Vadisa nie było udziałem Żewłakowa! Myślisz, że w tamtym okresie od tak są dostępni trenerzy z dużym doświadczeniem? Mioduski miał taki plan, aby Jozak też pomógł przy budowie projektu akademii a przy okazji liczył na to, że może sobie poradzi i zdobędzie mistrzostwo, które jeszcze nie jest przegrane.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
hack

mieszasz wiele różnych wątków. Sam Mioduski mówił w wywiadzie, że nie mieszał się Leśnemu w sprawy klubu, kontraktów. Nigdzie też nie napisałem, że obecne kontrakty są gorsze lub lepsze od tych poprzednich, bo tak na prawdę to wie tylko garstka osób. Prowadzenie klubu z gwiazdeczkami mającymi długoterminowe kontrakty z zabezpieczeniami na chorendalną kasę to nie kancelaria prawnicza, gdzie ludzi masz zatrudnionych na umowach i można podziękować im z dnia na dzień (max 3 miesiące). Jak nie było trenerów z doświadczeniem, w gazetach był ranking kilku nazwisk, wróć do tego czasu, aleposzło okasę i budowę akademii i tu przyznaję Ci rację. Ponadto Mioduski pozbył się z Legii wielu drugoplanowych pracowników, miał do tego prawo, ale to też działa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Manetros

Właśnie z tego co ja pamiętam to Mioduski wyraźnie podkreślał, że to on był większościowym właścicielem i racja nie mieszał się bezpośrednio w prowadzenie klubu i ściąganie zawodników, bo zajmował się innymi sprawami, ale brał udział w podejmowanych decyzjach.
Przecież napisałeś, że kontrakty były trafione. Uważam, że większość kontraktów można było lepiej sporządzić i się zabezpieczać. Samo podpisanie wieloletniego kontraktu z Hasim było szczytem amatorszczyzny. Jozak ma dużo większą reputację niż Hasi a jednak dało radę z nim podpisać kontrakt tylko do końca sezonu z opcją przedłużenia. Tak samo nie podpisują teraz kontraktów wieloletnich od razu, bo mogą wyjść takie sytuacje jak z Jędrzejczykiem lub Chukwu. Dla przykładu z Eduardo mają podpisany kontrakt na rok z opcją przedłużenia.
"Prowadzenie klubu z gwiazdeczkami mającymi długoterminowe kontrakty z zabezpieczeniami na chorendalną kasę to nie kancelaria prawnicza, gdzie ludzi masz zatrudnionych na umowach i można podziękować im z dnia na dzień (max 3 miesiące)." - Powiedz to własnie Leśnodorskiemu i Żewłakowi!
"Jak nie było trenerów z doświadczeniem, w gazetach był ranking kilku nazwisk, wróć do tego czasu, aleposzło okasę i budowę akademii i tu przyznaję Ci rację."
Tylko, że część z tych trenerów pracowała w klubie jak Adrian Gula. Masz rację wielu było wolnych, ale czy te nazwiska były prawdziwe to wiedzą tylko ludzie z zarządu, bo większość z nich pojawia się przy każdej zmianie trenera w Legii.
"Ponadto Mioduski pozbył się z Legii wielu drugoplanowych pracowników, miał do tego prawo, ale to też działa." - Uważasz, że pozbywanie się kretów, osób działających na szkodę klubu jest złe? Przecież to byli ludzie Leśnodorskiego, którzy tylko dla niego węszyli i mu lizali tyłek. Zauważ jak wcześniej wyciekały szybko informacje po tym jak Mioduski objął urząd. W przypadku zatrudnienia Romeo Jozaka nic nie wyszło do brukowców.

| Odpowiedz
blokuj
hack

Widzę, że bardzo nisko cenisz ludzi, od razu robisz ze wszystkich kretów i wrogów? Jeżeli Mioduski potraktował wszystkich jak stronników Leśnego, wrogów i szpiegów, to ich stworzył, nawet jeżeli tego nie mieli w zamiarach. Część pewnie tak, ale nie wolno generalizować, bo można wiele stracić. Tak jak pisałem, że Jozak dostał czas, tak pewnie kika osób muszących szukać pracy, mogło być dobrymi pracownikami nadal. Możemy się przerzucać argumentami, sedno jest takie, że Mioduski musi podjąć radykalne decyzje w stosunku do trenera i piłkarzy. Zobaczymy dziś czy była "rozmowa wychowawcza". Plan z Jozakiem nie wypalił, a może powinien zostać jako dyrektor sportowy, a nie trener?

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

A kto powiedział, że nisko cenię ludzi? To nie ja robię z nich kretów, ale takie są realia, że większość osób po odejściu Leśnodorskiego wynosiła informacje. Uważasz, że jeżeli dana osoba mówi publicznie, że w przypadku odejścia Leśnodorskiego odejdzie z klubu i, że nie szanuje Mioduskiego to ta osoba jest godna zaufania? Poza tym to większość osób się sama zwolniła a nie została wyrzucona przez Mioduskiego.
Proszę wypisz mi wszystkie osoby, które Mioduski wyrzucił to zaraz to zweryfikujemy.
"Jeżeli Mioduski potraktował wszystkich jak stronników Leśnego, wrogów i szpiegów, to ich stworzył, nawet jeżeli tego nie mieli w zamiarach." - Przeczytaj to co Ci wyżej napisałem to zrozumiesz.

"Plan z Jozakiem nie wypalił, a może powinien zostać jako dyrektor sportowy, a nie trener?" - Powinien! Tylko, że Jozak osiągnął już jako dyrektor sportowy w Chorwacji praktycznie wszystko i chciał spróbować jako trener seniorskiej drużyny. Był trenerem juniorskich czy młodzieżowych reprezentacji i wychował wielu najlepszych zawodników na świecie, ale jednak jest różnica między seniorami a juniorami.

| Odpowiedz
blokuj
hack

Z góry założyłeś, że wszyscy zatrudnieni przez 3 lata, to donosiciele Leśnego, a tak nie musi być. Z tym się nie zgodzę. Poza tym w różny sposób można ludzi przekonać do złożenia wypowiedzenia z "własnej woli" w zgodzie z prawem, obyś nie był w takiej sytuacji. Jozak nie sprawdził się jako samodzielny trener seniorów, więc coś trzeba z tym zrobić,powinien to też zrozumieć sam Jozak, bez tego będzie trudno do czerwca. Dzisiejszy remis nie wpływa na mój pogląd w tej sprawie, już dawno napisałem, że w pucharze ta drużyna da radę, ale nie zagra w LM, a na tym zależy Mioduskiemu. Ci zawodnicy nie są głupi, dziś zremisowali, a w sobotę też zremisują lub przegrają, grają przeciw trenerowi. Zdobędą puchar, ale nie wygrają ligi. Obym się mylił.

| Odpowiedz
blokuj
Manetros

Nigdzie nie napisałem, że wszyscy zatrudnieni przez Lesnodorskiego to zdrajcy. Naucz czytać się ze zrozumieniem a dopiero później rzucaj oskarżenia. Napisałem, że część z tych osób co odeszło. Wiele pracowników jest dalej w klubie. Ale ty nie rozumiesz, że oni już deklarowali publicznie zanim było wiadome kto wygra i przejmie klub?
Napisałem Ci abyś mi wymienił część tych osób co odeszło według Ciebie to od razu ich zweryfikujemy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Modafi

Legia grala dużo lepiej ? Gdzie i kiedy :) ? Fakt, mistrzostwa zdobywała. Ale sam STYL gry, poza małymi wyjątkami zostawia wiele do życzenia i to już od naprawdę ladnych paru sezonów. Moze inaczej...... Czym większy budżet naszego klubu, tym jakość gry idzie powoli w dół. Moze to i dziwne, ale niestety prawdziwe. Dziwne dla mnie też jest to, że klub który jest w miarę stabilny finansowo, ma i płaci naprawdę ogromne jak na nasze warunki pieniadze, co chwile jest w takich tarapatach ? Przecież to naprawdę jest wstyd, że klub z taką przewagą finansową nad resztą stawki co roku bije się o tytul mistrzowski do ostatniej kolejki....... Generalnie rzecz ujmując, to w tym klubie są potrzebne o wiele większe zmiany, niż tylko prowizoryczna wymiana trenera na następnego Jozaka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.