Wątek dotyczący artykułu

PSŻ - Kolejarz Opole: Udana inauguracja opolan. Zdobyli Golęcin (relacja)

OK Kolejarz w dobrym stylu otworzył nowy sezon, wygrywając na wyjeździe z Iveston PSŻ Poznań 47:43. Opolan do triumfu poprowadzili Hubert Łęgowik i Oskar Polis.

przeczytaj cały artykuł

P0ZNANIAK

Pisałem wcześniej, że byłem coraz bardziej nerwowy przed meczem, jakbym czuł tę porażkę w powietrzu. No i stało się. Przegraliśmy. Nie będę się długo rozpisywał bo porażka niestety boli. Gratulacje dla Kolejarza za zwycięstwo. Osobiście gratulowałem kibicom z Opola bo na to ich drużyna zasłużyła. Zacznę od spraw organizacyjnych. Kolejki przed kasami straszne. Ale nasz klub wywiązał się z tego bardzo dobrze bo ilość uruchomionych kas była ogromna. A jak ktoś czeka z kupnem biletu na ostatnią chwile to potem tak to wygląda. Kolejki do kas po żetony też spore, ale ja z tego nie korzystam więc nie będę się na ten temat wypowiadał. Same zawody prowadzone szybko i sprawnie. Wielki plus z tej strony. Frekwencja też super. Liczyłem po cichu, że 5.000 kibiców będzie i tak się stało. Oczywiście powtórki za dwa tygodnie raczej nie będzie, po dzisiejszym przegranym meczu nie ma co się łudzić. Co do samego meczu, cóż, zaważyła w sporym stopniu duża ilość przegranych startów. Trzeba to koniecznie poprawić bo w przeciwnym razie za dwa tygodnie czeka nas powtórka z jeszcze większym łomotem niż dzisiaj. Cieszę się przynajmniej, że mecz trzymał w napięciu i był na styku aż do 14 biegu w którym ostatecznie niestety polegliśmy. Najrówniej pojechał jak zawsze Adamczewski. Nikt z pozostałych zawodników nie ma szans się z nim zrównać, nie mówiąc o poprawieniu jego wyniku. No chyba, że szansę dostałby Tyras. Co do drugiego juniora Kevina to widać było, że robił co mógł - mimo, że przywiózł tylko 2 pkt - to jednak jestem z jego występu (a właściwiej zadziornej jazdy) zadowolony. W biegu w którym został wykluczony (zresztą słusznie) za spowodowanie upadku przeciwnika, nie bał się i odważnie wszedł między dwóch Opolan. Wielki Szacun dla niego za ten wyczyn. Borowicz dzisiaj zanotował kiepski występ, dopiero w ostatnim biegu "odpalił" i pojechał po trójkę. Jak na najsilniejszego polskiego seniora to trochę mało uzbierał punktów. Zabrakło przynajmniej kilku. Jakobsen - dzisiaj po świetnym początku najwidoczniej później się pogubił z ustawieniami. Jego kilku punktów także zabrakło do triumfu naszej całej ekipy. Ale to zawodnik, który szybko wyciągnie wnioski i nie zdziwię się jak w Krośnie zapunktuje lepiej niż dzisiaj. Występ Marcela oceniam jak bardzo dobry. W 4 biegach (nie licząc tego z defektem) zdobył 7 pkt + 2 bonusy co jak na niego jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Nie przywiózł też żadnego zera. A mogło być jeszcze lepiej gdyby nie defekt na starcie. Bellego i Borodulina to inna galaktyka. Wspaniały występ obu tych raiderów. David swoją jazdą przypomina mi trochę naszego dobrze znanego Norbiego Kościucha ;). Waleczny do ostatniej kreski. Pokazał, że nie boi się jazdy w kontakcie i atakuje oraz próbuje minąć przeciwnika z każdej strony. Zdecydowanie najbardziej widowiskową jazdę pokazał dzisiaj.Teraz wyjazd do Krosna i tutaj trzeba szukać punktów bo jak przyjadą Stalowcy to ... ech lepiej o tym na razie nie myśleć. W każdym razie w Krośnie nie jesteśmy bez szans i skazani z góry na porażkę. Dlaczego tak sądzę, napiszę w osobnym artykule o meczu z KSM. We wtorek eliminacje ZK, trzeba się wybrać żeby trochę odreagować dzisiejszy mecz. A Borowicz to mam nadzieję, że w ZK porządnie potrenuje i znajdzie odpowiednie ustawienia na nasz tor jak przyjadą Żurawie. Tyle w temacie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
basala

O jakim napięciu piszesz?! Fajnie się spało na Golaju (jak zwykle zresztą). Przesadzam trochę. Akcja Fajfera ciekawa. Ręka, noga, mózg na ścianie. Poza tym antyreklama żużla. Chyba, że zawody były tylko dodatkiem do tego festynu, który dzisiaj (nie wiadomo z jakiej okazji) odbywał się na Warmińskiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
P0ZNANIAK

Mówiąc o napięciu, mam na myśli wynik, który w trakcie całego meczu do 14 biegu był na styku dopóki nie przegraliśmy a niektóre biegi mogły się podobać i było trochę mijanek oraz walki kontakcie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
basala

Właśnie w ten sposób określiłem się podczas meczu. :) Ale też nie jest tak, że nic mi się nie podobało. Pogoda była wyborna -nie za zimno, nie za ciepło. ;) Tor też fajny (można by go troszkę ubić). Lepszy jest tylko w Świętochłowicach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.