Wątek dotyczący artykułu

Cerrad Czarni - ONICO: warszawianie stracili punkt w Radomiu i są w trudnej sytuacji w walce o "szóstkę"

Trudna sytuacja ONICO Warszawa. W 30. kolejce spotkań stołeczna ekipa wygrała z Cerrad Czarnymi Radom dopiero w pięciu setach i ma raczej niewielkie szanse na znalezienie się w czołowej "szóstce" PlusLigi na koniec fazy zasadniczej.

przeczytaj cały artykuł

kristobal

zapowiada się pewnie zmiana przepisów, bo znów w Pluslidze obowiązuje niezbyt życiowy.
W europejskich pucharach oraz np. rosyjskiej Superlidze decydują najpierw zwycięstwa a dopiero duże punkty.
ONICO najprawdopodobniej nie zagra o medale MP, mimo że będzie miało 2 zwycięstwa więcej od Jastrzębia.
Hipotetycznie drużyna z bilansem 28-2 w Pluslidze mogłaby nie załapać się do czołowej szóstki (28 zwycięstw 3:2, a więc 56 punktów)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kristobal

nie o to chodzi, bardziej o fakt, że są one głupie. Swego czasu Skra w bardzo podobny sposób straciła finał Plusligi i w następnym sezonie zmienione zostały przepisy.

Widać, że u nas działacze nie potrafią tworzyć regulaminów, dopiero życie pokazuje, że są skonstruowane dziwacznie. Dlatego mam nadzieję, że zaczną się liczyć wygrane a nie ciułanie punktów. Przy obecnym systemie można byłoby się załapać do baraży nie odnosząc żadnej wygranej w lidze

| Odpowiedz
blokuj
Olwap

Nie bardzo rozumiem. Co jest złego w tym, że liczą się najpierw duże punkty? Przecież tak jest w 99% sportów. Praktycznie wszędzie najpierw liczą się punkty a dopiero potem cała reszta. Po wpadce Skry zmieniono regulamin ale wtedy sytuacja była inna bo pojedyncze sety były ważniejsze od zwycięstw - co istotnie było głupotą ale teraz? Zasady są sprawiedliwe i logiczne - najpierw duże punkty, potem zwycięstwa a potem sety i cała reszta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
kristobal

to powinna być zmieniona punktacja, bo w innych sportach nie ma raczej sytuacji, że drużyna z mniejszą liczbą zwycięstw ma więcej punktów :-)
zastanawia mnie hokej na lodzie, bo tam były zmiany i nie mam pewności, czy jest możliwa sytuacja, że drużyna z mniejszą liczbą zwycięstw ma więcej punktów od tej z większą liczbą zwycięstw.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Olwap

Jak to nie ma? W piłce nożnej jedna drużyna może mieć 2 zwycięstwa i 5 porażek a druga może mieć 7 remisów - ci od remisów nie mają żadnego zwycięstwa a mają i tak o punkt więcej. Czary?

| Odpowiedz
blokuj
kristobal

no tak :-)
Niemniej czy w piłce nożnej są play-offy?

w Twoim przykładzie jednak w tabeli nie jest wyżej zespół, który ma więcej porażek, a w PlusLidze jest to jak najbardziej możliwe. W siatkówce nie ma remisów, więc siłą rzeczy liczba zwycięstw powinna decydować najpierw, gdyby były remisy, to niżej zawsze powinien być zespół, który ma więcej porażek a nie odwrotnie.

| Odpowiedz
blokuj
bordo5

Tyle, że tam była jeszcze inna sytuacja. O wiele większy idiotyzm, że ratio setów bylo ważniejsze niż liczba zwycięstw.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.